Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3év körüli gyereketek könnyen...

3év körüli gyereketek könnyen beveszi a gyógyszert?

Figyelt kérdés

az én lányom soha nem akarta bevenni,és nem hittem volna,hogy még 3évesen is szenvedés lesz neki beadni..!

már nem tudom milyen trükkhöz folyamodjak.


2011. szept. 24. 16:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

én csak megmondtam nekik,hog ezt most le KELL nyelni, ha meg akarnak gyógulni.

Amikor pedig még nem értették meg,akkor összetörni,kiskanálba egy cseppmézzel, vag joghurttal és mélyen a szájába önteni. Ha elég hátra teszed,akkor a nyelési reflex beindul és azonnal lenyeli. Észre sem veszi és már túl van rajta.

2011. szept. 24. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy kérem, hogy olyan gyógyszert adjanak, ami finom és kanalas. Fel szoktam szívni abba az adagolóba, tudod, ami van a panadolhoz meg az ilyesmikhez, és gyorsan belövöm a szájába. Ha mégsem finom gyógyszert kapunk, akkor szoktam felszívni a gyógyszer mellé még egy kis vizet vagy valami finom itókát.
2011. szept. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

mi hamar leszoktunk a kanalasról, mert nem szerették

a megoldás: tabletta porrá zúzva lekvárban :)

próbáld ki

2011. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
én is meg beszélem vele,gyógyszer és bent segít neki elpusztítani a sok katonát aki miatt beteg lett,csak 1 pillanat és utána ehet egy joghurtot is.még nem volt vele gond.
2011. szept. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi a tanácsokat!

az én lányom nagyon makacs! hiba finom a gyogyszer,egyszerűen nem hajlandó bevenni.volt hogy befogatam az orrát és amikor kinyitotta száját akkor lenyelettem vele-de képes volt kihányni.

2011. szept. 24. 18:48
 6/12 A kérdező kommentje:
hiába akarom valamibe elrejteni a gyógyszert,mert már van annyi esze,hogy benne van-és azt sem eszi meg..
2011. szept. 24. 18:49
 7/12 anonim ***** válasza:
Próbáld minél hamarabb lerendezni a dolgot.Ha belemész vitába, győzködésbe, akkor egyre jobban megmakacsolja magát és mindkettőtöknek nehezebb.
2011. szept. 24. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én odaszoktam készíteni, csokit vagy vmi édességet ha bevszi az orvosságot gyorsan megeszi a pl: csokit és már nem is érzi az ízét.Nálunk ez bejött.
2011. szept. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket!


olyan jó lenne,ha végre nem lenne olyan macerás beadni neki,mert nagyon fárasztó ez az egésznapos harc.


amikor párhónapja nagyon beteg volt-akkor sem vette be az antibiotikumot-ezért a doki 5napig reggelente jött a szurival..


most pl kiderült,hogy fáj a füle is (ami véletlenül derült ki) de a füllcsepptől is retteg,pedig azt le sem kell nyelnie.

2011. szept. 24. 21:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Nálunk a szuri működött.

Azóta bármilyen rossz íze is legyen, beveszi a gyógyszert.

Én is az adagolós módszer híve vagyok, kimérem, és egyedül beveszi.

Ha nincs más megoldás lehet kúpban is kérni.

Mi a múlt héten jártunk a fülészeten, belázasodott, hányt, és mondta, hogy meleg víz folyt a füléből...

Nekünk semmi cseppet nem írtak, csak antibiotikumot kellett szedni, meg a dobhártyára nőtt hólyagokat szívta le a doktornő.

A cseppentéssel mi is gondban lettünk volna....

2011. szept. 25. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!