Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Csak az én 23 hónapos gyerekem...

Csak az én 23 hónapos gyerekem nem tud kézenfogva mellettem sétálni?

Figyelt kérdés
Állandóan elszaladgál,elmászkál.Én rontottam el,ugye?Az út szélén megáll,megnézi,hogy jön-e autó,de amúgy mindig elengedi a kezünket,és megy amerre akar.Ha szólok neki megáll meg figyel,de egy forgalmasabb út mellett nem merek vele egyedül menni.
2011. márc. 9. 19:21
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
Attól függ, mikor kezdtétek a kézen fogva sétálást. A fiam 17 hónapos, úgy 2 hónapja már szépen sétál velem, és arra amerre én szeretném. Sokat kellett érte küzdenünk, de megérte. Egyik napról a másikra nyújtotta a kezét, hogy fogjuk meg.
2011. márc. 9. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

A fenéket!


21 hónapos a lányom, 11 hónapos korától egyedül jár! Azóta sétál velünk utcán kézen fogva. Kb. 3 hónapja megkergült. Mint egy őrült elrohan, össze vissza futkoz, elgáncsol vagy húzatja magát ha megfogom a kezét. Az enyém az útra is rohan ki, és közben vigyorogva kiabálja, hogy "nem sabad". Na akkor mit lehet tenni?


Elég korán kezdtük :P


Babahámot vettem, és azzal vezetem. Ha kirántja a kezét a hám a csuklómon, nem tud messze elfutni. NEM kutyapóráz, mielőtt valaki okoskodna.

2011. márc. 9. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2 éves, kitépi a kezét az enyémből. Ez még nem is lenne gond, ha mellettem jönne, de nem, meg-megáll, nézelődik, visszafordul, más irányba kanyarodik, stb. Ha nyomást gyakorlok rá, akkor lefekszik a földre.

Ezért preferálom hosszabb távon még mindig a babakocsit.

2011. márc. 9. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Ne haragudjatok,hogy ezt írom,de úgy örülök,nem csak ô ilyen. Jó lenne màszkálni vele messzebbre is kocsi nèlkül,de egyenlôre ez lehetetlen küldetésnek bizonyul... Azért nèha megpròbàlom,csak olyankor egy 10 perces út kb 1óra.
2011. márc. 9. 20:35
 5/10 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2011. márc. 10. 07:49
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
2 éves,és nagyon szépen sétál velem.lépcsős házban lakunk,igy már nagyon kicsi korában meg kellett tanulnia,hogy mit jelent hogy állj,és kérem a kezed.A pici kort értem már amikor totyogni kezdett.rengeteget kellett mondani mutatni neki,magyarázni,igy ő neki ez igy lett természetes,ha kilépünk az utcára,már nyújtja is kezét,a járdán van hogy elengedem,kisebb távolságra mehet tőlem,de ha azt mondom várj meg,vagy állj,megáll.de mivel gyerekből van,igy 20* megteszi,de a következő nap a 21,alakalomkor valamiért nem.igy mindig elkapható távolságra van,de ilyenkor nagyon megszidom,aztán megint sétálunk tovább kézen fogva.Sokat kellett vele foglalkozni,de megérte,és megtanulta.
2011. márc. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mind a két gyrekem 11 hónaposan indult el.

A kicsi most 2 éves, ha olyan kedve van megfogja az ujjamat, ha olyan, akkor nem.

2011. márc. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én 23 hónaposom is szépen jött mellettem ezidáig.Most nálunk is történt egy nagy fordulat,és bizony elég sűrűn próbálkozik az önálló sétálgatással.Kisebb-nagyobb sikerekkel tudom csak megoldani én is... :)
2011. márc. 10. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
48%

hűűű, akkor én extra rosszul csináltam/csinálom. 25 hós a lányom, de az úton való áthaladáson kívül soha nem kérem, hogy fogja meg a kezem.

előfordul, hogy ahhoz van kedve, és akkor fogja egy kicsit, de általában nem. mögöttem jön egy-két méterrel. vagy többel. nem megy le az útról. nem rohangál el. ha kereszteződés jön, bevárom, és együtt átmegyünk.

de ha arra akarnám kényszeríteni, hogy kézenfogva jöjjön mellettem, az bizony könnyen hisztivel végződne.

2011. márc. 10. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Igazából nekem sem a kézfogás lenne a lényeg,hanem,hogy pl. célirányosan tudjak vele menni mondjuk a boltba.Nálunk ha gyalog vagyunk,az kb. azt jelenti,hogy 3-4 utca kitérőt teszünk,mert tuti,hogy arra minden érdekesebb mint amerre én mennék.:-)
2011. márc. 10. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!