Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 1,5 év körüli gyereketek...

1,5 év körüli gyereketek miket eszik?

Figyelt kérdés

Kérlek ne azt írd le "amit mi eszünk" mert nem tudom mit eszel.

Nagyon nagyon rossz evő a lányom, és már nem tudom mit évő lehetnék.

Ma estére rizset gondoltam adni neki, csirkehusival, bár nem tudom megfogja-e enni.

Mennyiségre mennyit eszik meg a gyereketek ebédre ill.vacsorára? Egy bébiétel üvegnyit (220g) megbír enni, akár rizses ételből is?


2011. márc. 20. 15:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Reggel egy nagy üveg kakaós kávé vagy tej,napközben pár falatot mindenből,levest 2-3 kanállal,szivecskét bármilyen izűt 1-et,vacsira krumpli püre vagy szendvics és 300 ml tej 8-kor az ágyban,majd még éjjel megiszik 250-300ml tejet .emellé 7-8 dl teát,vizet.18 hónapos fiúcska ,13 kg körül van.a tied mennyit eszik?
2011. márc. 20. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem vagyok híve az "azt eszi amit mi" elvnek, ők még gyors fejlődésben vannak, mi nem étkezünk olyan egészségesen, mint ahogy neki kellene, szóval külön főzünk rá.

-reggel még cicizik

-tízórai mindig gyümölcs + valamilyen gabona

-a többi étkezésnél főzelék-főzelékkel és hússal

Szerencsénk van mert szereti a főzelékeket, nem a klasszikus lisztes verziót készítjük, hanem pl. húslében főzöm zölségeket. Bár mostanában ő is válogatós lett, igyekszek nem kimutatni, ha aggódok, hogy nem eszik, nehogy azért ne egyen, hogy ezzel "szórakoztasson". Ha nem eszik, igyekszek tudomásul venni és több alkalommal kínálom.

2011. márc. 20. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
16 hónapos csajszi. A rizs akár magában főve is a kedvencek egyike, és kb. 4 púpos evőkanállal eszik belőle. Szereti nagyon a főzelékeket. Tegnap ebédre csirkepörkölt volt nokedlivel, vacsira finomfőzelék. Azokból az adag egy kicsivel több, mint a bébiételes üveg. Reggel-este még iszik tápszert. A leveseket is megeszi és minden krumplis, tésztás ételt. Husikból is mehet a fasírt, paradicsomos gombóc, csirke, máj. Szóval azt eszi amit mi, nem főzök külön és mi ilyeneket szoktunk enni. A nagyobb lányom sokkal rosszabb evő volt de 2 éves korára javult a helyzet.
2011. márc. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Bea24 ***** válasza:

Szia! 19 hós a kislányom, leírom, hogy miket eszik.

Ébredéskor: 150 ml kakaó, vagy tejből, vagy babatejből.


Reggeli: kakaós csiga, túrós táska, rántotta, tejbegríz, kifli karikákra vágva vajkrémmel, vajjal, körözöttel, szalámival,zöldséggel, kakaós gabonapehely tejben, vagy probiotikus ital, zabpehely joghurttal, vagy lenmagot áztatok bele, omlett, pirítós májkrémmel, vagy virsli, bundás kenyér.


Tízórai: grízpuding, joghurt, tejszelet, kinder pinqui, banán, alma, mandarin, babapiskóta.


Ebéd: "Amit mi eszünk" :) Húúúú elég sokfélét: májgaluska leves, grízgaluska leves, paradicsom leves, frankfurti leves, gyümölcs leves,... stb. A második: krumplis tészta, grízes tészta, bolognai, sajtos tejfölös tészta, hentes tokány, töltött paprika, paradicsomos húsgombóc, csirke pöri tésztával, sült hús rizzsel, hagymás krumpli sült hússal, rakott dolgok: karfiol, brokkoli, krumpli...stb. párolt zöldség hallal, vagy spenót- sóska tojással, eszterházi szelet, palacsinta...stb. Általában kukorica lisztel sűrítek. Teát szőlőcukorral mézzel.


Uzsonna: a tízóraihoz hasonló, gyümölcsrízs, pufit, bulátát eszeget. Vágok egy tálba: banánt, almát, aszalt szilvát teszek bele plusz meghintem szeletelt mandulával, hántolt szotyival és kis fahéjjal.

De van, hogy az ebédet eszi.


Lefekvéskor 200ml kakaó, de nem mindig eszi meg.


Tízóraira szoktam neki facsarni narancsot, mandarint, egy kis répával és kivivel és mézzel édesítem meg. Egyból bevág 2 decit. :) Néha málnát, szedret és epret is dobok bele.


Remélem segítettem, üdv. Bea

2011. márc. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Bea24 ***** válasza:
Azt még elfelejtettem írni, hogy két hetente kap kis resztelt májat hagymás krumplival.
2011. márc. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Szia! 15 hónapos a Kisfiam.

Reggeli bébi tejital rakok bele kakaót 250ml-t iszik.

Tízórai: joghurt vagy krémtúróba rakok babapiskótát vagy a joghurtot 1 banánnal összeturmixolom.

Ebéd: csirkehús bármilyen körettel vagy főzelékkel.

Esetleg próbáld meg gyümölcsel keverni az ebédet,az édes,talán úgy jobban ízlik neki.

Uzsi: 2-3 virsli vagy 1 sz. kenyér májkrémmel esetleg sajtkrémmel.

Vacsora: ugyanaz mint a reggeli,esetleg utána még egy kis felvágott.

2011. márc. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!