Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Vannak olyan anyukák, akik...

Vannak olyan anyukák, akik nem igazán tudják kire bízni a gyerekeiket és ezért nagyon anyás lett a gyerekük?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves múlt, szinte csak velem volt eddig, anyukám az aki szokott vele lenni, ha nekem el kell mennem valahova, de másra nem tudtam ráhagyni. Apuka se sokat fogalalkozik a gyerekkkel a munkája miatt. Ha a lányom otthagyom a mamánál, vagy én megyek el, hisztizik. Múltkor az utcán váltunk el és állítólag negyed órán át hisztizett utánam, míg fel nem kapta a nagymama és haza nem hozta. Nem lesz baj a későbbiekben, mikor óvodába megy? Eljárunk ismerősökhöz, játszótérre, vannak barátaink, nagyon kiegyensúlyozott, jó gyerek, míg én is ott vagyok!
2011. márc. 21. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy van összefüggés aközött, hogy anyás és nem tudod kire bízni. Nekem is 2 múlt a fiam, szinte mindig velem van, mégse mondanám, hogy túlzottan anyás lenne. Ha nagy ritkán találkozik a nagyszüleivel, olyan jól el van velük, hogy minket egyáltalán nem keres.
2011. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is nagyon szeret engem de nincs a nyakamra nőve,általában minden pénteken 6-8 vagy szombaton reggeltől estig a keresztszülőknél van de van hogy csak két hetente vagy ahogy össze jön.Nincs rám tapadva pedig sose vigyáz rá nagyon senki más,csak ha dokihoz megyek vagy ilyesmi.A dédijét is csak 1 hónapban egyszer látja,de tudja hogy ő a dédi és elvan vele is amíg én elszaladok a tescoba pelusért vagy vmi max 30 perc ,de nem is keres.1 hónap múlva lesz 2.
2011. márc. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Akkor mitől anyás egy gyerek? Mit lehet tenni ilyenkor?
2011. márc. 21. 18:42
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen a természete :) Lányom is nagyon anyás volt mindíg, mióta ovis lett, azóta meg végképp. A mamákkal sem marad meg, pedig nekem jó lenne néha egy kis pihi, vagy hogy nyugodtan tudjak dolgozni, de nem megy el velük sehová, csak ha én is megyek. Amúgy lányom is sír ilyenkor, ez nem hiszti :) Ha belegondolsz, neki te vagy a világ közepe, és joggal akad ki ha elmész, mert ezzel a legdrágább dologtól fosztod meg...magadtól. Később ez biztos változik majd, tizenévesen tuti nem fog megkérni hogy menjél el vele bulizni, úgyhogy szerintem meg kell várni míg érzelmileg ott tart, hogy örömmel tölt nélküled némi időt.

Én is furcsálltam ez egyébként, és rákérdeztem a védőnőnél, merthát én is látom, hogy a többi gyerek jól elvan a nagyszüleivel is, játszótéren meg mindenfelé látok ilyet, az én lányom meg sikítozik ha szóba kerül, hogy elmehetne a nagyival fagyizni, vagy bárhová. Azt a választ kaptam, hogy azért van ez, mert érzelmileg még nem érett erre, és hogy vannak ilyen gyerekek. Előbb utóbb ez meg fog szűnni. Egyik gyereknél korábban eljön az idő, másiknál elhúzódik.

2011. márc. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem anyukám már meghalt, anyósom meg 400 km-re lakik tőlünk. a férjem dolgozik reggeltől estig, tehát nyilván velem van az ideje úgy 90 %-ában. elég anyás. most már csak elég anyás. régebben az iszonyú anyás kategóriába tartozott. nagyn korán és nagyon sokáig tartott a szeparációs szorongás, ha a nagyanyja jött, mivel még nem emlékezett rá, (kb. 2havonta jön 2 napra), nagyon nem szerette, nem is lehetett rábízni egy minutumra se. ha elmentem volna, bömbölt. ezt kinőtte. én nem tettem ezért semmit, csak amikor ő kétségbeesve sírt, akkor megnyugtattam, természetes hangon, hogy ez nem a világ vége stb stb, de sosem kényszerítettem rá, hogy előbb önállósodjon, mint ahogy megérett rá. most karácsonkor voltunk anyósomnál egy hétre, és előre féltem mi lesz....de simán ott tudtuk hagyni elsőre fenn, míg mi felhordtuk a csomagokat a férjemmel. ahogy felhordtuk a csomagokat, láttam, hogy ott játszik a nagyanyjával mintha világéletében így lett volna. kérdeztem tőle, mondod mamának, hogy mama? akkor még nem nagyon beszélt (akkor volt 2 éves pont), és akkor mondta hogy mama! anyósom meg majd elszállt a boldogságtól hogy mondta neki, meg hogy így elfogadta őt végre. amíg ott voltunk, csak mama csinálhatott vele mindent, fürdetni, pelenkázni stb. és mióta megszületett először elmentünk a férjemmel kettesben moziba. most is anyás a kislámyom, de nincsenek már ezek a bömbölések, most már a barátnőmmel is elmarad rövidebb időre (vele persze sokat találkozunk, neki is kisgyereke van). sztem a te kislányod is fog még változni etéren, nyugi, amíg meg oviba megy biztos, hisz az még egy év.
2011. márc. 22. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. márc. 22. 14:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!