Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem kötözködni akarok, csak...

Nem kötözködni akarok, csak kíváncsi vagyok. Miért magánoviba/bölcsibe gondolkodnak sokan, nem az államiban?

Figyelt kérdés
2011. márc. 9. 06:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
31%

Akinek sok a pénze,azt hiszi,hogy ott jobb ellátást és nevelést kap a gyereke. Ami vagy igaz,vagy nem.

Visszamegy dolgozni,és az államiban nincs hely. A magán csak akkor éri meg neki,ha elég magas lesz a fizetése.

2011. márc. 9. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
68%

Egyrészt, mert államiba be se jutunk, mert itthon vagyok a kis tesóval, így nálunk automatikusan elutasítanak, mert rengeteg gyerkőc vár ovira. Ez az egyik ok.

Ezen kívül azonban fontos előny, hogy az egyik ovónéni angolul beszél velük, tehát játékosan megtanulnak angolul, viszik őket lovagolni, úszni...

Plusz az étkezés is színvonalasabb, mint az államiban.

Az árak viszont tény, és való horrorisztikusak.

2011. márc. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

a mi állami ovinkban is tanult a gyerek angolul az ovonőtől folyamatosan,ők is jártak uszni,vivini,judozni

stb..tehát annyira sokban nem tér el..de sajna tényleg aki beadja java részt azért mert elutasditják az államibol

2011. márc. 9. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
50%

Az én fiam állami böcsibe jár, szerintem nagyon szuper helyet sikerült kifogni.

Viszont gondolom sokan azért viszik magánba a gyereküket, mert egyszerűen nem jutnak be az államiba. Pl. vannak, akik falun laknak, és nem mindenhol van bölcsi, de a városba járnak dolgozni, viszont ha ott is túljelentkezés van, akkor oda meg csak a helyi gyerekeket veszik fel, így sokaknak marad a magán. De ezen kívül is számos oka lehet. Van, aki tényleg azért viszi magánba, mert úgy érzi, hogy az jobb, ezt mondjuk nem tudom eldönteni, csak az tudná megmondani, akinek ilyenbe is, olyanba is járt a gyereke, de még ez sem tuti, hiszen állami és állami bölcsi között is lehet elég nagy különbség.

2011. márc. 9. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%

Én államiba fogom, ha felveszik. Lesznek egy csoportba vagy 30-an. Ha sok pénzem lenne, én azért vinném magánba, mert ott kevesebb gyerek van, ergo több figyelmet kapnak (remélhetőleg).

Arra viszont nem tartanék igényt, hogy vigyék ilyen-olyan programokra, mert a gyerek dolga, hogy szabadon játsszon, és ne táblázzák be az ideje jó részét.

2011. márc. 9. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Én is államiba szeretném, de lehet, hogy kénytelenek leszünk magánba vinni. És hogy miért? Mert amikor 3 hetes volt a kisfiam, beírattuk az államiba, és a 114. voltunk a listán. 2 éves korában menne, esélyünk sincs bekerülni a 32 gyerek közé. Két év alatt nem lettünk a listán az elsők, ez tuti.

Horror ára van a magánnak, de tény, hogy idegen nyelvre is van esély, hogy tanuljanak, kevesebben vannak, több gondozóval, szóval nagyobb figyelem irányulhat egy-egy gyerkőcre.

2011. márc. 9. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
90%

Nekem járt fiam magánoviba (párom hülyesége volt, amit 1000x megbánt ő is én is)

Ezen kívül naívak voltunk, azt hittük, ott többet kap....


Egy nagy frászt.

Lehúzás az egész, tapaszalatlan óvónőkkel.

És-ki ha én nem szülőkkel.

Én úgy hívtam őket ("Mindegy, csak NIKE legyen).


Állami óvoda sokkal jobb.

2011. márc. 9. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Sógoromék fia nem tudott beilleszkedni az állami oviba, az anyja szerint túl katonás volt, volt követelve fegyelem, aludni kellett volna meg összepakolni...., na, ezeket otthon sem kell neki, ezért sirva ment oda minden nap. Aztán átvitték havi 80.ezerért magánoviba, ami egy családi ház kertje, nappalija tulajdonképp. Van angol, judo. Egyetlen angol mondókát, éneket vagy szót nem hallodtam tőle, a mozgásról sem lelkendezett sosem. A kedve viszont jobb, nyugodtabb, mert lazábbak, kevésbé vannak korlátozva. 5,5 éves. A fiamat tegnap irattam be a körzeti oviba. Mindenképp ezzel kezdem és bízom benne, hogy nem kell átvinnem a magánba, mert képtelen szótfogadni és alkalmazkodni.
2011. márc. 9. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Egyébként ez is mindenhol máshogy működik. Épp nemrég mesélte a barátnőm, hogy az állami oviban, ahová a kisfia járt, egyre több probléma volt. Benti ruhában vitték ki a kisfiú a -3 fokban (mondván: a kisfiú azt mondta, hogy nincs overálja), majd miután totál átázott a ruhája a hóban, bentre nem öltöztették ám át, egész nap az alsógatyáig vizes ruhában volt a kisfiú (váltóruhája természetesen volt) - naná, hogy betegség lett a vége. Barátnőm megkérdezte az óvónőket: mikor hozta ő overál nélkül a gyereket oviba?? Csak hebegtek-habogtak.

Ezzel telt be neki a pohár, és átvitte egy alapítványi oviba. 40 ezret fizet, a gyerekért mennek kisbusszal, hozzák-viszik őket a megadott időpontra, amikorra a szülő akarja. Rengeteg foglalkozás van, két idegen nyelven is tanulnak, logopédus kimegy hozzájuk, bábszínházba, ide-oda járnak a gyerekek... barátnőm szerint összehasonlíthatatlan a kettő.

2011. márc. 9. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A gyerekem január első munkanapján kezdené a bölcsit, de semmi esély arra, hogy fölvegyék, mivel itt a kerületben csak úgy lehet beadni a jelentkezést, hogy a kezdés előtt max. 4 hónappal. Szóval esetemben szeptemberben, de már akkorra 120%-os a telítettség.

Muszáj visszamennem dolgozni, mert a gyes nagyon kevés.

Én emiatt gondolkodok egy olcsóbb magánbölcsin, még úgy is megérné beadnom oda, ha 50 ezerbe kerül.

Hát ezért. Nem fennhéjazásból, nagyképűségből, hogy később el tudjak azzal dicsekedni, hogy bezzeg az enyém....!

2011. márc. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!