Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ráütöttem a kis kezére és...

Ráütöttem a kis kezére és teljesen kész lettem tőle. Lelkiismeret furdalásom! Ezeket, hogy kezelitel magatokban?

Figyelt kérdés
Tegnap a 4 éves kisfiam teljesen letekerte a wc papirt.Mire bementem észrvettem és elkeztem feltekerni, erre ő elkezdte a papirt fogdosni, rángatni és én puff rácsaptam a kezére, hogy ilyen nem szabad. Tudom, hogy nem szabad a gyereket megverni, de én rácsaptam a kezére, és ettől teljesen kikészültem, még sírtam is. Utána elmagyaráztam Neki, hogy anya nem bánt, csak ilyet nem szabad csinálni. Ti ezeket, hogy kezelitek?
2009. okt. 27. 10:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Bár az én babám még csak 6 hónapos nálunk még nincs ilyen, de valószínű én ugyanezt tettem volna. Gondolom csak egy kicsit csaptál a kezére, nem hinném hogy ez nagy baj lenne. Ha szép szóval nem megy ennyitől ne legyen lelkifurdalásod. De azt jól tetted hogy utána megmagyaráztad neki.
2009. okt. 27. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
Egy kézre csapás még nem verés. Én már jópárszor rácsaptam a fiam kezére. Most 1,5 éves de soha nincs lelkiismeret furdalásom. Rendszert azért nem csinálok belőle de ez kikerülhetetlen néha.
2009. okt. 27. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
10:56 éssal szorol szora egyetertek nekem 2 es 5 evesek.
2009. okt. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Néha muszály.

Én babám 7 hónapos, valamelyik nap a konektort piszkálta. Akkorát csaptam a kezére, meg is lepődött aztán eltörött a mécses, de azóta nem piszkálja.

Tudod inkább rácsapok egy nagyot, mint hogy megrázza az áram.

2009. okt. 27. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Pont ma én is rácsaptam a 16 hónapos kisifam kezére mert már szakadásig tépte a felsőjét, hiába szóltam neki annál inkább. Nincs lelkiismeret furdalásom, ha csak ebből ért sajnálom, nem vagyok milliomos, hogym inden héten új ruhát vegyek neki...
2009. okt. 27. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
19 hónapos a kisfiam, próbálom nagyon következetesen nevelni és még sosem csaptam rá a kezére, ami nem azt jelenti, hogy soha nem is fogok, de abban a pillanatban, amikor már érlelődne bennem, hogy na jó most már elég és számoltam 10-ig, addigra mindig abbahagyja azt, amiért "megérdemelte" volna. Persze elmagyarázom neki, hogy mit miért nem szabad. Én elsüllyednék és nagyon nehezen viselném, ha ez mégis megtörténne... hangsúlyozom, lehet, hogy meg fog, de igyekszem kontrollálni a dühömet...:)
2009. okt. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 13 hónapos, és sajnos valamelyik nap én is rácsaptam a kezére, nem nagyon, de érezte. Sírt is utána, és én is majdnem elbőgtem magam. Nagyon rossz volt, és nekem is volt lelkiismeretfurdalásom. Azért kapott, mert mostanában rendszeresen ütöget, de elég durván, és már hiába szóltam rá. Viszont azóta rendre csapkodja a kezét, ha rászólok valamiért, hogy nem szabad. Rám néz, és elkezdi a kezét ütni, valami fura arckifejezéssel. Most erről is próbálom leszoktatni :).
2009. okt. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A második hosszászóló vagyok. Egy dologra figyelj csak oda. A fejét ne üsd és tárggyal soha. A kis kezére vagy popsijára rácsapni nem bűn. Tényeleg van úgy hogy bármit teszel nem ért és már magától kell megóvnod ezzel.
2009. okt. 29. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!