Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a kedvenc étele 2 év...

Mi a kedvenc étele 2 év körüli gyermeketeknek? Mit főztök ma?

Figyelt kérdés
Mindjárt dél van és nem tudom mit főzzek. Válogatós a lányom, ezért vagyok bajban. Nálatok mi lesz az ebéd?
2011. márc. 20. 10:13
1 2
 1/11 kisnita ***** válasza:

Az én fiam nem válogatós csak annyit eszik mint egy kismadár... :S

Ma szerintem nem főzök semmit. Tegnapról maradt még Diabolo majd ahhoz főzök egy kis rizst vagy krumplit és van még egy kis bogrács gulyás is.

Kedvenc étele? Joghurt, joghurt, joghurt és nyers zöldségek magában. Pl: paradicsom, hagyma, paprika, uborka, nyers répa, jégsaláta.

Normális kajákat alig eszik, mindig ilyen össze-visszaságokat enne. De én már annak is örülök ha eszik valamit. :)

20 hónapos kisfiú

2011. márc. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Igen, az én lányom is alig eszik pár falatot, aztán elszalad :S A nyers zöldségek nálunk is mennek szerencsére, viszont gyümölcsöt nem igazán hajlandó enni. Joghurtot nem eszi meg :S belenyal és fintorog vagy öklendezik tőle. Tegnap a milli mia túróvarázsba nyalt bele, rögtön öklendezett :(
2011. márc. 20. 10:35
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem könnyű dolgom van, nem válogatós. 2,5 éves amúgy.

Ebéd félékből az abszolút kedvenc a sütőzacskóban sült csirkecomb krumplipürével, uborkával, vagy káposzta salátával. Ha rajta múlna ezt enné mindig. :)

Másik nagy kedvenc a tepsis krumpli. 5 közepes krumpli kockákra vágva, só, kevés bors, pirospaprika, 1 fej karikákra vágott vöröshagyma, ezt olajjal összeforgatom, és tepsibe rakva megsütöm. Hússal együtt szoktam sütni, így egyszerre készül el.

Szereti még a brassóit is, meg az olyan kajákat, ami kicsit maccsosabb, nem száraz, pl. sajtszószos kaják, ilyesmik.

Kenyérhez a paprika a sláger, ha paradicsomot vagy uborkát adok a kenyér mellé, akkor is kéri a paprikát is.

Desszertnek nálunk ez nagyon menő, próbált ki:

1 natúr joghurt+2 banán+1evőkanál méz - ezeket össze turmixolom, hozzá adok kis darabosra tört háztartási kekszet (egy jó marékkal), és hagyom kicsit megpuhulni. Kb. 15-20 perc kell neki, akkor lesz igazán jó. Ebből is megenne vagy 4 adagot egyszerre. :)

2011. márc. 20. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha lányomat megkérdezed, mit kér enni, vagy túróstésztát, vagy bablevest kér.

Ma pl sült oldalas lesz, párolt káposzta és rizs.

2011. márc. 20. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nálunk ma brokkolikrémleves volt, tepsis fasírttal. Mindkettő kedvenc.
2011. márc. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ma sütőtök főzeléket kapott (üveges), mert nekem nem nagyon megy a hétvégi főzés... A kedvence a nagypapa húslevese, abból krumpli, répa, husi, máj és tészta, pici lével, rengeteget meg tud enni belőle :)
2011. márc. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Kislányom szerencsére nem válogatós,kedvenc étele a leves,lehet bármilyen,imádja.Nagyon szereti a palacsintát,túrógómbócót,a tésztát-darás,túrós,kakaós,1 szóval bármilyen-főzelékeket is,husit,zsemlefelfújtat és még sorolhatnám.Ma egy kis cukorborsólevest csináltam,tettem bele csirkemellet is,úgyhogy olyasmi,mint a csirkebecsinált leves.:)Még sül a bevegetázott,fokhagymázott csirkecomb,mellé krumplipüré lesz.Kicsit diétásan főzők az elmúlt napokban,mert kedd este óta beteg a kislányom,hányás-hasmenéses virus kapta el szegényt,a nagyobbik gyerkőcőm is benne volt,de ő már jól van szerencsére.
2011. márc. 20. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Bár az én kisfiam sem túl jó evő,a tésztaféléket szereti.Ezt túrósan,tejfölösen,sajtosan,szószokkal,husival,rakott tésztaként és így tovább.

Ma karfiolkrémlevest csináltam pirított fokhagymás kenyérkockával,második fogásként csirkecomb tepsiben,kukoricás rizzsel,meg göngyöltem fel pulykahúst,bele sajt,sonkaszelet és tejszínnel meglocsoltam.


Amúgy ő is imádja a tejtermékeket.Sokszor csinálok túrógombócot például.

Vagy krumlis dolgokat...szilvásgombócot,prószát,dödöllét.

Azóta gondolom elkészült az ebédetek!:) Mit sikerült összedobni?

2011. márc. 20. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

ma vadas volt krumpligombóccal,de csak husit kért...

húsleves jöhet minden mennyiségben és krémtúró,szereti nagyon:pörköltet vagy bármilyen szaftos húsokat,bolognai spagettit,bármit ami paradicsomos vagy darált hússal készül és a babot valamint a foghagymás rántással készülő főzelékeket,leveseket.2 éves lesz 6 nap múlva

2011. márc. 20. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
kedvenc a túrógombóc, palacsinta, husi bárhogy, tejszínes spenótos tészta, kakaós tészta és nokedli, rántott karfiol, krémlevesek és muszájból a húsleves, krumpli bármilyen formában, rakott krumpli, fánk, párolt vegyes zöldség.
2011. márc. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!