Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meg fog változni ez az érzés?...

Meg fog változni ez az érzés? Amióta megszületett a kicsi, érzelmileg eltávolodtam a nagytól.

Figyelt kérdés
Érzett valaki ilyet? Hogyan alakultak a dolgok?
2011. márc. 2. 15:25
 1/5 anonim ***** válasza:
hisztis lett a nagy a kicsi miatt? sztem nem biztos hogy normális. persze attól függ mit értesz eltávolodás alatt.
2011. márc. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem ez normális,én éppen emiatt nem akarok még egy gyereket.Nem tudom elképzelni,hogy lehet ugyanúgy szeretni őket,egyformán foglalkozni velük stb.
2011. márc. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Szerintem sajnos nem normális. A nagy 3 éves és igen nehéz természetű kisgyerek. A kicsi 3 hónapos. Szóval amíg a kicsi meg nem született, addig a nagy volt a mindenem, egyszerűen feltétel nélkül rajongtam érte. El sem tudtam képzelni, hogy ez az érzés változhat. Aztán megszületett a kicsi és most úgy érzem a kicsihez jobban kötődök. Persze a nagyot is szeretem és ellátom meg foglalkozok vele, de az érzelmi energiáimat most inkább a kicsire fordítom. Szóval emiatt van most lelkiismeret furdalásom és érzelmi válságban vagyok.
2011. márc. 2. 23:49
 4/5 anonim ***** válasza:
46%

a kisebbnek nagyobb szüksége van most rád, lehet ez is közrejátszik a dolgokban.

én pont ezért tervezem úgy, ha lesz második gyermek, akkor nagy korkülömbséggel legyen.

mikor a nagyobb már ellátja kicsit magát, szval már iskolás korú akkor jöhet a kisebb.


nem vagy hibás, nemnagyon tudod befolyásolni az érzéseid. de a nagy ne érezze ezt , hogy te a kisebbel jobban agy,m mert ő fog tőled eltávolodni

2011. márc. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. sztem amit leírsz, az normális. kicsi baba ezt váltja ki, a nagyot már másképp szereti az ember. mive vele problémák vannak, nehéz vele az élet, néha direkt idegesít stb. nyilván ezek benne vannak az emberben, de ettől sztem még pont annyira szereted, mint a kicsit, csak máshogy. amúgy sem lehet két gyereket egyformán szeretni, az egyik ezt igényli a másik azt, de nem is kell, a lényeg, hogy bármiben lefogadom, ha választanod kéne a kettő közül, nem tudnád azt mondani, hogy inkább ez vagy az. akármelyiket vennék el, akármelyiknek lenne végzetes baja, ugyanúgy fájna, iszonyatosan. :)

szóval sztem ahogy majd nő a kicsi, ez ki fog egyenlítődni.

2011. márc. 4. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!