Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig lesz lelkiismeret...

Meddig lesz lelkiismeret furdalásom? Bölcsi

Figyelt kérdés
3. hete jár, de ebből 1 hetet kihagytunk mert beteg lett.Minden reggel sírdogálva megy. A mai napon már nem sírt annyira. De akkor is a szívem szakad meg érte.De muszáj dolgoznom.Egyébként 2 éves.
2011. márc. 2. 08:31
 1/6 anonim ***** válasza:
47%

Ha nem lenne muszáj akkor sem baj hogy beadtad bölcsibe. a kérdés mit csinál ha elmész? egésznap sír? vagy azért utánna jól érzi magát?


a barátnöm kisfia még nagycsoportosan is végig játsza hogy duzzog mert oviba kell menni, majd mikor anya elmegy akkor boldogan eljátszik. az ovónök is mondták hogy nagyon szeret ott lenni, de azért egy durcát minden reggel levág.

2011. márc. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gyorsan megnyugszik, játszik szépen, eszik, alszik. Csak ez a reggeli sírás jaj...
2011. márc. 2. 08:46
 3/6 anonim ***** válasza:
64%

Mesélek valamit. Azért ígérd meg, hogy nem veszed magadra a dolgot.

Ne legyen lelkiismeret furdalásod, nem ártasz azzal neki, ha közösségben van, így könnyebben tanulja meg az emberi kapcsolatokat. Változatosabbak a mindennapjai, kisebb eséllyel lesz anyám asszony katonája.

És akkor a sztori: Én valamiért annyira gyűlöltem bölcsibe és oviba járni, hogy most 28 éves fejjel is haragszom a szüleimre, amiért anno mennem kellett. Ez már amolyan mosolyos harag. Már csak nevetünk rajta, de bennem azért a mai napig megvannak a nyomai. Minden reggel ordítottam, volt amikor szépen eljátszottam de akkor is fél szemmel mindig az ajtót néztem, hogy jönnek e már értem. Még ma is beleborzongok. Anyu, ha feljön a téma a mai napig bocsánatot kér érte.

De ez csak az én sztorim, olvasd el és felejtsd el.

2011. márc. 2. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nemsokára én is hasonló cipőben fogok utazni és én sem tudom a helyes megoldást. De azért úgy gondolom, ha szereted őt és nagyon türelmes vagy vele, az nagyon sokat számít neki. Nekem még csak másfél éves, de ha egy percre is magára hagyom már lelkiismeretfurdalásom van. Mi lesz majd ha bölcsibe kell mennie?
2011. márc. 2. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:

Ha menni kell mert olyan a család helyzete, akkor menjen. A bölcsi nem egy kényszermunkatábor, ha szerető környezetben van, a dadusok kedvesen foglalkoznak vele, a családi körben is szeretet és figyelem veszi körül, akkor nem kell lelkiismeret furdalásod legyen.

Persze ezt nehéz varázsütésre elfújni, mi is leselkedtünk a telefonfülke mögül a beszoktatás alatt hogy mit csinál a csemete a kertben, volt anyuka aki távcsővel ment a szemközti házba és onnan kukkolt.


Csak egyre nagyon vigyázz: a kicsi ne érezze, hogy te sajnálod vagy hogy neki milyen rossz, mert bölcsis. Játszótéren beszélgettem egy anyukával, mondta hogy a pici megy ősztől bölcsibe. Majd hozzá tette: Sajnos. .. és bánatosan nézte a gyereket, akit épp hintáztatott. A gyerek nem hülye, ebből azt szűri le, hogy jaj de rossz neki. Szóval vigyázz nagyon, hogy mit mondasz előtte.

2011. márc. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Vérszomjas pandamaci ***** válasza:
Még azt vettem észre, hogy az anyukáknak néha nehezebb az elválás mint a kicsiknek. Láttam kint zokogó anyukát, miközben a csemete békésen tologatta a vonatot a szőnyegen a dadussal. És bizony én is mentem ki könnyes szemmel...
2011. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!