Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 6 éves gyerek elveszítette a...

6 éves gyerek elveszítette a kis állatkáját. Nagyon szomorú. Hogyan segítsem át ezen?

Figyelt kérdés
Tegnap meghalt a tengerimalackánk, ami az övé volt. Nagyon el van keseredve. Este nehezen aludt csak el. Mit lehet mondani neki? Hogyan tudnék segíteni neki?
2011. aug. 2. 05:42
 1/6 anonim válasza:

Nem tudnátok esetleg venni neki egy új tengerimalackát, ami nagyon hasonlít az előzőre? Szerintem örülne neki. Szerintem 6 évesen már nagy ahhoz, hogy ilyet lehetne neki mondani de próbáld meg: h most ő a barátaihoz, családjához került a mennyországba, és mindig látja, hogy mit csinál a kis gazdija és most szomorkodik ő is a mennyben, mert szomorúnak látja a gazdiját. És azt üzeni, hogy nagyon szereti :)

Talán ez a kis mese segíthet rajta.

2011. aug. 2. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A malacok el szoktak menni az örök szotyimezőkre... és nem jönnek vissza többé :(

Sajnálom :(

2011. aug. 2. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem szabad azonnal újat venni. A gyászmunka időbe telik. Fel kell dolgoznia, hogy a malacka már nincs veletek. Ebben azzal tudsz neki a legtöbbet segíteni, ha beszélgettek róla. Elő lehet venni az összes közös történetet, beszélni arról, hogy mennyire szerettétek.

A gyerek jelezni fogja, ha túl van rajta, és már el tud fogadni egy másik kedvencet. De még akkor sem biztos, hogy érdemes pont malackát venni, had maradjon meg az emlékeiben az a malacka malackának. Mondjuk nem könnyű a választás, mert a legtöbb rágcsáló elég rövid ideig él, gondolom nincs szükségetek évente hörcsögöt cserélni.

De a csincsilla pl. jó választás lehet. Jó körülmények között akár 8-10 évig elél, és nagyon jópofa állat.

Persze ha a gyerkőc inkább újra malackát szeretne, az sem gond, csak várjátok ki az idejét.

2011. aug. 2. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem se vegyetek másikat. A 6 éves gyereknek a maga módján ugyanúgy meg kell gyászolnia a tengeri malacot, mint egy felnőttnek. Találj ki valami szép, de azért igaz mesét és beszélgessetek a dolgokról. Ez a szotyiföld jónak tűnik.
2011. aug. 2. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Az első válaszoló egy bunkó! Miért nem törlik már a válaszát? Jelentettem rég.


A többieknek köszönöm szépen, hogy írtak. Igen, azt mondtam tegnap is, hogy az örök uborkamezőn van most azokkal a társaival, akik már nem élnek. Mondtam neki most reggel, hogy nagyon szereti őt, s gondoljon rá szeretettel ő is.

Van egy másik malacunk is, ő a fiamé. Arra gondoltam én is, hogy veszünk neki másikat, ő is ezt szeretné.

A bátyjával összeölelkeztek este, és úgy sírtak. Az én könnyeim is kifolytak. :(

Nem akarom azt mondani, hogy ne sírjanak, mert az biztosan nem tenne jót. Igyekszem a gondolataikat elterelni majd.

2011. aug. 2. 07:37
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia!Nem szeretnék párhuzamot vonni a mi esetünk és a tiétek között.De mi pl. a nagyit vesztettük el nemrég(tudom hogy nem ugyanaz).Ha ennyire megviselte(nekünk pszichológus javasolta mert nem tudtam mit is mondjak neki)beszélgess vele a halálról minél többet még most hogy tudja ez az élet rendje.És ha szeretné vegyél neki másikat,de persze ez nem helyettesíti majd az elvesztettet.Temessétek el tegyen rá virágot ha akar.Az én lányom rendszeresen ezt teszi(magától)Anyák napján még verset is mondott neki a sirnál.Tul fog jutni rajta előbb utóbb.
2011. aug. 2. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!