Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szobatisztaságra szoktatásos...

Szobatisztaságra szoktatásos kérdés: naponta hányszor megy wc-re 3 év körüli gyereketek?

Figyelt kérdés
Most szoktatom a szobatisztaságra, ami nem nagyon tetszik neki, de már muszáj volt elkezdenünk, mert szeptembertől ovis lesz. Viszont bárhogy próbálom meggyőzni, bármilyen trükköt bevetve sem tetszik neki a szobatisztaság, úgy ragaszkodna a pelenkához, hogy az hihetetlen. Napközben már egyáltalán nem adok rá pelust, viszont szerintem tartogatja a wc-zést. Ma pl. összesen 3x pisilt, és 2x volt "nagydolog". Nem mondom, hogy rengeteget iszik, de ez a napi 3 pisilés szerintem nagyon kevés! Nálatok hogy van/volt ez?
2011. júl. 10. 23:08
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Először is: ha erőlteted, azzal csak ártasz! Úgy láttad, hogy elérkezett számára is az idő? Miből gondoltad? Ha megérik rá igazán, akkor néhány nap alatt önként lemond a pelusról... Az óvoda még másfél hónap...

De hogy a kérdésre is válaszoljak: az én lányom 1x kakil általában és 5-6x pisil.

2011. júl. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
ez szerintem egy olyan dolog h a szülőnek muszáj valamennyire erőltetnie, mert a gyerek magától nem mondja ki h ő már wcre akar menni pelenka helyett..bírom az ilyen ' hagyjuk a gyerek szabadságát meg' szülőket..
2011. júl. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Igen, tudom, hogy nem kellene erőltetni, de sajnos a bölcsibe visszamenetelig már csak 2 hetünk van együtt itthon, és jó lenne már akkorra letenni a pelust. Igaz, hogy szeptemberre kell teljesen szobatisztának lennie, viszont augusztusban a bölcsiben nem fogják szobatisztaságra szoktatni - előre megmondták, hogy oda csak úgy mehet alsónadrágban, ha szobatiszta, ha nem: pelenkát adnak rá... Szóval tudom, nem kellene erőltetni, de szorít az idő. Egyébként pedig 3 év 3 hónapos elmúlt a kisfiam, úgyhogy elhamarkodva talán nincs a dolog. Te mit javasolnál esetleg, várjak még pár napot?

2011. júl. 10. 23:23
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a második választ is! Tényleg kell valamit tenni...
2011. júl. 10. 23:25
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj! itt a jó idő, beszéld meg vele (egy 3 évessel már meg lehet), hogy azért kap a pelenka helyett kisbugyit, mert ő már okos nagy fiú és már tud bilibe/wc-be pisilni. különben is meleg van a pelenkában, blalballa... Próbáld a bilizés jó oldalát bemutatni, hogy ne érezze, hogy ez kényszer! Meglátod, néhány nap alatt rájön, hogy nem jó szorongani a pisit (ha egyáltalán csinálja)és jobb, kevésbé meleg a kis gatya.

Kedves 2.! Nem volt szó arról az írásomban, hogy nem kell kicsit segíteni! De az erőltetés, bizony árt! Az sem tűnt ki a kérdésből pontosan, hogy miért is a nagy sietség..

Egyébként meg díjazom a gondozónők hozzáállását! Az ő felaldatuk is lenne segíteni a rájuk bízott apróságok szobatisztaságra szoktatását, ui. a bölcsőde nem gyermekmegőrző...

