Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejallergiás gyerekek anyukái!...

Tejallergiás gyerekek anyukái! Mennyire sikerül betartani a szigorú diétát?

Figyelt kérdés
Én nem tudom mit csinálok rosszul, de mindenre odafigyelek, hogy ne kapjon tejes dolgot, és mégis mindig visszajönnek az ekcémás foltok. A vérvételen kiderült hogy enyhén allergiás a tejre. De már arra is gondolok, hogy nem is a tejtől jön ki az ekcéma, hanem valami mástól amit nem tudunk. Lehetséges ez? Nálatok a diéta óta egyáltalán nincsenek kiütések vagy egyéb reakció?
2011. febr. 25. 15:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk az ekcémát másra vezették vissza. Ha valban igazán odafigyelsz, akkor lehet ti se a tejtől vagytok ekcémásak.


Hogy hogyan tartjuk be? Nehezen. Próbáld, megmagyarázni egy gyereknek, hogy ő nem eheti azt amit a társai. (puding, joghurt, rudi stb) Néha bűnözünk. Kis mennyiségnél, csak hasmenés jelentkezik. Azt meg kibírjuk, 2-3 havonta egyszer.

2011. febr. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nahát az én fiamnak sem javult a tejmentes diétától jelentősen, sőt eleinte megint 7-8 kakis pelus volt, mint apróka korában!

De a gasztroenterológus szerint legalább 2 éves koráig tartanunk kell a tej- és tojásmentes diétát. Én sem adok neki semmi olyat, még olyat sem, amire rá van írva, hogy nyomokban tartalmazhat, és mint írtam, hol jobb, hol rosszabb.

Akkor fognak allergia vizsgálatot csinálni.

Ja, és nálunk még poénként jelentkezik, hogy mivel semmilyen törvényszerűséget nem tudtunk megfigyelni (ételre), mikor rosszabbodik az állapota, a doktornő szerint nem is kaja miatt ekcémás, de biztos, ami biztos tej- és tojásmentes étkezés.

Most még nincs gond, mert magunknak is igyekszem úgy főzni, meg a nagyiknál sincs gond, de szeptembertől bölcsis lesz, nem tudom, ott hogyan lehet elkerülni, hogy tuti ne harapjanak egymás kajájából, meg ugye nekem külön kell főzni neki azokon a napokon, mikor olyan kaja van a bölcsiben.

2011. febr. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk sajnos nem csak a tej van, de nagyon próbálkozunk betartani a diétát, persze mi is bűnözünk, pl. kakaóscsigával, ami nem tudom mennyi tejet tartalmazhat, de a bőrtünetek nem nagyon múlnak.

A nagylányom aki négy éves, neki szerencsére, csak mindkét kezén egy-egy ujján vannak ekcémás területek. A fiamnak pedig szintén, de neki minden ujja olyan. Sajnos mivel sok mindenre kellene figyelni, nomeg a lányom ovis is.. nem tudom, hogy egyáltalán elmúlik-e egyszer komolyan mondom.

2011. febr. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Mi 100%-osan betartjuk. Nem kap más péksüteményt, csak vizes zsemlét, vagy amit én sütök, mindent megnézek van-e benne tejszármazék. Az ekcémája már 1 éve nem jött elő. Néha vannak rajta kisebb száraz foltok, de testápolózás után pár nap alatt elmúlnak. Kisfiam 2 éves múlt és sajnos nála még mindig fennáll a tejallergia.
2011. febr. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves Anyuka! Az én kislányom most két éves és lassan 8hónapja laktózérzékeny. Mivel asztmás is és nagyon sok antibiotikumot kapott, az egymásutáni tüdő gyulladások miatt, ez váltotta nála ki. Ő neki nagyon ment a hasa ezek a tünetei,napi 8-9kakis pelus.Két hónapba telt amíg kikísérleteztük hogy mitől van, én magam otthon(orvos később jött rá. DE nála ez olyan súlyos mértékű volt , hogy ha egyetlen egy kekszet megevett vagy egyetlen kocka csokit, máris ment a hasa de egy hét az volt a minimum amíg megtudtuk állítani.Ezért ha bárhová mentünk mindig volt nálam keserű csoki, ami nem tartalmaz tejport ezért ehette, és ha más gyerekek ettek valamit én ezt adtam neki,érdemes elolvasni mert több édesipari termék van ami nem tartalmaz tejport. Az ételel úgy oldottuk meg hogy szója tejporal főztem, tej helyett, ez nem drága és annyira hasolnít hogy sokszor senki nem tudott külömbséget tenni közte,hogy miből készítettem az ételt, sütni is ezt használtam, pudingot is lehet főzni belőle. Mi az egész családnak ebből főztük a pudingot, sőt krémet is csináltunk.Sajnáltam hogy ő nem ehetett azt amit mi inkább csak azt főztem amit ő is megehet. Mi nagyon sok laktobacilust adtunk neki és sokat javult a helyzet, mert ételekben már megtud enni mindent csak a tiszta tejet sajtot nem, de egyébként mindent.Fontos elvégezni a teszteket, hogy tejfehérje allergiája van vagy laktózérzékeny, mert nemmindegy
2011. febr. 26. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az előző vagyok, nekünk a gyerekorvos azt mondta hogy 4-5 éves korára nővi ki a tej alergiát amennyiben az ,és ha nem tartjuk be a diétát akkor lehet egész életében az marad, ezért izgultunk nehogy elrontsunk valamit
2011. febr. 26. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Utolsónak: szójatejporról még nem is hallottam, de köszi az ötletet, kipróbálom. Bolti szójatejből már csináltam neki tejberízst. Egyébként tejfehérje allergiás, az már kiderült.

2011. febr. 26. 15:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!