Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Akik úgy döntöttek egyke...

Akik úgy döntöttek egyke maradjon a gyerekük miért tették? Ha mégis lélekben szerettétek volna a másodikat ki mertétek mondani? Apát hogyan győztétek meg?

Figyelt kérdés
2011. márc. 15. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egyet akartam, de olyan édes a kisfiam 3 évesen, hogy mégis bevállalnék egyet nemsokára.
2011. márc. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Akik nem az anyagiak miatt nem vállalnak 2. gyereket ne tegyék!

Meg fogják később bánni.

Tesóval sokkal jobb felnőni, a két gyerek leköti egymást, van társaságuk stb.

Én se mertem bevállalni a 2-at, rossz szülésélmény stb.. és itt vagyok 6 hetesen, állandóan émelygek, de még mindig azt mondom, hogy végig kell csinálni, mert az eredmény bőven kárpótol!:)

2011. márc. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is ugy terveztam,hogy egy csemeténk lesz .De 8 évnek kellett eltelnie ahhoz,hogy rájöjjek kell még egy kisgyerek.És nagyon jó !!!!!!Aranyosak!!!
2011. márc. 15. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretnék is meg nem is még egy gyereket. Nem tudom még... Kezdjük ott, hogy egyedülálló vagyok, a fiam 3 éves, hát egyedül persze nem is tudnám megoldani, hogy legyen kistesó, meg nem is vállalnám be, hogy két gyereket neveljek fel egyedül, mármint nem tervezném így. De ettől most tekintsünk el, tegyük fel, ha lenne párom, akkor sem biztos, hogy lenne tesó. Imádom a fiam, de azért ahogy egyre nagyobb, úgy érzem, hogy egyre könnyebb vele az élet, én is egyre szabadabban mozgok, nem szeretném most (vagy később) megint az elejéről kezdeni az egészet. De közben azért valahol mégis szeretnék még egy gyereket, csak azért annyira mégsem.

Viszont van egy ennél meghatározóbb oka is a dolognak. 24 éves vagyok, egyetemre járok, sajnos elég későn jöttem rá, hogy mi is érdekel igazán, mivel akarok foglalkozni, de most, hogy rájöttem, tudom, hogy jól választottam. Mire befejezem az egyetemet, 27 éves leszek, ráadásul külföldön szeretnék elhelyezkedni (amire elméletileg lesz is lehetőség többfelé is) a szakmámban. Nem szeretnék 1-2 év munka után ilyen kiesést, szeretnék szakmai szempontból is fejlődni, ott is kivívni az elismerést, feljebb jutni. 35 fölött meg már nem igazán akarok szülni.

2011. márc. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Lányom 2 éves és mostanában nagyon szeretnék újra babát,de anyagiak miatt nem merjük,férjemnek ezért nem is mondogatom.De néha nagyon erős az érzés.Pedig már megvan az is hogy megyek vissza dolgozni,szóval mostmár szó sem lehet róla.Legalábbis egyenlőre.Abban bízok hogy mivel spirálom van előkerül a hogyan tovább kérdés 3-4 év múlva és hátha addigra más helyzetben leszünk.Csak pl azt sem tudom mi legyen a cuccokkal,ruhákat eladogatom de nagy tárgyakat egyenlőre nem,csak már mindenhol tárolunk.28 vagyok párom 35.
2011. márc. 15. 16:15
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
talan varj meg egy par evet es remelhetoleg rendezodni fognak az anyagiak. Fiatal vagy, par ev mulva sem keso. A ruhacskakat szerintem tartsd meg. Mi nem tervezunk kistesot. sajnos elegge kiszaladtunk az idobol. Sot nagyon kiszaladtunk. De a ruhakat megtartom...kitudja...talan...
2011. márc. 15. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
nekem 2 fiam van.egy 19 éves és egy 2.Nagyon szerettünk volna a kicsinek egy hugit is,de én nem merem.4 en vagyunk,most épp egy fizetésből élünk,mert a nagy is tanul még.Ha lenne még egy, ahhoz nagyon sok mindent kellene átalakítani a házon.Mert magam mellé az ágyba,oda nem szeretnék.Igy neki is kellene valami külön zug.de ahhoz hozzá kellene építeni a házhoz,az meg sok pénz.mire berendeznénk meg minden, már nagyon sokba lenne.szóval nem lesz hugi,de mostanában én is sokat gondolkodok rajta az az ész érvek mindig győznek.én sem vagyok már fiatal, mi lesz ha nem lesz munkám mire 4 év múlva visszamennék,már hová vesznek fel?meg számtalan sok ilyen kérdés.igy maradunk 4-en.és örülünk sok unokatesónak.
2011. márc. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!