Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2,5 éves kisfiamnak lágyéksérv...

2,5 éves kisfiamnak lágyéksérve van és műteni kell. Van valakinek ebben tapasztalata? Milyen a gyógyulás? Lesznek fájdalmai utána? Mindenhol 2-3 nap kórházat olvasok, nekem azt mondta a doki, aznap ha felkel az altatásból hazamehetünk.

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 11:09
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia!

Enyémnek is volt, kétoldali lágyéksérv miatt kétoldali rejtett here. Két lépésben műtötték, 14, illetve 19 hónapos korában. Reggel bevittem kórházba (estétől nem ehetett és hajnaltól nem ihatott), kapott szájon át altatót, amitől nagyon jó kedve lett és nem teljesen bekábult (gyakorlatilag félálomban rötyögött mindenen, mikor elvitték). A műtét nála kb. 40 perc volt, de nem csak a sérvet kellett rögzíteni, hanem a herét is levinni zacsiba és rögzíteni. Utána néhány óráig aludt, hol nyugtalanabbul, hol mélyebben. Délután már ihatott, és miután először pisilt, haza is vihettem. Ha nem hány, nem lázasodik be, akkor hazaengedik, ezek ambuláns beavatkozásnak számítanak. Aznap még elesett volt és sokat aludt, de mindkét műtét másnapján már rendesen vissza kellett fogni, hogy ne csináljon olyan kunsztokat, amik nem tesznek jót a sebnek. Persze fájdalomcsillapítót 3-4 napig kapott folyamatosan, hogy ne legyenek fájdalmai.

Ne aggódj, hamar túllesz rajta, apró rutinműtétnek számít, és a kicsit ezt a fajta macerát sokkal jobban viselik, mint mi, felnőttek. A legnehezebb része még talán a reggeli várakozás étlen-szomjan a műtétre, de sok játék, mesekönyv és türelem segít. Sok sikert, mielőbbi gyógyulást!:)

2011. márc. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!