2011. júl. 10. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb választ, próbálkozom a kis harcosommal :-)
2011. júl. 10. 23:53
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
én is eróltettem,vagyis kedvesen noszogattam,eredmény,csakazért se.aztán letettem róla.és meg is lett az eredménye.ő maga kérte hogy menjünk pisilni.és ne adjak rá pelust.tegnap már a dli alváshoz sem kért pelust.igaza van aki azt írta,ha megérett rá,pár nap alatt az lehet,és tényleg.tudom kell a kis noszogatás,de nálam ez annyi volt,hogy pl amikor fürdött akkor mi pisiltünk a wc-be ő meg kérdezgetett,mi meg mondtuk mindenki aki nagy ide pisil,és milyen egyszerü.aztán mutattam a wc-t hogy a psimanó ott van,és arra vár ki mikor psisil,és most örül.ennyi!!!de a kérdésre válaszolva,rengeteget iszik,és 3*4 pisil,1/ kakil.kiizzadja.
2011. júl. 11. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam általában 1x kakil,és 4-5x pisil(de ez függ a megevett görög-dinnye mennyiségtől is :))Most hogy meleg van én is kevesebb pisilést tapasztaltam,többet felhasznál a szervezet,(kínáld gyakran inni)szóval ha csak a kánikulában tapasztalod akkor ez lehet az ok,mert egyébként valóban kevés.Türelmes legyél,minden sikeres wc nél dicsérd,ha becsurog ne szidd,ne legyél mérges.Azt hogy rá akarod vezetni az még nem erőltetés,beszélgessetek hogy milyen nagy-fiú stb de ne éreztesd hogy TÉGED sürget az idő,hogy aggódsz idegeskedsz mi lesz szeptemberig,TÜRELEM mert bár közhelynek hangzik, de tényleg képesek egyik napról a másikra 180 fokot fordulni.
2011. júl. 11. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Sajnos a helyzet azóta nem túl rózsás. Próbálnám pedig finoman, mintegy természetes dologként beállítani, hogy jó lenne, ha már a wc-re járna.

Ehhez képest az a helyzet, hogy lassan egy hete próbálkozunk a szobatisztasággal, azaz egy hete nincs rajta egyáltalán pelus, legfeljebb éjjelre, de néha éjjel sem. Már megszokta, hogy alsónadrágot hord, viszont elképesztő dolgokat művel:

- képes majd' egész nap visszatartani a dolgokat, ha valahol vagyunk. Tehát pl. a kisvasúttal utaztunk és kirándultunk valamelyik nap és délelőtt 10-től este 6-ig teljesen szobatisztán viselkedett. Mondogatta is, "ne aggódj anya, kibírom, nem pisilek be." Hiába mondtam neki, hogy amikor kell, szóljon, mert bárhol meg lehet oldani a pisilést. Egész nap nem pisilt, csak este miután itthon voltunk, akkor többször;

- itthon viszont hiába mondom neki a wc-t, bilit, semmi hatás, mindig megfogadja, aztán mindenfelé a lakásban és a kertben össze-vissza bepisil. Meg is mondta, hogy itthon nem hajlandó se bilibe, se wc-be menni, mert itthon csúnya a wc, ugyanis nem lila színű, pedig neki azt tetszik. Majd ha átalakítjuk a wc-t lilára, akkor fog bele pisilni. De nem jó sem a lila ülőke, sem a lila bili, az egész wc-t bontsuk le és építsünk be lilát.

Azt hittem, a falra mászok, miután egy hete össze-vissza pisili a lakást...

Ti mit tennétek egy ilyen dackorszak közepén lévő kis hőssel, ha ilyen sürgős lenne a dolog és ő ilyen makacs lenne? Már minden trükköt kipróbáltam, de nagyon rafinált. Meddig próbálkozzam így, hogy alsógatyában van egész nap? Én mosok rá rendületlenül, ha kell, bármeddig, de van értelme?

Köszi, ha valaki még olvassa!

2011. júl. 14. 23:08
 10/10 anonim ***** válasza:
utlsó elötti vagyok.2 dolog jutott eszembe az egyikhogy nem tudod esetleg egy magán vagy állami bölcsibe beadni csak mondjuk csak pár napra vagy csak reggelente?mert ha látja más gyerekek hogyan végzik el dolgukat az nála is ösztönző lehet.mi is most tanuljuk a szobatisztaságot és amikor játszik nem hajlandó elmenni pisilni,tegnap is játszott az uncsitesóval,kérdezgettem kell e psilni,nem,nem,aztán az uncsitesó elszaldt pislni,én meg mondtam,látod ő is ment,neked nem kell,dehogynem én is megyek pislini,és olyan sokat pisilt hogy csak na.A fiad nem akar szobatiszta lenni,valamiért nagyon dacos,ilyen is volt nálunk a családba,anyuka visszaadta rá a pelust,és majd szólsz ha kell,és 1 hónap múlva szolt,és azóta szobatiszta most 3 éves.nála az is segített,hogy volt kedvenc mesehősemés olyan kisgatyát kért,de csak akkor kaphatott,ha nem pisili össze.megapta a kisgatyát és nem pisil bele.Tudom menniyre feltudja magát húzni az ember,de szeptember még 2 hónap,rengeteg idő ám.
2011. júl. 15. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!