Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyes után újra dolgozó anyukák...

Gyes után újra dolgozó anyukák! Hogyan találtatok új munkahelyet? Hogyan kezdtetek hozzá?

Figyelt kérdés
Sajnos a régi munkahelyem megszűnt és újat kell keresnem, de nagyon félek tőle. Eddig sem volt könnyű munkát találni, de gyerek mellett még nehezebb lesz. Nektek hogy sikerült? Neten keresgéltetek vagy hogyan?
2011. márc. 3. 13:08
 1/5 anonim ***** válasza:
hasonló cipőben járok, mint te, csak az én gyermekem még nincs három éves, de dolgoznom kéne. egy év múlva kapom meg a diplomám, van egy pénzügyi számviteli szakképesítésem, egy középfokú nyelvvizsgám, jogsim, alig valamicske tapasztalatom és egy kisgyerekem. hát nem kapkodnak utánam. neten néztem, de esélytelennek éreztem magam, úgyhogy vállalkozást alapítottam, most azt építgetem... amúgy azt mondják, az állások töredékét, talán kb. ötödét töltik be hirdetések útján, sokkal érdemesebb bevetni a kapcsolati hálódat, illetve egyszerűen csak írni a kiszemelt cégek vezetőinek, hogy nem kellesz-e.
2011. márc. 3. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Érdemes neten keresgélni. Vagy jó ötlet, ha nagyjából tudod, milyen helyre szeretnél menni, akkor megkeresel közvetlenül cégeket. Elküldöd az önéletrajzod és a kísérőlevélbe beleírod, hogy ha van számodra ajánlatuk, keressenek meg. Persze szépen megfogalmazva, nem ilyen pongyolán :-))

Ha álláskereső portálon találsz téged érdeklőt, akkor is közvetlenül a céghez küldd a jelentkezésed, ha publikus a cég neve.

Nekem januárban kellett visszamennem dolgozni, vissza is vettek a régi helyemre, de nem tudtam vállalni a 3 műszakot. Kevesebb, mint 3 hét alatt találtam új munkahelyet.

Persze az önéletrajzodba ne írd bele, hogy X évet otthon voltál, és a gyerekek számához sincs semmi közük.

Sok sikert!!!

2011. márc. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
sajnos hónapok óta nem találok semmit... szabolcsban lakunk, szerintem ez a legnagyobb gond. másrészt nagyon sok netes hirdetés mlm-es meg biztosítós, úgy hogy ez a hirdetés szövegében nincs feltüntetve. nagyon nehéz és már nagyon el vagyok keseredve, igaz még kapom a gyest, de az semmire sem elég.
2011. márc. 3. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Engem várnak ugyan vissza hamarosan, de azért körülnéztem, mert sosem tudni, mikor jön szembe a nagy lehetőség. 2 hét alatt 3 állásajánlatom lett, ebből kettő a kapcsolati tőkémből, vagyis ismerősök hívtak, akik ismerik a munkáimat, egybe meg véletlenül botlottam bele.Érdemes szólni az ismerősöknek, hogy ha tudnak valamit ilyen és ilyen területen, akkor téged esetleg érdekelne.


Álláskeresésre nekem a profession.hu vált be, meg a kimondottan borsodi állásportálok (mivel borsodban élek), de utóbbiakon nem nagyon van értelmes munkaajánlat. Ezen kívül érdemes a helyi napilapot néha átnézni, ehhez meg sem kell venni.

A profession cikkeit, önéletrajz mintáit érdemes megnézni, bátrabbak kezdhetik a gerillaönéletrajz.hu oldallal is. Jó ötleteket lehet meríteni.

Azt tanácsolom, hogy minden munkaajánlathoz új, egyedi önéletrajzot készítsetek, az előnyeiteket, tapasztalataitokat, eredményeiteket hangsúlyozva, szabjátok a pályázatot kiíró cégre az életrajzot.

Személyes adatokból, név, email, telefonszám (esetleg lakcím, de ezt én csak a motivációs levélen tüntetem fel, vagy a borítékon).

Születési dátum, családi állapot - ehhez semmi közük.

És ha interjúra mentek, legyenek kéznél kérdések a munkával kapcsolatban, legyen fizetés elképzelésetek (mennyiért vállalnátok el), és tudjatok infokat a cégről.

Remélem segítettem kicsit.

Rutinos pályázó anyuka :-)

2011. márc. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. márc. 4. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!