Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás gyerekek anyukái?

Tejallergiás gyerekek anyukái?

Figyelt kérdés

Lenne pár kérdésem, csak érdeklődöm.

Mikor, hogyan derült ki gyermeketek allergiája?

Volt a családban korábban allergiás megbetegedés?

Ha a tehéntej bevezetése után derült ki, mikor vezetted be?


2011. márc. 8. 23:04
 1/7 anonim ***** válasza:
Laktóz vagy tejfehérje?
2011. márc. 9. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A nagyobb fiam a koraszülött osztályon volt,amikor megszületett(a szívultrahangra kellett várnunk),ott kapott rendes tápszert kiegészítésnek,és attól ekcémás lett a bőre.

2 éves kora körül voltunk kivizsgáláson,ott derült ki.

Azóta már 6,5 éves lett,kinőtte az ekcémát,de helyette hasmenése van,ha mégis tejes dolgot eszik,és nagyon kisebesedik a feneke tőle.

A pici 1 éves koráig csak anyatejet kapott,utána már nem akartam tápszerezni,kezdtem bevezetni a tejet,neki az arcán,lábán,karján lett ekcémája.


Előtte se apa,se anya részről nem volt allergiás senki.

Most januárban elmentem más okból allergiavizsgálatra,és ott derült ki,hogy én is az vagyok.

Magamon csak annyit vettem észre,hogy nem is kívánom a tejet,ha 1x-1x ittam,akkor viszont nagyon görcsölt a hasam.

Most az egész család laktózmentes termékeken él(ami elég drága)

2011. márc. 9. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
8-hónapos korától voltak kiütések az arcán, dokik sem tudták, mitől. Kb 13-hós korában biorezonancia vizsgálatra vittük, mert nem akartuk megszúratni, ott derült ki, hogy tehéntej (fehérje és tejcukor) allergiás a gyerkőc. Azóta diétázunk, kb fél éve, mostanában kaphatott megint kiflit. Amúgy előtte tehéntejet nem kapott, joghurtot is csak 10 hós korától, de mivel szoptattam, és én ittam tejet, az anyatejen keresztül neki is jutott. Sajna egyéb élelmiszer-allergiái is vannak. Párom asztmás és parlagfű stb allergiája van, nekem pedig gyógyszerallergiám.
2011. márc. 9. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3 hónapos koráig kiegészítésként kapott tápszert, ettől lett a sok-sok kiütés, híg széklet. Azóta diétázunk. Most 2 éves lesz. A doki szerint még várjunk a tejjel. Mostanában kaptt rudit, de semmi tünet nem volt. De valószínű ennyitől nem is lesz.
2011. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Tehát ha jól értem, ha valaki hajlamos rá tápszertöl is előjön az allergia? Vagy előfordulhat, hogy a tápszertől nem jön ki, de a tejtermékektől, tejtől igen?
2011. márc. 9. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:

2.vagyok,

a tápszertől is kijöhet,ha nem HA tápszert kap a baba kiskorában

2011. márc. 9. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A HA-tápszertől is kijöhet, mivel az is tehéntejből van. Van szója-alapú tápszer, ha beigazolódott, hogy tényleg allergiás a gyerek, és még szüksége van tápszerre, a doki felírja, de sajna előfordul, hogy ezután nem sokkal a szójára is allergiás lesz a baba (nálunk is ez volt.) Ha már nem kell folyékony tápszer, lehet adni pl Sinlacot is (ezt nem próbáltuk), amiben ugyanúgy vannak vitaminok és ásványi anyagok, de rizs- és szentjánoskenyér-liszttel keverve.
2011. márc. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!