Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem eszik semmit a 9 hónapos...

Nem eszik semmit a 9 hónapos tökmagom, hasonló problémával küszködők mit tesztek?

Figyelt kérdés

Első gyerkőcöm is rossz evő volt, de ő inkább rettenetesen keveset evett, de változatosan. Most a második babám nem hajlandó semmi mást enni anyatejen kívül mint a Kecskeméti 5 hónapos banán-alma csirke, Sinlac tejpép és gyümölcsnek is csak a Fruttapura. Ha mást adok neki, mert elhihetitek folyamatosan próbálkozok, akkor krokodil könnyekkel zokog és csapkodva kiüti a kezemből a kanalat és eltakarja a száját. Dokink azt mondta, hogy ne aggódjak, mert akkor se fog enni, jó súlyban nincs gond. Nincs is mert kiegyensúlyozott, jókedvű baba....DE A GATYÁM RÁMEGY EZEKRE A BOLTI VACKOKRA. Itt a friss zöldség( na azt meg végképp nem hajlandó lenyelni), gyümölcs szezon és semmit nem eszik ez a kis huncutság.

Más hogyan oldotta meg az ilyen szitut? Már próbáltam, hogy jó éhgyomorra kínáltam újdonsággal, szopi előtt, szopi után, szopi nélkül.....inkább nem eszik. Egész nap meg nem fogom eheztetni!


2011. jún. 22. 10:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Nehez ugy:( hany foga van? AZt nem probaltad hogy valami darabkasat tegyel le ele es o maga falatozza? Peldaul 1 1 darab kenyeret, vagy puha husidarabot, fott murokdarabot, banadarabot, fel meggyet, tudom minden morzsa es lotty lesz de hatha megkedveli az izeket es azt hogy onallo :P Maskepp meg nagyon jo hogy ilyen cicimanias, lassan ugyis megszokja majd az eteleket , ha a doki is nyugodt nyugodj meg te is, az egesz elet elotte all hogy megtanuljon enni.
2011. jún. 22. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Fogatlan a drágám :)) Kifit , kenyeret elmajszol, na de az nem teljes étkezés! Nem azért aggódok hogy nem tanulja meg, hanem azon, hogy nem tudok lassan mit adni neki, mert egy vagyon a boltból etetni és most pont ott vagyok, hogy jesszus!!!Mit adok a gyereknek enni! Bár épp mérgembe letuszkoltam egy fél őszibarackot valahogy neki tízóraira, de ez már csodaszámba megy...
2011. jún. 22. 12:15
 3/7 anonim ***** válasza:
Elso vagyok, nalunk meg az a baj hogy tapszert mar nem akar enni, csak hajnalban felalomban, igy minden reggel egy fel szelet vajaskenyer meg nehany darab sajt a reggeli. Nem valami valtozatos, vagy meg van tejbegriz, vagy tojas sargaja. A bolti cuccok tenyleg huzosak. Probald meg a hazit kicsit fuszerezni, nem 1 kg sora gondoltam, hanme minimalisra, vajon ugysem jo? vagy kicsi hagymara, kaporra a fozelekbe.
2011. jún. 22. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kipróbálom a fűszerezést!

Bár ma sikerélményem van, mert megivott 100ml házi gyümölcslevet (igaz kicsit megcukroztam a meggyet és a barackot) DE ivott! Nálunk még aza huncut dolog, hogy tejérzékeny a kicsim, tehát sajt, túró , tejbegríz,tejföl és társai lilőve a választékból :-(

2011. jún. 23. 11:47
 5/7 anonim ***** válasza:
hat tenyleg nehez eset akkor, sajnalom
2011. jún. 23. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 kicsiszolo ***** válasza:

Szia!

Nem írtad, hogy hány hónapos.

Nekem a 2. nyolc hónaposan csak a paradicsomos kecskemétit ette.

Két dolog mit csináltam és lassan át tudtunk térni másra.

Első, hogy óvatosan elkezdtem higítani az üveges kaját a saját főztömmel, de szinte kávéskanalanként, a másik , hogy megnéztem mi van a címkén és azokat az összetevőket kevertem össze.

A frutapurás dobozt ne dobd ki és abból add a gyümit hátha úgy elhiszi, hogy ez is az. Az nyugtasson, hogy nem maradnak így.

2011. jún. 28. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia! 9 hónapos, mint azt a kérdésben is írtam :)))

Hasonló trükköket próbálok véghez vinni én is. nagggggyon rafinált a kiscsaj! Volt hogy a kanál elején volt a fruttapura mögötte a főzelék. A második kanál után úgy megharagudott, hogy utána napokig a sima frittát se ette meg :-D

2011. jún. 29. 08:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!