Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogy jutalmazzátok a kicsiket...

Hogy jutalmazzátok a kicsiket ha sikerűlt a wc-be pisilni/kakilni?

Figyelt kérdés
Matrica, csoki, stb? Esetleg megy anélkül is? A mi 2.5 évesünk csokit kapott a kakiért, de hosszútávon ez nem fog működni.
2011. márc. 15. 16:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Nagyot mosolyogva szívből megdicsérem.


Bocs, a csokis módszerről még nem hallottam. :-)

2011. márc. 15. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem iszonyat mázlim volt az első kislányunkkal!!!

2 éves lett,mikor megismertettem a bilivel. Esténként volt,hogy bele pisilt,majd sokszor mellé. Fogtam, reggel eltettem a pelenkát,és azt mondtam,hogy ez már nem kell,bilikébe fogsz pisilni,meg kakálni. Egy kis dobozban volt minden amit szeret (keksz,kinder csoki, cukorka,nyalóka..) és megmondtam Neki,ha nem lesz pisis,kakás a bugyika,akkor vehet ki a dobozból + nagy nagy ölelés és öröm tánc. 2 hét után már csak a nagy-nagy ölelés és tánc marad :) Így lett 2 évesen,2 hetesen szobatiszta a gyerek :D


A második kislánnyal még csak a nyáron próbálkozunk-akkor lesz 2 éves. Remélem ugyan ilyen ügyes lesz!


Sok sikert a szoba tisztasághoz!!!!

2011. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Totál felesleges jutalmazni, mert csak rászoktatod, aztán hisztizni fog, ha nem kap semmit a dolog után. Egyszerűen dicsérd meg (ne túl, csak hogy ügyes nagyfiú vagy). Slussz, minket, felnőtteket sem jutalmaznak minden apróság miatt.
2011. márc. 15. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nagy lelkendezés, tapsvihar, ha ez nem elég, 1 (!)db pufi vagy chips. Szépen rászokott.
2011. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad neki ajándékot adni, csak emiatt!

később is el fogja várni, majd elkezd dacolni, és nem fogja többet helyesen csinálni!


így nagyon félre lehet nevelni a gyereket!

2011. márc. 15. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
84%
Nagy tapsvihar, lelkendezés, behivtam apàt, nézze meg, hogy hova kakilt a csemete, dagadt a melle a büszkeségtől a kisgyereknek is meg apának is, ez a legnagyobb jutalom, a szülői elismerés. Ja, bónuszként kitaláltam egy bilidalt, azt énekeltem ujjongva, tapsolva, ezt mai napig kéri, ha kakil, mint jutalmat:) anya ugrál és kornyikál:)
2011. márc. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk nehezen indult a dolog, mert makacsul tiltakozott. Vettem matricákat és egy füzetet, amibe ragasztgathatja. Ez volt az áttörés. Kb. 1,5 hónapig kellett így jutalmazni+ dícsérni, utána már ment minden magától és nem igényelte minden kaki után :)

Minden gyerek más, nekünk ez volt a megoldás!

2011. márc. 15. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is a tapsvihar, ujjongás volt a dicséret! Ennél nagyobb jutalom nem kell. A kicsiknek is jólesik a dicséret,talán jobban is mint egy szelet csoki. Én mindig megdicsérem és kimutatom milyen büszke vagyok rá, ha valamit ügyesen csinál, megold.
2011. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
taps, puszi, ujjongás, ölelgetés. Apa még táncot is járt.
2011. márc. 16. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A csoki csak elsőre tűnt jó ötletnek, de mostanában amint kész van egyből kéri a jutalmat! A dícsérettel nincs baj, azt kap eleget, büszkék vagyunk rá, táncolunk, stb. Talán áttérünk a matricás rendszerre, a dokinál bevált!
2011. márc. 16. 14:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!