Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Visszafordítható, ha csak...

Visszafordítható, ha csak egyféle játékkal szeret játszani? Volt nektek így a gyermeketek?

Figyelt kérdés
2,5 éves gyermekem nem beszél, és voltunk emiatt neurológián, ahol kérdezték mivel szeret játszani. Nos kirakózás, mesekönyv nézegetés, rajzolás nagyon szereti, ezzel sokáig le is köti magát. Játszik ő többféle játékkal is, de ezeket részesíti előnyben. Ott azt tanácsolták, ezeket tegyem el, és csak azokkal játsszon, amit annyira nem szeret. Így kell fejleszteni. Én nagyon aggódom, nehogy autizmus jele legyen.

2011. nov. 14. 10:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Az enyém 2,5 éves, nagyon szépen tisztán , érthetően választékosan beszél, mégis szinte vcsak autókkal lés különféle jármúvekkel játszik, pedig van babája, párkereső ... mindenféle játék

Ja és lány:-)))

2011. nov. 14. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szia én úgy gondolom, hogy ettől még nem autista egy gyerek azért annál jóval több tünet kell, ha nyitott, figyel rá, nincsenek dühkitőrései, berögzült dolgai stb akkor sztem azért mert így játszik nem gond, bár nem vagyok orvos. Szavakat mond? nekem 2 éves a fiam, szintén nem beszél és ő is vannak időszakok, hogy csak pár dologgal játszik, mindenre nyitott, de alapvetően meg vannak a kedvencek.most a vonat a menő, nem gondolom, hgy autista lenne. Gondolj bele, hány dolog van, amit te nme szeretsz csinálni, más meg igen
2011. nov. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. csak annyit mindent mondtak már, hogy néha azt sem tudom hogy mit, és kinek higgyek.
2011. nov. 14. 12:36
 4/6 anonim ***** válasza:

Bár nem vagyok szakember, de ez még tuti nem az autizmus jele. Az én fiam vonatmániás. Már a bölcsiben is szóltak, hogy csináljak vele valamit, mert mindenből vonatot épít, s csak vonattal hajlandó bent játszani, éktelen visításba kezd, ha nem fér oda a pályához. Ráadásul szakszavakkal dobálózik.

Mondtam a gondozónéniknek, hogy tudok róla, de otthon nincs ilyen probléma, mert irányítom a játékát. Tény, hogy ha rajta múlik, akkor csak vonatoznánk, de fél-másfél óra után általában előveszek valami mást (kirakó, gyurma, társasjáték, szerepjáték kellékek), s boldogan jön, hogy ő is játszik. Másnap mosolyogva közölte a gondozónéni, hogy simán kirakta a fiam a kirakót, s még mesélt is a képen látottakról. Szóval csak irányítani kell.

A nem szeretem dolgokat én úgy cseleztem ki, hogy vonatos dominót, memóriajátékot vettem. Persze először csak ezeket a vonatos darabkákat szedte ki belőle, de aztán szépen rá lehetett vezetni a játék lényegére. Biztos a te gyermekednek is van kedvenc mesefigurája.

A szeretett játéktól én teljesen nem fosztanám meg, de x játékidő után bepróbálkoznék más, nem szeretem játékokkal is. Plusz mesélj neki sokat, mondókázzatok, énekeljetek. Az én fiam is sokszor leállít, ha mondókázni vagy énekelni akarok, de kicselezem, s este villanyoltás után verses mesét mondok neki fejből, ha vonatozik, vonatos mondókát, ha gyurmázunk, arról amit épp készítünk stb..

Szóval ne ess kétségbe, csak keresd meg a módját annak, hogyan tudod vele az adott játékot megszerettetni. Ha meg valójában mindent szeret, akkor irányítsd a játékidőt.

2011. nov. 14. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

első

nagyfiam 2-3 évesen szintén vonatmániás volt

2011. nov. 14. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

gondolom a neurológián nem mondták, hogy autista

barátkozós? kifejez magát? mutat érzelmeket?

hidd el , nincs baja, az utolsó válaszolónak nagyon jók ezekkel a játékkal kapcsolatos ötletei.

én is kipróbálom:) második voltam

2011. nov. 14. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!