Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tehetek, ha szerintem a...

Mit tehetek, ha szerintem a bölcsivezető korrupt módon dönti el melyik gyerek nyer felvételt, hová fordulhatok panaszommal?

Figyelt kérdés
2011. márc. 21. 21:29
 1/5 anonim ***** válasza:
45%
igazából az ombudsmannhoz, ha nem akrsz perelni. de mire vége a pernek, vagy az ombudsmani vizsgálatnak mehettek is az oviba.
2011. márc. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem akarok sem pénzt, sem túl sok energiát áldozni rá; de egy kis borsot feltétlenül törnék az orra alá. Felháborít és sértő a kis egyeduralma. Viszem a gyereket magánbölcsibe, de bosszant hogy míg én munka miatt vinném bölcsibe a gyereket, más anyák otthon ülnek és azért viszik bölcssibe a gyereket, mert így nem nekik kell foglalkozni velük és ezzel el veszik a helyet a dolgozó szülők gyerekeitől. Szerintem az otthon lévő anyák gyerekeinek kellene a magánbölcsibe járni és elsősorban a dolgozó szülők gyerekeinek biztosítani a helyet az államiban.
2011. márc. 21. 21:53
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a bölcsi ott is meg mindenhol önkormányzati tulajdon és működtetés alt áll. Én a polg. mestrehez vagy aj egyzőhöz fordulnék, írásos, iktatási számmal átvett levélben.
2011. márc. 21. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
tökéletesen igazad van,menj be a jegyzőhöz,és jelentsd be.
2011. márc. 22. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Azoknak az anyukáknak VAN munkáltatói igazolásuk, különben NEM venné be a gyereküket a bölcsivezető, hidd el...

Hogy honnan van igazolásuk, az már más kérdés. Ha tudod, hogy hamis az igazolásuk, akkor ŐKET jelentsd fel valahol.

A bölcsivezető nem tehet mást, ha VAN igazolás és van üres hely, felveszi a gyereket. Ha betelt a hely, a tiédet már nem veszi fel. Pont azért, mert hiába tudja, hogy nem dolgoznak, nem tehet megkülönböztetést. Legalábbis nagyon meglepődnék, ha bármi vizsgálat ettől eltérő eredményt hozna ki...

De a helyes út számodra, ha BIZTOS vagy benne, hogy ezek az anyukák NEM adtak le munkáltatói igazolást, az az, hogy az önkormányzat jegyzőjénél jelented az esetet. Neki ki kell vizsgálnia a dolgot.

De szerintem az fog kiderülni, hogy ezek az anyukák papiron dolgoznak valahol, igy a bölcsivezető nem tehetett mást. Ezesetben az érintett anyukákra vagy dühös, ők meg okiratot hamisitottak...

Nálunk is volt ilyen: apuka egyéni vállalkozó volt, ő adott igazolást a feleségének, miszerint ott dolgozik anyuka nála. Közben persze másik munakhelye volt anyukának, ahol épp gyesen volt és ténylegesen sem dolgozott apuka cégének egy percet se, ő mesélte. de igazolása volt, a gyereket felvették. Egy APEH feljelentés nyomán kiderült volna, hogy nem bejelentett alkalmazott az anyuka, igy valamelyikőjük okirathamisitást követett el. Kihasználják, hogy a bölcsibe leadott igazolás SEHOL nem találkozik össze más adatbázissal, igy ki se derülhet, ha hamis papirt adsz le. Nincs benne semmi veszély.

2011. márc. 22. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!