Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tejallergiás gyerekek anyukái....

Tejallergiás gyerekek anyukái. Normális ez?

Figyelt kérdés

2 éves lányomnál most kezdtük el újra bevezetni a tehéntejet. Először csak kekszet kapott amibe tej van, majd fokozatosan adagoljuk. Tegnap már evett egy kis fagyit is. Az utóbbi 2 éjszaka viszont kakilt, és lágyabb volt a széklete a megszokottnál. (soha nem szokott éjszaka rájönni a kakilás) Ezen kívül semmi baj nem történt, tisztába tettem és egyből visszaaludt, tehát nem járt hascsikarással. A széklete is normál színű, szagú volt. A kiütései sem jöttek elő a hasán.

Szerintetek normális ez így az elején, vagyis ez csak annak a jele hogy a szervezete újra hozzászokik, vagy ez annak a jele, hogy még mindig nem bírja a tejet?

Amúgy a diéta előtt csak ekcémás bőrkiütés volt a tünete, semmi hasmenés, de most még kiütése sincs.

Nálatok is volt valami hasonló tünet az elején?


2011. jún. 20. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha egyszer tejallergiás, miért adsz neki tejet (tehéntejet)? Nem olyan dolog, amit ki szoktak nőni, esetleg kikezelni; vagy sikeresen, garantáltan kikezelték a gyermeket ebből? És miért nem kecsketejjel próbálkoztok akkor? Tudom, sokkal drágább, de a tejallergiások általában csak a tehénére allergiások, kecskéére nem.


A felvetéseim után az egyik momentumhoz megnyugtatásul:

tejallergia esetén a szervezet nem képes lebontani a tejcukrot, ilyenkor átfolyik a beleken. Ez általában nem káros, a székletet puhítja (evvel sincs gond általában) ; azonban más szempontból nem tesz jót a szervezetnek, hiszen egyéb allergiás reakciókat vált ki (hogy pontosan miket, arról nem tudok nyilatkozni, mert nem vagyok orvos, csak tejallergiás, ezért kicsi korom óta nem iszok, így nem emlékszem a tüneteimre, ami tejtől lehetett, de amúgy se szeretek inni.)

2011. jún. 20. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Azért adok neki tejet, mert már egy ideje diétázunk és az orvos tanácsolta, hogy mostmár kipróbálhatjuk a tejet, hátha már bírni fogja. Ez a tejterhelés, ha nem bírja, akkor visszatérünk a tejmentes étrendhez.

És igenis ki lehet nőni a tejallergiát, a gyerekek 90%-a kinövi.

Én csak arra lennék kiváncsi, hogy normális-e ez a tünet ilyenkor. Egyébként ma éjjel már nem volt kaki.

2011. jún. 21. 10:14
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja és ha te is tejallergiás vagy, jó ha tudod, hogy kecsketejet sem szabadna inni. Szójatejet, rizstejet, zabtejet viszont igen.
2011. jún. 21. 10:16
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, hogy normális-e, ezt inkább orvostól kellene megkérdezni.

Az én kisfiam tejfehérje allergiás, 9 hónapja tejmentes diétán van. Neki is "csak" ekcémája és bőrkiütések voltak a tejtermékektől. Múlt héten véletlenül egymás után 2 nap is kapott tejes dolgokat (ropi, 1 nyalás tejszínes torta, ill. egy tejfölös étel) és nem lettek azonnal kiütései, mint régen, viszont a könyökhajlatában sajnos megjelent egy ekcémás folt, viszont az amúgy is piros volt a melegkiütés miatt :( Nekünk a doki azt javasolta, hogy vegyük szigorúan a diétát és csak 2 éves korában próbálkozhatunk.

Ja és az első válaszolónak üzenném, hogy itt valszleg gyerekkori tejfehérje érzékenységről van szó, ami tejmentes diétával 2 éves korra nagy valószínűséggel örökre megszűnik!

2011. jún. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

A fiam is tejérzékeny, gasztroenteorológiára járunk emiatt. Most kezdtük mi is a tejterhelést, aminek a szakorvos szerint így kell zajlania:

1. hét napi egy deci tej

2. hét napi 2 deci tej

3. hét tej mellé natúr joghurt, sajt, kefír (ha nem eszi meg natúran, akkor belefőzni egy kis adagba, amit tuti megeszik, vagy gyümivel elkeverni a joghurtot)

4. hét tej mellé minden

ha vette az akadályokat, akkor kinőtte

fontos a fokozatosság, nálunk mindig a harmadik héten jelentkezik a hasmenés és az ekcéma, addigra telítődik a szervezete...most tartunk a második héten egyenlőre panaszmentesen...nagyon remélem, hogy kinőtte

a tejérzékenységet szigorú diéta betartása mellett 3 éve korukra a gyerekek 97%-a kinövi, és a kecsketej is tartalmaz tejfehérjét...ha erős hasmenés van, akkor hagyd abba, de egy kicsit hígabb széklet lehet bármi mástól (nálunk ez brutál erős, és görcsös hasfájással jár)

2011. jún. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nekünk az orvos azt mondta, hogy első héten kekszet kapjon, amibe van tej. Második héten adjunk neki joghurtot, első nap csak egy kanállal, majd növeljük az adagot. Két hét elteltével, ha minden rendben van, jöhet a tej, ugyanígy kis adagokban.

Nem tudom, én nagyon tartok ettől az egésztől, mivel mi külföldön élünk, és úgy érzem itt nem veszik egyáltalán szigorúan ezt az egészet. A kislányom csak fél évig diétázott, a doki azt mondta a diéta megkezdése után, hogy 3 hónap múlva jöjjünk vissza. Ebből lett fél év egyéb okok miatt. Innentől kezdve mondta hogy kezdjük el a tejet adagolni. De ha 3 hónap múlva mentünk volna vissza, szerintem akkor is ezt mondta volna.

Nagyon gondolkozok azon, hogy ha legközelebb hazamegyünk bejelentkezünk otthon egy allergia vizsgálatra, vagy valami tanácsadásra, mert amit itt kapok az nem felvilágosítás, és nem bízok abban hogy jók az orvos utasításai. Persze csak akkor, ha az allergia újra kijön.

Bocsi hogy ilyen hosszú lett.

2011. jún. 22. 14:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Mai 08:22-es vagyok. Legelőször, amikor 8 hónapos korában kiderült, hogy tejérzékeny, akkor 1 évesen terheltük újra, majd rá 3 hónapra, és most két évesen. Viszont itthon gasztrora bejutni ismerős nélkül rövid időn belül lehetetlenség. Átlag 3 hónap a várakozási idő. Amúgy itthon a tejterhelés első napja kórházban zajlik (reggel megyünk délután jövünk), mert fulladásos roham is rájöhet allergiás rohamként. Nyilván ritka, de benne van a pakliban. A tejmentes diétának meg csak akkor van értelme, ha szigorúan be van tartva, tehát nulla molekulányit sem kaphat. Az az elv, hogy el kell felejteni a dzervezetnek, hogy létezik a tejfehérje, és ő erre allergiás. És amikor újra találkoznak, akkor remélhetőleg nem lesz gond. Ha nekünk most nem sikerül, akkor leghamarabb 1 év múlva lesz a következő terhelés...
2011. jún. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!