Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ekcémás babák/gyerekek anyukái...

Ekcémás babák/gyerekek anyukái van valakinek tapasztalata az Emolium krémmel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ez nem egy régi készítmény, szeretnénk a kisfiunknál kipróbálni, ezért érdekelnének a tapasztalatok.
2011. okt. 18. 13:46
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

Bocsánat hoyg nem kifejezetten erről a krémről írok,de nekem anyósom rendelt innen a bőrére, én meg épp ma rendeltem meg a páromnak mert neki is ekcémája van.


Úgy láttam van kisgyerekeknek is.


www.mannaszappan.hu


Minden jót!

2011. okt. 18. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:

Köszi szépen, mi már ezeken túl vagyunk.


A kecsketejestől a shea vajasig, a háziszappanon keresztül, Lipikar, Lipobase, Omega 3, Exxema repair, Linola.


Remélem, nektek beválik!

2011. okt. 18. 16:47
 3/30 anonim ***** válasza:

Én is offolok, bocsánat!

Ezt még nem próbáltuk, de minden mást igen, sok-sok éve szenvedünk... de csak az Elocom segít, és a Protopic (az legalább nem csíp, ha seb van, és nem is szteroidos)

Kipróbáljuk az Emoliumot.

2011. okt. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Protopic-et még nem lehet neki, még nincs 2 éves.

Mi is kipróbáljuk az Emolium-ot, aztán majd tapasztalatcsere! :-)

2011. okt. 19. 08:30
 5/30 anonim válasza:
Az elocom és a protopic kenése nem csak kis gyerekeknél,de még felnőtteknél is életveszély.Ugyanis immunrendszert módosító szer,a központi idegrendszerre hat,mely kikapcsolja a viszketést,de ezzel a probléma ugyanúgy visszatér.Az emolium nagyon tiszta készítmény,de mellette javasolnék halicar kenőcs (homeopátiás készítmény) használatát.Természetesen ha nincs tejcukor érzékenysége az illetőnek és teafa készítményeket a tisztálkodáshoz.
2011. nov. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 A kérdező kommentje:

Most láttam az utolsó válaszát.


Tejallergiás a kisfiunk, úgyhogy nem használhatjuk.


Mi is viszolygunk a steroidtól, a férjem évek óta küszködik egy, az asztmájára próbált steroidkúra +30 kilójától megszabadulni, és azt is tudjuk, hogy az csak tüneti kezelést ad, de amikor a gyerek már csak sír fájdalmában, és mi is a tehetetlenségtől, annyira viszket neki mindenhol, még a fejbőre is, akkor bizony egy kis tüneti kezelés is jól jön!


Az emoliumról lebeszélt a bőrgyógyászunk, mert ugyanaz az anyag van benne, mint a mosakodókban, csak valaki hangzatos nevet adott neki, hogy eladhassa a kétségbeesett embereknek (by bőrgyógyászunk), és még a tartósítószermentes tiszta gyógyszertári mosakodót sem bírja a kisfiunk bőre, úgyhogy ez nekünk almás.

2011. nov. 10. 22:40
 7/30 anonim válasza:
Ami az Emoliumnál is hatásosabb és abszolút nem tartalmaz szteroidot még az Exxema repair krém.Azonnal nyugtatja a bőrt.Ez kapható több változatban is:krém,hab,hajszesz.Mosakodáshoz a Langalica teafa készítményeket ajánlanám.A termékek közt megtalálhatóak a test, az arc és a haj ápolásához szükséges termékek.A L'Angelica kozmetikumok beszerezhetőek bioboltokban,és a dm-ben is találkoztam már velük.Nekem most ezek segítettek legutóbb.
2011. nov. 11. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és a törődést a kisfiam nevében is!


Az Exxema repair krémet is próbáltuk már, nem rossz, de nálunk nem az ekcéma, hanem az atópiás dermatitisz a fő probléma. Az ekcémás foltokat szépen lehet kezelni, kivéve azokat, amik kirepedeznek, mint pl. az egyik füle alatt. Azon csak a Betadine segít valamennyit. Van az állán is egy folt, gondolhatod, hogy mennyire tud begyógyulni egy nyáladzó kisgyerek arcán!

A teafa készítmények sem jönnek be nála mosakodáshoz, a tiszta víz az egyetlen, ami nem rontja a bőrét.


A haját Linola samponnal mossuk havonta egyszer, közte azt is csak vízzel. A Linola krémben sem volt rossz, de azt az egy fajtáját, ami jobb volt neki, azt bevonták.


Ami még nagyon jó volt a kisfiunknak, az Exxema repairnak van kimondottan ekcémás fejbőrre való gélje, de ezt meg már nem gyártják, mert drága és kicsi volt rá a kereslet.


A krémekről még annyit, hogy javítani egyik se javított a bőrén, a csuklóján és a bokáján a legdurvább a helyzet, a tipikus megvastagodott bőr, ami tele van sebekkel a vakarózás miatt.


Kipróbáljuk a L'Angelica márkájú termékeket, hátha...


A kisfiunknak a legjobb bőrpuhító a bőrgyógyász által összeállított cérás zsírozó, csak az a baj, hogy fellángolás esetén a steroidon kívül semmi nem használ.

2011. nov. 11. 11:39
 9/30 anonim ***** válasza:
szia.mi is ekcémásak vagyunk és sudocreamet tudom ajánlani.nekünk bevált.
2011. dec. 1. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Nekünk nagggyon bejött az Emolium. Atópiás dermatitise van az én kisfiamnak is, már kezdett kicserepesedni a bőre hétvégén, de csak mára volt időpontunk a bőrgyógyászunkhoz. Hétfőn szaladtam a patikába, mert már véresre vakarta magát és nagyon csúnya volt. Két éjszaka használtuk a testápolót, ma nem tudtam mit mutatni a doktornéninek. Hihetetlen, a doktornéni is nagyon örült. Holnap szaladok megvenni a fürdetőt is,mert a gyógyszertári fürdető nem az igazi. És ezzel el is hagyhatjuk a szteroidos kenőcsöket is. Én most nagyon bízom ebben a testápolóban, remélem nem unja majd meg a bőre.

Szerintem ha tehetitek Ti is próbáljátok meg, 2400 Ft körül volt az ára.

Sok szerencsét.

2011. dec. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!