Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az ovódákban mikor van nyári...

Az ovódákban mikor van nyári szünet?

Figyelt kérdés
2011. márc. 17. 20:08
 1/8 anonim ***** válasza:
Nyáron... óvodája válogatja,hogy ki mikor zár be. De általában mondható,hogy július aug. eleje.
2011. márc. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

köszi :)

akkor általánosan.1hónapnál nem tart tovább, ugye?

2011. márc. 17. 20:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Ált 6 hét

Nálunk 8:(

2011. márc. 17. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
48%
Csak megjegyzem, hogy az óvodákban NINCSEN hivatalosan nyári szünet. Folyamatos "üzem", nem iskola. Max. egy "tisztasági festés" indoklással, nagytakaritással zárhat be, de az semilyen kifogással nem tart 4 hétnél tovább. Ha ilyen hosszú szönetet tartanak, meg kell érdeklődni kedvesen a jegyzőnél, hogy mégis MIÉRT zár be egy folyamatos működésű intézmény, esetleg segithettek-e a festésben, akkor be tdják-e fejezni 3 hét alatt, stb. Egész egyszerűen NINCS rá joguk. Sokan, sokszor lenyilatkozták. Ne hagyjátok annyiban a dolgot.
2011. márc. 17. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mindig augusztus, 4 hét. Tisztasági meszelés, festés, nagyobb takarítás, ablakok, ajtók átfestése. Ilyenkor a szomszédos településre lehet átvinni a gyereket oviba, de még senki nem élt a lehetőséggel, mert arra a négy hétre minden család megoldja.
2011. márc. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nalunk nincs nyariszunet. Bar hidjetek el neha jo lenne a megtepazott idegeinknek. Nahe ugy tudom irigyelni a kollegakat. Es lehet itt most utalkozni, hogy miert dolgozik ovodaban, aki nem birja, de azert lassuk be, ez egy stresszes munka. En orulnek, ha csak ket hetre bezarnank. (Szabadsagra esely sincs, mert egyszerre csak egy ember mehet el, hogy a tobbiek ne legyenek leterhelve. En mar most tudom, hogy oktoberig eselyem sincs szabadnapra)
2011. márc. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

kedves 11:30as!

dehogy utálkozom!én teljesen megértem, fárasztó lehet bizony.anyósom alsós tanítónéni, na az se lehet piskóta.

csak apával azt beszéltük, hogy aki rendesen dolgozik, az hova teszi nyári szünetben a gyerekeket?mert manapság még a nagyszülők is dolgoznak ,ugye.mi szerencsések vagyunk, mint említettem egyik nagyi tanítónéni, neki van nyáron durván másfél hónap szünet.másik nagyi, meg maga ura, szerencsére én is.így talán nem gond,ha bezár az ovi.persze, pihenjenek az ovó nénik is.de tényleg, aki nemtudja, hova teszi a gyereket?

2011. márc. 18. 12:01
 8/8 anonim ***** válasza:
Az óvodában van nyári szünet. Kb: 4-6 hétre zárnak be. A pedagógusoknak, van szabadsága, aminek a nagy részét nyáron vehetik ki. Pedagógus szab: 46 nap. Ami fontos, hogy az óvoda a zárás idejére megoldja az ügyeletet a szomszédos óvodába. Amit általában a szülőnek a nyárból meg kell oldani, az kb: 2 hét. De a gyereknek is jár a pihenés a nyáron, főleg a szüleivel együtt, így azt a 2 hetet meg tudják oldani.
2011. márc. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!