Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi lehet 18 hónapos kisfiammal...

Mi lehet 18 hónapos kisfiammal egy hete? Teljesen megváltozott a viselkedése! Nagyon aggódom, szomorú vagyok.

Figyelt kérdés

1 hete rá sem ismerek. Az addig nyugodt, kiegyensúlyozott kisfiam teljesen megfordult. Rosszalkodik, direkt olyat csinál egész nap, amiről tudja h nem lehet, eddig meg is értette. Nem akar már bújni, sem puszit adni, nagyon bánt.Egész nap csak fegyelmezem és nem értem az okát.

Két dologra gondolnék. Az egyik, h egy hete elég kemény dolgokon mentünk keresztül, várandós vagyok, félidős és magzatvizet vettek tőlem, mert a kisbabánk agyában cisztát találtak. Ez miatt feszült vagyok, de ha vele vagyok, csak rá koncentrálok, amennyire lehet most is leülök vele játszani, persze nem emelgetem.

A másik, hogy ez talán életkori sajátosság?

Bánt, h rossz és bánt, h elutasít.

Valamit rosszul csinálok?

Úgy érzem, h kezdenek a dolgok kicsúszni a kezeink közül.


2011. márc. 8. 14:11
 1/3 anonim ***** válasza:

szia, vsz a kettő együtt, de legnagyobbrészt életkori sajátosság. én is feltettem anno egy ilyen kérdést, uebben a korban. mondjuk ő előtte se volt egy nyugodt , egyszerű eset, de akkor volt egy nagy pálfordulás. úgy hívják, dackorszak. :) nagyon kemény, de még csak az elején vagytok, nyugi, ez csak rosszabb lesz. a jó hír, hogy következetességgel sokat lehet javítani a helyzeten. az enyém amúgy már ad puszit, persze mondja hogy nem, akkro mondom hogy most nagyon szomorú lettem, és erre jön, megfogja a fejem és kapok egy cuppanósat. :)

a gyakorlati tanácsom annyi, hogy próbáld minékl kevesebbet fegyelmezni, amit nagyon muszáj csak abba szólj bele, és ne úgy szólj rá, hogy ne dobáld azt a játékot mert elveszem! hanem úgy hogy ne dobáld azt a játékot mert eltörik. a következményt kell vele éreztetni, nem a büntetést, az sokkal hatékonyabb. ugye ha megtapasztalja hogy eltöik, akkor legközelebb majd óvatosabb lesz, ha meg simán elveszed, akkor elfelejti azt a játékot, de nem tanult belőle semmit. és mindezt sok sok szerettettel és türelemmel. :)

sok sikert!

2 éves 2 hónapos kislány anyukája+15 hetes km

2011. márc. 8. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszi szépen h írtál. Szóval akkor elkezdhetett nála a dackorszak, erre nem is gondoltam.

Az is igaz, h sokszor eldobálja a játékait, egyik nap is egy traktort a földhöz vágott és utána jött, h kiesett a kereke, és mutatja az apjának, h mit kellene vele csinálni. Hozzáteszem még nem is beszél, egyeltalán semmit (csak a baba szót mondja)és ezért is nehéz vele, mert olyan jó lenne ha sokszor megmondaná h mi baja van.

2011. márc. 8. 15:00
 3/3 anonim válasza:
Öcsémnél is ilyen korszakban kezdődött a dackorszak. HHHHHihetetlen hisztik lesznek. (most már öt éves, és minden este anyámmal megy aludni.) 2-3 éves korára kinövi :)
2011. márc. 8. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!