Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Óvódás gyermekek anyukái!...

Óvódás gyermekek anyukái! Nálatok is volt már rá példa az oviban, hogy hallottátok az óvónénit kicsit erélyesebben beszélni, esetleg kiabálni, vagy ingerülten beszélni a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
2011. márc. 8. 13:19
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is előfordult már,hogy hangosabban szóltak a gyerekekre,de a csoport,ahova fiam jár,egyébként is olyan,akiknek kell a fegyelem.19 fiú van és 5 lány,gondolom eltudod képzelni mi lehet ott:)

Ráadásul a 4 év alatt elment tőlük 4 óvónő,már egy sincs ott,akivel kezdtek 4 éve,szegények mire megszoknak valakit,az elmegy.Elég szerencsétlen egy csoport,sokszor kezelhetetlenek.

2011. márc. 8. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Kicsit meglepett,hogy némely anyuka azt irta,ő meg is kérte az óvónőt,hogy erélyesebben szóljón rá a gyerekére,ha kell,meg többen irták, nem baj ha az óvónők néhanapján felemelik a hangjukat,hisz a gyerekek közt rendet kell tartani.Én viszont úgy gondolom,hogy az óvónőknek nincs ahhoz joguk,hogy durvábban beszéljenek a gyerekkel,mivel nem a szülője,csak felügyel rá félnapon keresztül,meg a gyereknek lehet pont ez miatt lesz rossz élménye az oviban és esetleg ne akar menni,mert az óvónéni "csúnyán" beszél...

Nálunk 24 gyerek van a csoportban,nagyon jó csoport,jók az óvónők is,de megütötte a fülemet most már nem 1 alkalommal,amikor hallottam az óvónénit kicsit kiabálva beszélni,ill. ingerültebben a megszokottnál.1 nagyon kedves,aranyos óvónéniről beszélek,akitől nem ezt szoktam meg..Az én fiammal még nem beszéltek erélyesen,legalábbis nem tudok róla,mivel ő az oviban nagyon jó kisfiú és itthon tombolja ki magát.

Tény,hogy én is beszélek ingerültebben a gyerekemmel,sőt van hogy rákiáltok,de én az anyja vagyok,de egy olyan személy aki tul.képp valamilyen szinten "idegen" ne emelje fel a hangját akár más,akár az én gyerekemmel szemben.

2011. márc. 10. 15:00
 13/15 anonim ***** válasza:
90%
És ha a te gyerekedre majd egyszer erélyesebben szól rá az óvó néni, akkor mit fogsz csinálni? Botrányt? Hidd el a tanító néni is fog rá erélyesebben szólni, ha a helyzet megkívánja. Te az óvó nénire bíztad a gyerekedet egész napra Ő vigyáz rá, Ő érte a felelős. Ha éppen a nyakát akarja kitörni az egyik gyerek a másiknak, akkor is szépen, duruzsolva rendezze le? Te el sem tudod képzelni, milyen balesetveszélyes helyzetek adódhatnak az oviban?
2011. márc. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem itt kivétel nélkül azt írtuk, hogy ha szükséges, nyugodtan emelje fel a hangját. Nem kell megsértődni ezért az óvónőkre. Ők is emberek, nekik is van határa a türelmüknek, és még ha számodra idegen ember is, de akkor is ő neveli majd a gyereket napi több órában. Neki is kell, hogy tekintélye legyen. Sajnos sok szülő képes rápirítani a dajkára, óvónőre, mert volt mersze szólni az ő kisfiának, aki éppen kocsmai stílusban beszél, káromkodik a többi gyerek előtt. Én megbízom a szakértelmükben, ismerem őket több, mint 15 éve, és ok nélkül nem kiabál szerintem egy átlagos óvónő, dajka.
2011. márc. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Emlékszem, az óvónéni adott nekem egy pofont és a sarokba állított. Délután elmondtam a bátyámnak, hogy mi történt, ezért ő felpofozta az óvónőt, de ő megkarmolta. Az óvónő pont úgy sírt, mint előtte én. Ezután többé nem kellett szépen ülve megenni a répafőzeléket. (hatvankét évvel ezelőtt történt egy kis faluban, sokszor elmeséltük a családban)
2023. ápr. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!