Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan tanítottátok meg...

Hogyan tanítottátok meg gyermeketeket a szinekre?

Figyelt kérdés
2011. márc. 10. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
egyszerűen bármivel amivel játszottunk,mondtuk a színét is,pl látod itt egy piros kocka,meg ez is az,igy egy kupacba szedtük a különböző színeket.de nem tömtem vele,hogy na akkor ez milyen szin,na megez?egyszerűen csak mondtuk neki, igy már 2 éves kora előtt tudta az alapszíneket,ma 2 éves,és már több más színt is ismer,rózsaszín,bordó,barna stb.
2011. márc. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én az egyszervolt.hu-n találtam egy játékot,kb 1 hónapja,színek és formák a neve,és a lányom(2múlt nov.-ben)onnan tanulta meg.Azóta mindennek kérdezgeti a színét,de legtöbbször már inkább ő mondja,hogy ez ilyen,ez olyan színű.
2011. márc. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kisfiam kapott egy kis sátrat, amiben vannak színes labdák. Azokról mondogattuk neki, hogy melyik milyen színű. Most már ő magától mondja, hogy SZÁGA (sárga), meg PIOSZ (piros), és az építőkockái is színesek, amik között nem csak kockák vannak, hanem kis autók is, meg fa, azoknak is mindig mondtam a színét, és mondja utánam: KÉK, ZŐD - legtöbbször ezeket is már mondja magától, és a kis autói közül is mondja az egyikre, hogy FEJÉ (fehér).

17 hónapos múlt.

2011. márc. 10. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem tanítottam sehogy, egyszerűen a mindennapok során sűrűn használtam ezeket a szavakat, de túlzás lenne azt mondani, hogy nagyon tudatosan. Inkább csak kialakult nálam, hogy úgy beszéltem hozzá egészen kicsi kora óta, hogy az egyszerű, tömör, világos, érthető legyen, de benne legyen minden információ.


Például, ha reggel ruhát kerestünk, akkor megkérdeztem, hogy ezt a piros pólót vegyük fel, vagy ezt a sárgát. De nem csak a színekkel kapcsolatban, hanem minden mással (dobd ide a PÖTTYÖS labdát, vagy fésülés közben: milyen szép HOSSZÚ a hajad...). Tehát úgy beszéltem hozzá, vele, hogy kicsit önkéntelenül is kiemeltem azokat a szavakat, amikkel bővíthetem az ismereteit.

Így "tanulta" meg a színeket is, 18 hónaposan először a lilát(!!!) ismerte fel és mondta ki egyedül ("hila"), aztán 1-2 hét múlva hirtelen az összes színt. Szürkét, barnát, bordót...stb. is.

2011. márc. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szerintem ez nálunk ott kezdődött, hoyg az ablakunkból rálátni egy útkereszteződésre és a jelzőlámpákra. Aztán ahogy váltakozott a színe, úgy mondtam a kisfiamnak. Ugyanúgy az autónak is néztük. Egyszerre csak 4 színt mondtam (piros, zöld, kék, sárga).Imád az ablakból nézelődni, a mai napig. Aztán a kockák,labdák,egyéb játékok, gombolyagok, cérnák, ceruzák színeit is említjük. Most 17 hónapos.
2011. márc. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mi is pont úgy kezdtük,mint a 3. válaszoló.Aztán a kisautók,a ruhák következtek...májusban lesz 3 éves,és az alapszíneket tévesztés nélkül felismeri.
2011. márc. 10. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Az én világom színek sorozata tökéletes megoldás volt számunkra! Egy ismerősöm ajánlotta, után pedig a betűk, állatok, számok szintén hasznos volt. Biztosan árulják az interneten is, keress rá: én világom színek!
2011. márc. 10. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

:D Mi is ruhacsipeszekkel, építőkockákkal kezdtük. Mindennek mondtuk a színét is. Először a csipeszre mindig azt mondta kék...mérges is voltam, hogy elcsesztük. De nem :)


21 hónapos, piros-kék-sárga-zöld-fekete-fehér-rózsaszín hibátlanul felismeri. Ha kérdezzük mondja.

2011. márc. 10. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!