Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 évesem bárányhimlős, reggel...

2 évesem bárányhimlős, reggel kezdtek el kijönni a pöttyök, a füle mögött nagyon meg van dagadva egy nyirokcsomó, ti tapasztaltatok ilyet?

Figyelt kérdés
Ráadásul a fejbőrén van vagy 6 pötty, a testén még alig 1-2.
2011. júl. 19. 21:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Ezek sajnos teljesen normális tünetek. Ne aggódj, a testén is nagyon sok lesz sajnos. A lényeg, hogy ne vakarja el őket, mert csúnya heg marad! Vegyél neki Poxclin hűsítő habot,így nem fog annyira viszketni. Vény nélküli.
2011. júl. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Természetes dolog a nyirokcsomó duzzanat, nyugi. Csupán annyit jelent, hogy dolgozik az immunrendszer. A nyirokcsomók ennek a részei. Kellemetlen a bárányhimlő, de hidd el, hamar túl szesz a kicsikéd rajta és egész életére védett lesz :

Nekem ma 3 nagy átesett már rajta, minden gond nélkül. A legkisebb szintén 2 évesen. Rajta alig volt néhány pötty, neki is főleg a hajas fejbőrén.

2011. júl. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:) Kicsit megnyugodtam, csak holnap tudok orvoshoz menni....
2011. júl. 19. 21:14
 4/10 anonim ***** válasza:
51%

Szia! Kislányom 1,5 éves, rajta is ma reggel jelentkeztek az első pöttyök. Unokaöcsémtől "kapta", rajta rengeteg pötty volt: lábujj köz, haja alatt, fülében, kukiján, rengeteg! Remélem, kislányomon kevesebb lesz, ma összesen 3 volt :) Reggelre biztos több lesz.

Csak gondoltam, leírom, nálunk is ez a helyzet és ne aggódj, hamar túl lesz rajta :)

Egyébként Ti is szobafogságra vagytok ítélve? Mi egy kicsi városban élünk, a bárányhimlőt máshonnan "importáltuk" szóval ha itt egy kisgyerek elkapja, a dokinő rájön, hogy ki a "tettes" :) Így se játszótér, semmi, még vásárolni sem tudunk így menni....

2011. júl. 19. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 15 hónapos volt mikor elkapta, nehezen tűrte, rengeteg pötty volt rajta, szó szerint a feje búbjától a talpáig :( hiába vigyáztam hogy ne vakarja, sajnos maradt heg. Mi kertes házba lakunk így esténként picit kivittem minden nap és mivel akkor már nagyon meleg volt nagyon elhúzódott, sőt így jó pár hónappal a betegség után is még néha előjönnek a pöttyök :(
2011. júl. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nos, dokihoz csak holnap megyek, az én fiam bölcsis, nem ő az első, számítottam rá. Szobafogság? Háááát.... kertes házban lakunk, elvileg picit levegőzhetnénk, persze nem homokozás, meg hasonlók, bár a hétre esős időt mondanak, nem lesz nehéz kibírni, hogy nem mehetünk ki.


Csak a nyirokcsomójától ijedtem meg egy picit, mert annyira meg van dagadva, hogy ránézésre is látszik, meg sem kell tapintani.

2011. júl. 19. 22:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Kimehettek, ha a kicsi amúgy nem levert, nem érzi magát rosszul. [link]

Persze, ha magas láza van vagy ő maga nem akar, ne menjetek. De ha menne, semmi akadálya nincs :) Közösségbe nem ajánlott menni, de inkább a felülfertőződés miatt. Mivel a lappangási idő alatt is fertőzött, így azok, akikkel a betegség megjelenése előtt találkozott, eleve elkaphatták tőle.

2011. júl. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
A bölcsibe nem viszem egyenlőre, de nem ő volt a "vírusgazda" :), már ő a harmadik, akin kijön a betegség. Ezért írtam, hogy számítottam rá. 16 napja jöttek ki az első gyerkőcön a pöttyök. Egyébként ma van a fiam szülinapja. Jó kis ajándék szegénykének...szerencsére már hétvégén megtartottuk...
2011. júl. 19. 22:24
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia Kérdező!


07.19. 21.22-es vagyok.


Kisfiad hogy van? Mert kislányomon tegnap kezdett igazán kijönni, ma reggelre meg.....szörnyű, mennyi pötty van rajta :( Főleg a haja alatt, a nyakán, de tényleg, mindenhol. Térd alatt nincs rajta csak. Ráadásul ma hőemelkedés, nyűgösség, étvágytalanság is van. Most alszik, de álmában is sirdogál, úgy sajnálom :( De talán innen már jobb lesz!

Remélem, kisfiad már jobban van!

Csak gondoltam megkérdezem, nálatok hogy alakult a dolog?

2011. júl. 22. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

jaj annyira sajnálom a babáitokat, tudom milyen borzasztó ez mi is nem rég estünk át rajta.

jobbulást nektek, innen már csak jobb lesz :(


4. válaszoló voltam

2011. júl. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!