Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvódás gyermekek anyukái!...

Óvódás gyermekek anyukái! Nálatok is volt már rá példa az oviban, hogy hallottátok az óvónénit kicsit erélyesebben beszélni, esetleg kiabálni, vagy ingerülten beszélni a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 13:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
97%
Persze, hogy volt. Sajnos a mai világban már ők sem tudják otthon hagyni a problémáikat és kihat a munkájukra. Én se vagyok mindig topon az irodában, így is túlterhelődnek néha. Nem mondom, hogy jó, de ilyen az élet. Nálunk pont a múlt héten volt, hogy a fülem hallatára szólta le a fiamat az óvónéni, akkor per pillanat rosszul esett, de csak azért, mert az óvónéni miért szól rá pont az én gyerekemre, de aztán rájöttem, hogy ő is ember (mellesleg igaza is volt, csak a hangnem volt bántó), és ráadásul ő van fél napot a gyerekkel neki is ki kell harcolnia az elismerését a gyereknek, ha mindent ráhagynának elszabadulna a pokol.
2011. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
88%

Szerinet annyi zsibongó gyerek mellett mindig nyugodt lehet maradni?

Én minig felnéztem az bölcsödei gondozókra/óvónőkre/tanítókra egyáltalán hogy bírják.

2011. márc. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Igen, hallottam. Nálunk három óvónő van, mindegyiknek van már egy gyereke. A háromból kettő türelmes, mindig jókedvű, a harmadik egészségügyi problémái mellett még mindig sokáig tudja magát tartani, de ha kell, erélyesen, határozottan rászól a gyerekekre. Ebből már volt gondja, mert a gyerek panaszkodott otthon. Én nem látok ebben semmi rosszat, mert itthon én is rájuk szólok, és őket is felhatalmaztam anno, hogy a lányaimra nyugodtan szóljanak rá, de nem igazán kellett, mert az oviban angyalok voltak, itthonra tartogatták az ördögi oldalukat:)
2011. márc. 8. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem látok semmi kivetnivalót benne,ha néha szükséges akkor igenis részemről felhatalmazom arra,hogy így próbálja szabályozni az igen eleven gyermekemet.
2011. márc. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

A stílus is számít én igenis amellett vagyok hogy néha ha nem bír magával a gyerek (gyerekek) akkor emelje fel a hangját igenis.

Nem leszólva meg megbántva a gyereket (hallottam már olyat is, nem a mi ovinkban szerencsére)meg az érzéseibe gázolva de nem lehet mindig halkan szelíden visszafogottan előadni a dolgokat mert fejére nőnek.

Igenis kell néha a határozottság.

2011. márc. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Hogyne. Ebben nincs semmi kivetnivaló (számomra). Én sem vagyok mindig a türelem példaképe, főleg ha kihúzza a fiam a gyufát, nemhogy még egy rakás gyerekkel.
2011. márc. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
90%

Te nem szólsz rá erélyesebben, ha kell???

Ez a dolga, nevelni. Csinálja csak, el is várom.

2011. márc. 8. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is el is várom,hogy ha kell erélyesen szóljanak a gyerekre.Sőt amikor tanácsot kért,hogy mivel lehet leállítani a fiam,én és az apja is egybehangzóan azt tanácsoltuk,hogy erélyesen rászólni,kiküldeni,ha lehiggad bejöhet....

Viszont,ha hallanám ennek ellenére biztos feltámadna bennem is az anyatigris:)

2011. márc. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azért gondolj már bele, Ő 25-30 gyerekkel van folyamatosan, nincs szünetük, csak ha wc-re mennek, akkor is be kell hívni a dajkát. És ennyi gyerek között van sok igen eleven, szófogadatlan gyerek is.
2011. márc. 8. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
94%
Muszáj és szükséges felemelni a hangjukat,mert különben elszabadul a pokol,amúgy sem értem ,hogy hogyan lehet 32 !!! gyerekkel egy óvónéninek és egy dadusnak elboldogulni,rettenetesen túl vannak terhelve,jobb lenne a gyerekekenek is ,ha kevesebben lennének a csoportban.
2011. márc. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!