Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ki hogy oldja meg a gyerekfelü...

Ki hogy oldja meg a gyerekfelügyeletet? Létezik olyan munkahely ahol megértik a szülőket?

Figyelt kérdés
2,5 éves kislányom bölcsibe jár és sűrün beteg. Nagyon lelkiismeretfurdalásom van, hogy nem lehetek mellette, mert nem engednek táppénzre a munkahelyemről, de még csak több napos szabira sem. Általában apa oldja meg ezeket a felügyeleteket vagy a nagymama akit elengednek a munkahelyéről.
2011. márc. 23. 13:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha körbenézek, már az is öröm, ha van valakinek munkahelye. Úgyhogy a szülő barát munkahely, jelenleg szerintem még az álom kategóriába sem sorolható.
2011. márc. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon normális főnököm volt. Neki az volt a lényeg, hogy a határidőkre kész legyek a munkámmal. Rugalmasan kezelte a 6-órás munkaidőmet. Ha volt plusszórám, azt kivehettem, amikor a kislányom beteg volt, így legtöbbször se szabira, se táppénzre nem volt szükségem. Igaz, az én bölcsis lányom nem volt túl beteges szerencsére.

Az is igaz, hogy ha nagyon sok, nagyon sürgős munka volt, akkor előfordult, hogy este 7-8-9 óráig is bent voltam egy-egy nap. Ilyenkor, vagy ha mindenképpen dolgoznom kellett betegség alatt, a férjem volt vele. Vagy ha már majdnem meggyógyult, de még pár nap otthonlét jót tett neki, akkor nagyinál-nagyapánál volt pár napig.

2011. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez nem gáz. Apával is jó helyen van a mamánál is.

Azt nem értem, hogy nem engednek el a betegállományba, oda az orvos vesz fel, nem munkáltatói döntés kérdése. A szabit sem ők döntik el, hanem te. Az éves szabid 3/4 vel rendelkezel te, ők csak a többivel.

2011. márc. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Rosszul tudod utolsó, csak negyedével rendelkezik ő, és azt is 15 nappal előre be kell jelenteni

Itt a törvény pontos szövege:

(2) Az alapszabadság egynegyedét - a munkaviszony első három hónapját kivéve - a munkáltató a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. A munkavállalónak erre vonatkozó igényét a szabadság kezdete előtt legkésőbb tizenöt nappal be kell jelentenie. Ha a munkavállalót érintő olyan körülmény merül fel, amely miatt a munkavégzési kötelezettség teljesítése számára személyi, illetőleg családi körülményeire tekintettel aránytalan vagy jelentős sérelemmel járna, a munkavállaló erről haladéktalanul értesíti a munkáltatót. Ebben az esetben a munkáltató az alapszabadság egynegyedéből összesen három munkanapot - legfeljebb három alkalommal - a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban, a tizenöt napos bejelentési határidőre vonatkozó szabály mellőzésével köteles kiadni.

2011. márc. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Igen tényleg, de ez ha jól látom csak az alap szabadsárga vonatkozik, és van ott egy ilyen is:

(4) A szabadságot kettőnél több részletben csak a munkavállaló kérésére lehet kiadni.

2011. márc. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem a törvény a lényeg... tudjátok, hogy milyenek a munkáltatók.

Én most kezdek dolgozni, nagylányom 3, a kicsi 1 éves, bölcsiben vannak.

Megkérdeztem, hogy állnak a táppénzhez, ha gyerek beteg. Kikerekedett szemekkel néztek rám, hogy " hát ha a gyerek beteg, táppénzre mész, nem? VAgy hogy lehet másképp??"

szóval azt hiszem nekem szerencsém lesz...:.-) -remélem

2011. márc. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nálunk is rugalmasan kezelik, nincs gond. 1 hónapja jár, eddig csak 1x volt beteg 4 napot. Akkor szabit vettem ki. De sajna nagyon ritka az ilyen munkahely.
2011. márc. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!