Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan és mikor tanítottátok...

Hogyan és mikor tanítottátok meg a gyermeketeket fogat mosni?

Figyelt kérdés
18 hónapos a kislányom. Nagyon szeretném ha a fogai egészségesek maradnának. Próbáltuk már korábban az ujjra húzható fogkefével, de nem engedett a szájába nyúlni. Most mindent utánoz tőlünk ezt az egyet nem akarja. Próbáljuk viccesen rávenni, de semmi. Erőszakot nem akarunk nehogy elmenjen a kedve. A doktornak sem enged a szájába nyúlni, még a torkát sem tudja soha megnézni, pedig nem érte eddig semmi kellemetlen élmény. Ötleteket várok köszönettel!
2011. ápr. 28. 16:36
 1/4 anonim ***** válasza:

hát mi azóta mossuk, hogy kinőtt neki, tehát régóta.

néha van sztrájk ilyenkor felidézek olyan mesét, amiben volt fogatmosós jelenet (pl.: bebe tv-n este mindegyik mesében van.) vagy ami még bevált, hogy nekem fogkefegépem van és akkor végignézheti, ahogy anya maratoni módon gépezi a fogát. sajnos ezek sem mindig jönnek be, sajnos ilyenkor hiszti és tűrjük, de fogat mosni kell.

2011. ápr. 28. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én már 7 hós kora óta mosom neki (első 2 fogtól). 2 éves, már próbálja maga mosni. Minden este megmossuk fürdéskor.

Lehet, hogy segíteni nem tudok. De menjetek el együtt fogkefét vásárolni, fogkrémet, hagyd választani. Ez hátha bejönne.

2011. ápr. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nekunk se engedte pedig 1,5 evesen el kezdtek romlani elol a fogai, kesobb rajottem az esti szoptatas vegett, 2 eves koraig szoptattam es este azon aludt el es azon aludt vissza ha ejjel megebredt. es sajnos o sem engedte hogy megmossuk a fogat, egy darabig hagyta de amikor el kezdtek noni a hatso fogai majd szemfogai esely se volt ra hogy megmossuk. masfel evesen elvittem fogorvoshoz hogy romlanak a fogai de az en lanyom is makacs es fel az idegenektol, o sem nyitotta ki a szajat csak sirt, mondta is a fogorvos nem tud mit tenni sajnos ha meg a szajat sem nyitja ki, legalabb tiszta vizzel oblitse ki este. nyaron lesz 3 eves a lanyom, most mar mosunk fogat, de mondom ehhez az kellett hogy leteljen a fogzas, szoval csak 2 eves kor utantol tudom megmosni a fogait de sajnos meg mindig csak tiszta vizzel fogkrem nelkul, utalja a mentol szagat es a gyumolcsos fogpasztat sem engedi rarakni. nalunk meg az elektromos fogkefe segitett, volt hozza homokora ami merte az idot meddig kell mosni. de sajnos jo par lyukas foga van amivel nem tudom mi lesz most keszulunk fogorvoshoz, de most sem latok ra eselyt hogy valamit csinaljon a fogorvos mert a felnottekhez neki tobb ido kell hogy ne feljen a fogorvosnal meg persze erre nincs ido. bocsi hogy hosszu lett, en meg az oviban remenykedem hogy szept- ben ha megy ott majd lehet rakap a fogkremre is
2011. ápr. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sajnos olyan visítást csinál, ha meglátja a fogkefét, amelyet még injekciónál sem. Szerintem a fogzás miatt nem engedi. Hát sajnos ötlet nem jött, de reménykedem, hogy idővel javul a helyzet.
2011. ápr. 29. 12:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!