Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csináljak? Bölcsődei...

Mit csináljak? Bölcsődei gondok - kezelhetetlen gyerek. Bővebben lent:

Figyelt kérdés

Kislányom bölcsődés. 1,5 éves kora óta jár ide, idén februárban töltötte a 3. életévét. Szeptemberben megyünk oviba.

Mikor elkezdtük a bölcsit 11en voltak a csoportban, mára 26ra nőtt a csoport létszám.

A lányom 2 hete nem akar menni bölcsibe, mert az egyik kislány rúg, harap, kitekeri kezéből a játékot stb. A lányom is kezdte otthon ezt a viselkedést felvenni, de elég hamar tudtuk vele kezelni a problémát, akkor derült ki, hogy egy kislánytól "tanulja". (ez a kislány túrja az orrát, amit én már többször szóvá tettem a bölcsödei gondozónőknek.

Ma reggel, mivel a lányom már sírva ment, külön korábban mentem, hogy meg tudjam beszélni a problémámat.

A bölcsödei gondozónő közölte, hogy tudnak a problémáról, nevelési tanácsadóhoz küldték a lányt, de mivel sok a gyerek a csoportban, nem tudnak mindig ráfigyelni.

Akkor javasoltam, hogy ültessék másik asztalhoz, mert pont az én lányom mellett ül és retteg már tőle.

Válasz: Pár napig másik asztalnál ült, de akkor azok a szülők háborodtak fel. Mivel eredetileg ez a helye (lányom mellett), így visszaültették oda.

Nem tudom, hogyan kezeljem tovább a helyzetet. Hiszen nem ülhetek a bölcsiben a renitens gyermeket fegyelmezve, mert erre van ott a személyzet.

Mellesleg eddig meg voltam velük elégedve, már a második lányom jár ide és eddig minden problémát meg tudtunk oldani.


2011. márc. 24. 10:37
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
69%

És hogyan gondolod ezt a problémát megoldani? Másik bölcsibe íratni a problémás kislányt, ahonnan majd tovább rugdossák, ahogy később az oviban és a suliban is?

Próbálj egy kicsit a másik szülő fejével gondolkodni, bár tudom, hogy ez nem könnyű. De elhiheted, hogy amit te érzel, az semmi ahhoz képest, amin Ők keresztülmennek.

És hiába viszik nevelési tanácsadóba a gyereküket, az esetleges terápia nem hetek, hanem évek alatt hoz enyhülést. És addig is meg kell élniük, tehát marad a munka, és a bölcsi.

Tudom, hogy nem könnyű. Egyik oldalnak sem. Én már a másik oldalt is megtapasztaltam, ráment a házasságunk is.

Tolerancia, empátia a kulcsszavak. Részetekről és a bölcsis személyzet részéről is. Hidd el, ha az ilyen gyerekeket megpróbálják bevonni a mindennapi kapcsolatokba, ahelyett, hogy kitaszítanák Őket, komolyabb eredményt lehet náluk elérni, mint bármilyen terápiával.

2011. márc. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
86%
Előző válaszolónak üzenném, hogy bárcsak minden problémás gyerek szülője ilyen lenne. Én ugyan iskolában dolgozom, és rengeteg nálunk az ilyen viselkedés-zavaros, problélmás gyerek, és sajnos a szülők magyarán sz@rnak rá magasról. Majd megoldja az iskola, vagy a nev.tan, vagy ugyis nemsokára elszöknek, elköltöznek. Ha ilyen a kislány szülője, akkor sajnos nem sokat tudsz tenni, de ha az előző válaszolóhoz hasonlóan törődik is a gyerekével, akkor vele kéne beszélned a problémákról, talán a többi szülővel együtt. Nagyon nehéz a gondozónők helyzete is, mert vagy csak vele foglalkoznak, és a többi 25-tel nem, vagy tényleg nem tudnak mindig ott lenni mellette. