Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet játszani egy 7 éves...

Mit lehet játszani egy 7 éves gyermekkel?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy számítógép és tévé nélkül. A szakirodalom kb. 5 éves korban megáll.
2011. márc. 10. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Legó,társasjáték.
2011. márc. 10. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Társas, memóriajáték, rengeteg sportjáték, könyvek, zene. Mi ezeket szoktuk, illetve a szerepjáték még nagy sláger a fiamnál, imádja belevonni a családot. Ilyenkor mindig ő találja ki a történetet, és osztja ki a szerepeket. Fejleszti a kreativitását, és nagyon jó családi program is egyben.
2011. márc. 10. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

fúú rengeteg módon lehet velük játszani, mert már mindenről lehet velük beszélni, elfogadják a játékszabályt, mégis tele vannak fantáziával. Ha egy kartondobozra azt mondod ez egy kastély, annak látja, ha azt mondod tengeralattjáró, akkor annak látja.

Játszhatsz szerepjátékot (boltos, doktoros stb) rajzolhattok, festhettek, olvashattok, társasozhattok, barkochbázhattok. Aztán van nyomozós játék, bár az inkább 2 vagy több gyereknek: kis cetliket raksz szét a házban, az egyiken nyomot találhat a másikhoz. pl 1:a következő nyomot ott találod, ahol anya a sót tartja... lehet folytatni találós kérdéssel, nyelvi játékkal.

Aztán vannak sportok, labdázás, bicikli, görkori, pingpong stb

Szőhettek mesét, költhettek verset, rajzolhattok hétköznapi eseményeket, írhattok naplót vagy megfigyelő naplót pl most tavasszal milyen növények/állatok jelennek meg...

Attól függ mi az érdeklődési köre és a tájékozottsági szintje.

2011. márc. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

előző vagyok:

kimaradt a bábszínház, kivágós, origami...

végtelen sok van, én ezeket mindet játszottam anyukámmal anno :)

2011. márc. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Ezek nagyon jók! Köszönöm szépen.
2011. márc. 10. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!