Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lábbal hajtós motor, tricikli...

Lábbal hajtós motor, tricikli vagy segédkerekes bicaj? Melyiket vegyem? Adnátok tanácsot, mit és miért és mikor?

Figyelt kérdés

22 hónapos a lányom.

Van értelme még a lábbal hajtós műanyag motornak? Meddig használják ki a gyerekek?

A triciklit mikortól tudtátok használni? És a tricikli helyett nem jobb lenne a segédkerekes bicaj? 3

Teljesen tanácstalan vagyok, és helyem sincs mindent tárolni a majdani testvérnek.


2011. márc. 15. 20:27
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Futóbicajt is olvastam már...
2011. márc. 15. 20:31
 2/15 anonim ***** válasza:
én triciklit vennék, a motorhoz már sztem "nagy", a bicóhoz meg kicsi, mivel nem egyik napról a másikra tanuljak pedálozni a járgányt, így a triciklit javaslom, mert azt az elején még tudja lábbal is hajtani, vagy rásegíteni, meg te is tudod őt tolni
2011. márc. 15. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
a futóbicót én is olvastam már, de nem látom sok értelmét.... csak ül és lépeget. nem teker/ pedáloz, nem egyensúlyoz, és te se tudod irányítani. az inkább nagyobb gyerekeknek van, hogy legyen, ...mert miért ne (én nem vennék, de ez az én véleményem)
2011. márc. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Én futóbiciklit vennék helyedben. Tricikli hülyeség szerintem, a segédkerekest még nem tudja tekerni úgysem. A motor mondjuk jó, azt sokáig szeretik a gyerekek. De 22 hósan már tudna menni a futóbringával is. Egyik válaszolónak üzenem, hogy de igen, egyensúlyoznak vele, hiszen nem csak ül rajta, hanem tartja magát, és ha nem tartja magát, akkor felborul, ez nem olyan, mint a kismotor, hogy úgy marad.

Ha most futóbringát veszel neki, kb 1 év múlva simán átül majd egy rendes bringára, és tudja majd tekerni, és nem kell majd segédkerék.

De mivel a futóbringa drágább jóval, mint egy kismotor, ezért előtte érdemes lenne kipróbálni, mert az se mindegy, hogy a lányodat egyáltalán érdeklik-e ezek a járművek.

De szerintem vagy motort vegyél vagy futóbringát.

2011. márc. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Kismotor! De abból is a nagyobb fajta. Van legalább 3 méret. A futóbiciklit veszel akkor Te is felveheted a futócipőt :)) Még a motorral is úgy be tudnak gyorsulni hogy csak na. 1 évesen én a négykerekű kismocit vettem neki, 2 évesen a közepest ( még mindig jó , 3 éves lesz a lányom májusban) , de lassan a nagyobbat fogom beszerezni neki. A tricikli nehéz hajtani , emiatt nem köti le sokáig, a rendes bringához viszont még kicsi szerintem.
2011. márc. 15. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Én kismotort vennék neki, mert azt tuti tudja használni! az én kisfiam most 3 éves és még mindig nem megy neki a triciklizés. De motorozni imád! És van egy kis barátnője aki szintén a kismotorozni szeret nagyon! :) De bicajozni is klassz, csak szerintem még várj vele 1évet!

2011. márc. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

2,5 éves a fiam és triciklije van.

Annyiból szeretem jobban mint a motort, hogy ha úgy van (mondjuk azzal megyünk a boltba), akkor én is tudom irányítani, vagy ha hosszú sétára megyünk és elfárad, nem kell cipelnem mert tudom tolni.

Karácsonyra kapta, de kb egy hete tanulta meg tekerni, addig viszont és még néha most is, úgy hajtotta mint a kismotort.


Viszont én tegnap előtt meglepődtem, mert találkoztunk a parkban egy kislánnyal, akinek pótkerekes bicaja volt, és a kisfiam egyedül ráült a bicajra és tudta tekerni.Szóval az sem kizárt hogy az is jó lenne a lányodnak.

2011. márc. 15. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
a motort ajánlom a lányom 3,5 éves és még mindig szereti. a triciklit nem igazán használja, szivesebben ül a motorra vagy a béby taxira
2011. márc. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
most veszünk neki egy pótkerekes biciklit
2011. márc. 15. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Én is arra hajlok, hogy motor vagy futóbicikli.

Már csak azért is, mert a lányom elég passzív volt, kiderült, hogy csípőizület gyulladása volt. Na mióta kikezeltük megy, mint a gépe, ezért valami lábbal hajtóra gondolnék, hogy erősödjenek a lábai.

A kismotorba is lehet seprűnyelet dugni nem? Mintha láttam volna így sétálni anyukákat.

A tricikli nekem amolyan felesleges dolognak tűnik, mert mire ez jó, addigra akár bicaj is lehet, viszont a húgom fiának 1 éves korától van tricikli és szereti.

Hát ezért vagyok kicsit tanácstalan.

De talán a motor lenne a jó választás.


Nem tudjátok mennyi egy futóbicaj?

2011. márc. 16. 07:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!