Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kislányom egyre agresszívebben...

Kislányom egyre agresszívebben viselkedik. Hogy szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
20 hónapos, és mostanában olyanokat csinál, hogy folyton rám csap a kezével, ütögeti a fejem, és a játékait meg különböző tárgyakat a fejemhez vág. Néha már nagyon félek tőle, mert olyan hirtelen mozdulatai vannak, attól félek hogy egyszer kiüti a szemem. Nem tudom hogy kezeljem. Először mondtam hogy nem szabad, persze meg sem hallotta, aztán elkaptam a kezét és erélyesebben rászóltam. Erre a másik kezével még agresszívabban rám ütött. Mostanában már azt csinálom, hogy elkapom mindkét kezét, megszorítom, és nagyon mérgesen megfenyegetem hogy ne csinálja. Ezt vki tanácsolta, mert nála bevált. De nálunk ez sem hat. Általában akkor csinálja ha vmi nem úgy van ahogy ő akarja, még az arca is eltorzul ilyenkor. De van amikor csak úgy, mert azt hiszi ez játék, közben még nevet is. Fogalmam sincs miért lett ilyen, nem történt nálunk semmilyen változás amiért megváltozott volna a viselkedése. Van valakinek vmi jó ötlete amivel leszoktathatnám erről? Vagy ez is csak egy korszak amit kinő?
2011. márc. 6. 21:46
 1/5 anonim ***** válasza:
hát ez nem egy korszak.elég baj h ez így van.többször szólj rá, vagy tereld el egy játékkal a figyelmét. ha csapkod, ne üss vissza.tehetsz úgy is h nem figyelsz rá utána, arrébb állsz, ha megy utánad akkor se figyelj rá vagy ha mégis akkor mond neki h mit érzel, fáj neked,rosszul esik.meg fogja érteni.ha ki is nevet akkor mond neki h egyáltalán nem vicces, és játsz az arcoddal is.ha mérges vagy lássa az arcodon...
2011. márc. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szobába zárni, sarokba állítani büntetésképp. Nincs mese, nincs édesség - valamit vezess be, ami hathat rá.
2011. márc. 6. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Már annyi mindent próbáltam. Mondtam neki hogy ez fáj, és anya sírni fog. Aztán úgy is tettem mintha sírnék, ezt észre is vette, de ő is sírni kezdett. Aztán ezt nem csináltam többet, mert nem biztos hogy jó, ha engem sírni lát. A szobába bezárást még nem próbáltam, úgy érzem nálunk ez sem fog hatni, mert csak üvölteni fog. De azért kipróbálom.
2011. márc. 6. 22:06
 4/5 anonim válasza:

Nálunk is műsor volt ez.

Én nem figyeltem rá, nem vettem észre. Nekem is fájt néha, ha erősen valamivel fejbe csapott, de egyszerűen tudomást sem vettem róla. mikor már látta, hogy egyáltalán nem érdekel ez a dolog, onnantól nem csinálja.

Persze nem minden gyerek egyforma...


Légy türelmes és soha sem agresszív a gyerekkel, vagy akár előtte. Meglásd megtérül a fáradalmad!

2011. márc. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

nálunk is az a módszer jött be, mint az utolsó válaszolónál

kisfiam még 1 éves sem volt, mikor elkezdett csapkodni karmolni ha vmi nem tetszett neki, mi is mondtunk neki mindent, de semmi nem használt, minél hangosabban szóltunk rá, annál jobban csinálta, aztán mikor "észre sem vettük", vagyis nem volt reakciónk, már nem volt olyan érdekes számára ez a dolog, és pár nap alatt leszokott róla

de ő még ekkor kicsi volt, nem tudom hogy egy 20 hónaposnál ez beválik-e

2011. márc. 7. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!