Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Az óvodákban mennyire gyakori,...

Az óvodákban mennyire gyakori, hogy harisnyában és rövidnadrágban vannak a fiúk bent a teremben?

Figyelt kérdés
Nem durva ez? Mégis fiúk...
2011. okt. 17. 11:28
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a magam részéről nem találok ebben különösebb kivetnivalót. Gondolom praktikus, mivel udvarra menetelkor csak leveszik a rövidgatyót és felkapják a kinti játszósat, mégse egy szál mackónandrágban van a gyerek. Szerintem egy harisnya jobban melegít, mint egy bélelt gatya, a dereka is jobban védve van, nehezebben is jön ki a póló belőle.

És manapság már olyan ízlésesen össze lehet válogatni a ruházatot.

A lányom ovicsoportjában is szoktak így lenni a kisifúk, semmi lányos nincs rajtuk így sem (sem színben, sem fazonban...).

2011. okt. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A mi óvodánkban még egy fiút se láttam így. Én vékony harisnyát és nadrágot adok rá, bentre is. Alváskor leveszi és felhúz egy zoknit. Nem veszi vissza alvás után, délután már nem mennek ki. Én meg ha elhozom haza akkor ráadom és remélhetőleg így nem fog fázni(bicajjal járunk) .
2011. okt. 17. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia,


nálunk rendszeresen harisnyában vannak télen bent. sőt télen viszünk rövidnadrágot Nekik, mert hál' Istennek nagyon jó meleg van bent!! szerintem nincs ebben semmi gond.


Ági

2011. okt. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igaz a fiam még bölcsis csak,de ott is nagyon gyakori látvány.Szerintem sincs ezzel semmi gond,itt a gondozóknak nagy segítség ez,nem kell külön ráadni minden gyerekre a harisnyát ha kimennek csak le a rövid gatyó,fel a hosszú és kész.Először nekem is fura volt,mert beszoktatásnál külön kiemelték hogy harisnyára kötelező kis nadrág lányoknál pedig a szoknya.Azt nem értem miért kötelezik,miért nem elég csak a harisnya,főleg bölcsiben még,de nincs ellenemre.Szerintem óvodában sem teszek másképp majd.
2011. okt. 17. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem durva! Ma adtam be először én is így a fiam a bölcsibe.


A múlt héten melegítőalsó volt rajta. A szekrényébe betettem egy bélelt nacit, meg harisnyát is. Szóltam, hogy vagy cseréljék le a melegítőt bélelt nacira, vagy adják rá a harisnyát, mikor kimennek.

Hát, egyik se történt meg. :-( Abban a vékony macinaciban volt kinn az árnyékos, igen hideg udvaron a fiam.

Na,ma úgy döntöttem, harisnyában megy, meg farmerban, és ha odaértünk,ráadom a rövidgatyót. Ha melegítőt adok a harisnyára,az már túl sok. Így biztos nem viszik ki,muszáj lesz ráadniuk egy nacit.

2011. okt. 17. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is rendszeresen dolog, nekem tetszik is, szerintem aranyosak. fiú harisnya van rajtuk és rövidnaci. Praktikus, kényelmes.
2011. okt. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én nem értem, mi ezzel a probléma???

Hogy harisnyát hordanak? Vagy hogy rövidnadrágot??? Vagy a kettő együtt???

Számomra semmi kivetnivaló nincs benne. Az lenne a gáz, ha szoknyát kéne felvenniük :)

Egy kisfiú nem hordhat harisnyát? Vagy nem mutogathatja?

A mi ovinkban és a bölcsinkben is kérték, hogy hideg időben így öltöztessük inkább a gyerekeket, mert ők egyedül nem tudják felvenni a harisnyát, 20-25 gyerekre meg elég sok idő lenne feladni...


Amúgy engem meg tudod mi zavar? Amikor a lányok, nők a leggings-t/cicanacit rendes nadrág helyett hordják rövid felsővel! Az tényleg durva!!!! Sokan nem tudják, hogy a leggings az tul.képpen harisnya, tehát ahhoz egy min. fenék alattig érő felső kell, még a legjobb alakú nőknek is!

2011. okt. 17. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem,nem durva.Az én fiam is így van bent(3 éves).Kocsival viszem,ráadásul baromi meleg overálja van,így bőven elég alá egy harisnya.Bent neki-és nekem sincs-türelme állandóan le-fel öltözni,így overál le,rövid naci fel,és már mehet is.
2011. nov. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A 80-as években ugyanez volt az ovodában a divat.Csak akkor még nem volt ennyi mintás harisnya,hanem a bordás pamutharisnyanadrág látszódott mindenkin.Fiú-lány? Nem számított,hordani kellett még a fehéret is ha szükséges volt.Nagyon helyes,hogy ma is van ilyen előírás az oviban.Nem volt apelláta,és nekem még tetszett is ez a szerelés.Az volt a lényeg,hogy ne fázzon egy gyerkőc sem!
2012. máj. 9. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!