Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi ilehet az oka? Tapasztaltat...

Mi ilehet az oka? Tapasztaltatok már gyermeketeknél ok nélküli, folyamatos rekedtséget?

Figyelt kérdés
Kislányom két és fél éves.Két hete elkapott egy nagyon erős hányás-hasmenés vírust,és azzal egyidejüleg berekedt.Betudtam annak a vírusnak.De az lezajlott nála kb.5 nap alatt,de a rekedtség azóta is megvan.Voltunk már orvosnál,megvizsgálta,vett torokkenetet,semmit nem talált.Azt mondta,hogy szép a torka,meg a tüdeje szerencsére,de hál'Istennek tényleg nem is köhög.De akkor mitől lehet ez az állandó rekedtség?Lehet hülyeség,de előfordulhat szerintetek,hogy esetleg változik a hangja,és azért ilyen?
2011. márc. 21. 19:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Egy betegség után néha előfordul, hogy a rekedtség, torok irritáció stb még hetekig vagy akár hónapokig megmarad.

Majd elmúlik.

Kisgyerekeknek nem így változik a hangja.

2011. márc. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A betegség alatt máshogy kell képezni a hangot, mivel gyulladásban vannak a szövetek, és a váladék miatt. Előfordul, hogy a gyerek megszokja a kóros hangképzést, és a gyógyulás után sem tér vissza az eredeti hangképzési mechanizmusra. Ilyen esetben, ha magától nem rendeződik logopédushoz/beszédterapeutához szokták beutalni a gyereket, aki újra "megtanítja" a normál hangképzésre.
2011. márc. 21. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

ja a lényeget elfelejtettem: a kóros hangképzés a hangszalagok túlterhelését/túlerőltetését okozza, ami maradandó károsodást is okozhat.

Mindenképp megnézetném szakemberrel, ha nem javul a helyzet

2011. márc. 21. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.Utolsó most jól rámijesztett,mert nem gondoltam,hogy ilyen komoly lehet a gond. :(
2011. márc. 22. 08:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!