Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Fogorvosnál 3 évesen? Tippek,...

Fogorvosnál 3 évesen? Tippek, trükkök, ötletek?

Figyelt kérdés

Kisfiam most volt 3 éves, és begyulladt az egyik foga. Valami ötlet, tipp, jótanács kellene, hogy mivel lehetne rábírni, hogy megengedje a dokinak, hogy belenézzen a szájába, és esetlegesen ki is fúrja neki? Egy sima gyerekorvosi vizsgálat is rémálom.

Velem már volt fogorvosnál, végignézte ahogy a néni dolgozik, nyomkodhatta a szék gombjait, kérdezgetett, ismerkedett, a fúró tetszett neki ahogy berreg, stb... De az, hogy az ő szájában matassanak, egyenlőre számomra elképzelhetetlen.

Sok egyéb doki mondta, hogy a 3éves a legrosszabb kor,vizsgálatok szempontjából:)


2011. márc. 20. 14:04
 1/2 anonim ***** válasza:
80%

nekünk 2,5 éveseknek azt mondta a fogorvosnéni hogy a fúró ki van zárva mert ha kicsit is bemozdítja a fejét szétveri a gyerek fogsorát a fúróval... ő meg ezt nem vállalná be...

szerintem még korai a fúrás, akkor már inkább kihúzni...

2011. márc. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Láttam erről egyszer egy műsort.Ott azt tanácsolták,hogy ha a gyereknek már van legalább 7-8 foga,akkor vigyük el a fogorvoshoz.Ez nem csak azért jó,mert meg tudja nézni a doki,hogy normálisan nőnek a e a fogai vagy van e valami rendellenesség,hanem megismeri a fogorvost is,a rendelőt és az első alkalmakkor mivel nem történik sem fúrás,sem húzás később nem fog majd annyira félni!

Ha az íny körül van begyulladva akkor írhatnak rá ecsetelőt vagy öblögethet gyógyteával.Ha nem fontos nem kell fúrni a fogait.Legalábbis szerintem...ez még egy felnőttnek is ijesztő néha. :S

2011. márc. 20. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!