Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most következetes voltam vagy...

Most következetes voltam vagy kegyetlen? Annyira lelkiismeret furdalásom van és teljesen elbizonytalanodtam!

Figyelt kérdés

Kisfiam 4 éves lesz januárban és mostanában többet hisztizik szerintem, mint 2 évesen. Pedig nagyon okos egyébként és miután lehiggadt, mindig megbeszéljük, hogy milyen butaságot csinált. Ja a hisztijével igyekszem nem foglalkozni, pedig sokszor 10-15 percig csinálja.

A szitu a következő volt: egyedül kellett fürdetnem őket, a kicsit (1 éves) fürdés előtt etettem meg, akkor a nagy azt mondta, hogy nem éhes.

Fürdés után nekiállt hisztizni, erre ott hagytam, hogy akkor öltözzön egyedül, ha nem hagyja, hogy segítsek. Kb. 5 percig hisztizett, majd csináltam neki vacsit, pirítóst kért, de közben leült játszani. Mondtam neki vagy 3x, hogy az asztalon van a kaja, üljön le, de ő csak játszott. Erre mondtam, hogy jó, akkor kiviszem a kutyának. Persze akkor már ment volna enni, de nem akartam hülyét csinálni magamból, így nem engedtem és végül evés nélkül ment aludni. Megpusziltam többször is, mondtam neki, hogy őt nagyon szeretem, de azt nem, amikor így hisztizik. Simán elaludt, nem volt semmi gáz, de én akkor is rettenetesen érzem magam!

Most ebből tanul vajon valamit?

Köszi a válaszokat!


2010. okt. 25. 21:50
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Attól, hogy egyszer nem vacsorázott, nem lesz semmi baja, és ha simán elaludt, akkor igazán éhes sem lehet.

Nagyon jól tetted, hogy húztál egy határt, a te dolgod a gyereket irányitani, ha mindent ráhagysz, akkor csak egyre rosszabb lesz. Már nem annyira kicsi, szerintem megértette, hogy nem vele, hanem csak a hisztizéssel van bajod. Ha nem igy érezné, akkor nem aludt volna el simán, hanem sirt volna.

Ne legyen semmi rossz érzésed, nincs rá okod.

2010. okt. 25. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%
Nem vagy vacak anya. Nem kell, hogy a gyerkőcöd neveljen téged.
2010. okt. 25. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
74%
Nekem egyik reggel csinálta ezt a lányom,hogy nem akart reggelizni és csak túrkálta az ételt.1x elvettem,visszakérte,hogy megeszi,de folytatta a dolgokat és mást kért volna(természetesen nem adtam),elmondtuk neki,hogyha megeszi,kaphat mást.Nem volt hajlandó enni,elvettem tőle,ebédig nem ehetett mást.2 éves,szerinted én kegyetlen vagyok? Szerintem nem, csak követekzetes és te is az voltál.
2010. okt. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem gondolom, hogy rossz anya lennél, fontos a következetesség. De vacsi nélkül én nem tudnám ágyba küldeni a kisfiam. Az én babám is csapong össze-vissza, enne is, meg nem is, aztán egyszer csak nekiül, és olyan adagot betermel, hogy csak nézek. Így félnék, hogy korogni fog a pocakja, ha vacsi nélkül fekszik le.

De tényleg nem bántani szeretnélek!

2010. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
53%

Ha őszinte lehetek, akkor mindkettő.

Persze következetesnek kell lenni, ezt én is tudom, és ebből a szempontból jól tetted. Ezt mondja az eszem.

De a szívem.... kicsit sajnálom szegényt.

De ne aggódj, semmi baja nem lesz, sőt inkább tanulhat az esetből.

2010. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
72%

Milyen nehéz is a gyereknevelés:)

Nyugi, nem voltál kegyetlen, csak következetes. A gyerek ebből azt tanulja meg, hogy ha anya valamit mond, akkor meg van mondva és pont. Ha odaadtad volna, akkor meg azt tanulta volna meg, hogy mindegy anya mit mond, az lesz amit ő akar. Tehát jól csináltad, ne legyen lelkifurdalásod.

2010. okt. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!

Sajnos tényleg nagyon nehéz a gyereknevelés, főleg, ha több is van és 90%-ban egyedül van a szülő :(

De jó, hogy legalább van ez az oldal és kicsit kérdezősködhetünk, kíváncsiskodhatunk, panaszkodhatunk és legtöbbször normális válaszokat kapunk :)

2010. okt. 26. 07:06
 8/9 anonim ***** válasza:
84%

Szia!

Szerintem is jól csináltad. Én annyiban csinálom másképp, hogy figyelmeztetem, milyen következményekkel jár a viselkedése. Ha nem eszed meg a kutyáknak adom, lehet választani. Megeszed vagy nem? A választás az övé. Ha nem akar jönni, vagy csak játszik az étellel, akkor veszem el és adom a kutyának, innen már nincs visszaút, mert elmondtam neki, hogy mi fog történni ha így viselkedik, így nincs is lelkiismeret furdalásom sem.

2010. okt. 26. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
71%
ETTŐL rosszul érzed magad?! na neee. ez nevelés, nem kegyetlenség.
2010. okt. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!