Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet buta kérdés, de a...

Lehet buta kérdés, de a bölcsiben és óvodában lekenik a kicsiket naptejjel, mielőtt kimennek az udvarra?

Figyelt kérdés
Hamarosan bölcsis lesz a fiam és ennek kapcsán jutott eszembe a dolog. Mert itthon minden nap, minden alkalommal, amikor kimegyünk sétálni, vagy hosszabb időre a szabadba, lekenem 50 es naptejjel, ahol szabadon van a kis bőre. Délelőtt is, mert akkor is vannak UV sugarak. De a bölcsődében is megteszik vajon , ahol 20-30 gyermek van ? Van okom aggódni? Érzékeny a bőre, kérhetem külön hogy figyeljenek oda?
2011. jún. 11. 09:16
 1/8 anonim ***** válasza:
Nálunk lekenik,sőt külön kérték,h mindenki vigyen be a gyermekének. Emiatt ne aggodj!
2011. jún. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sajna nálunk nem kenik le őket (és azért is a fülüket kellett rágnom hetekig, hogy legalább a napkalapját adják rá, hiszen kb 10-fél 12ig kint vannak!)

Ezért jobbhíján reggel indulás előtt bekenem... mást nem tudok tenni.

(Hiába vittem be naptejet is, nem fogy belőle. Pedig külön elmagyaráztam nekik, hogy érzékeny bőrű és a családban sok a rákos bőrprobléma... de magasról tojnak rá :S)

2011. jún. 11. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Keresztlányoméknál az óvónő kérte hogy vigyenek be a szülők naptejet és akkor bekenik a gyereket, a kb. 25 főből 3-an vittek be (köztük keresztgyerek). Ráadásul náluk az oviban alig van fa, árnyék szinte sehol.

Szerintem kérd meg a gondozónőt, biztosan bekeni a fiadat.

2011. jún. 11. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk is bekenik a karjukat és az arcukat. A nagy melegben inkább korábban viszik ki őket és 11-nél tovább nincsenek kint.
2011. jún. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kenik, sőt! Néhány anyukát láttam már, akik reggelente bekenik a kicsiket, mielőtt beadják őket a terembe.
2011. jún. 11. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem kenik a gyerekeket. Az is igaz, hogy az egész udvar teljesen árnyékos, mert tele van hatalmas fákkal.
2011. jún. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nálunk nem, de az egész udvar árnyékban van. A fal melletti részen egy hatalmas ponyva van, a többi részen meg nagy lombos fák. Se tavaly, se idén nyáron nem égett még le a fiam, pedig hófehér bőre van. A tűző napra szerintem ki sem vinnék őket.
2011. jún. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felénk sem kenik be.
2011. júl. 11. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!