Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gödöllői óvoda kérdés. 2,5...

Gödöllői óvoda kérdés. 2,5 éves kortól beveszik a kicsiket? Csak gödöllői lakcímmel rendelkező gyereket vesznek fel vagy bárkit aki be szeretné íratni? Valamelyik óvodáról vélemény, tapasztalat? Beszoktatás, hogy zajlik?

Figyelt kérdés
2011. okt. 2. 12:48
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát én nem nagyon tudok segiteni bocsi, de én gödöllői waldorf oviba jártam é snagyon király volt!:D még 1995-98ban azóta nemtudom mi változott, de akkor jó volt.
2011. okt. 2. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia

Betöltött 3. évet követően járhat (tehát másnaptól), ha már teljesen szobatiszta. Lakcím szükséges (legalább ideiglenes)!


Anyukám sok-sok-sok évig volt óvónő itt a városban, úgyhogy van némi rálátásom :-) Az ő szakmai megítélése és az én személyes véleményem alapján a Palota kertit (A katica és az őzike csoportok óvónői a legtutibbak) és a János utcait tudom ajánlani, de az Egyetmiről is sok jót hallottam ismerőskörtökben. A Kazincziról és a Ganz oviról szinte csak rosszat hallottam, a Waldorfról és a magánovikról nincs infóm.

De mivel mindenkinek mások a fontos szempontok, ezért szerintem nehéz általános képet kialakítani. Jó volna, ha tudnál beszélni minél többekkel :-) (én minimum 50 anyukát faggattam ki, de mégis a megérzésemre hallgattam elsősorban, no meg anyám több évtizedes szakmai tapasztalatára)


A lányom a Palotakerti oviba jár szept 15-től. Mivel előtte az itteni bölcsibe járt, ezért nem volt annyira vészes a beszoktatás. Kétszer voltunk udvari játékidőben kb egy órát, másodszorra én már ott is hagytam. Aztán új hét indult, már reggel mentünk, először kb két órát maradt és tízóraizott is stb. Másnap-harmadnap szintén. Negyednap ott is ebédelt. Rákövetkező héten hétfőn még elhoztam ebéd után, de kedden megpróbálkoztunk vele és gond nélkül ott aludt (de ébredésre ott voltam és jó is , mert keresett). Szerdán detto. CSüt-pént már uzsi után hoztam el.

Nálunk simán ment minden, de teljesen egyénileg csinálják, pl kis bölcsistárs ugyanebbe a csoportba került, és náluk eltérő ütemben haladt a dolog.

2011. okt. 20. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!


Nagyon köszönöm, ez szuper volt, nagyon jól összeszedtél mindent!Tényleg sok hasznos volt benne!Palotakertiről hallottam Én is, hogy nagyon jó.

Viszont a kicsi áprilisi születésű azért gondoltam hátha beveszik szeptembertől és akkor még itthon tudok lenni vele nyugodtan még áprilisig vele ha betegesebb lenne az elején. Említetted, hogy bölcsiből mentetek óvodába, melyikbe járt? Milyen volt a napirend? Szerette a kicsid?

Előre is köszönöm a segítségedet!

2011. okt. 20. 22:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia

A Palota-kerti bölcsibe járt, nagyon szerette a gondinéniket. Szerencsénk volt, a szomszéd csoportban lévő g-nénik nem voltak szimpik :-) De a mieinkről csak jót tudok mondani, olyannyira meg voltunk velük elégedve, hogy most a fiam is náluk kezd majd jövő hónapban.

A napirend? Nemtom hány órától fogadják a gyereket, mi olyan negyed kilenc körül vittük be legkésőbb, mert fél 9-kor van reggeli. Utána 10 óra felé kimentek a levegőre (előtte nem ettek, hanem itatták őket + pár falat kekszet/ropit stb kaptak - ezeket a szülők vitték be)kb egy órát udvaroztak. Ebéd valahogy fél 12 körül volt, aztán csendespihenő asszem háromig, utána uzsi.

Heti 1 gyümölcsnap volt amikor kellett vinni 2-3 almának megfelelő mennyiségű gyümit, aztán ezt ők beosztották egész hétre. Kellett vinni havonta 1 cs 100-as zsepit, 1 cs éttermi szalvétát, szobatiszta gyerek esetén 1 guriga minőségi wc papírt. Pelusos babánál meg pelust +törlőt+kencét saját használatra. Ha foltos/balesetes lett a ruha, azonnal kimosták és illatosan-tisztán és többnyire már szárazon találtam meg az öltözőszekrény ajtajára akasztva - így jelezték, hogy ezzel volt valami történet a nap folyamán. Én vittem be arckrémet is és kenték is szeles-hűvös időben, illetve nyáron napkrémmel is.

A lányomék (2-3 éves korcsoport) 19-en voltak egy csoportban, a fiamék 15-en vannak. Arra számíts, hogy mindig van taknyos gyerek bent, néha még olyat is beadnak ,akit reggel telenyomtak lázcsillapítóval hogy kihúzza alvás utánig mire jönnek érte - szóval rendesen fertőzik egymást keresztbe-kasba.

A gyerekorvos hetente 1x jön ki, minden csoportba bemegy. Nálam volt olyan, hogy betelefonáltam az asszisztensnek ,hogy kéne egy recept, ere megajánlották, hogy ó, ma úgyis megy a dokinő, majd otthagyja nekünk :-)

2011. okt. 21. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszönöm, nagyon sokat segítettél! :D

2011. okt. 21. 23:51
 6/6 anonim ***** válasza:
:D
2011. okt. 23. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!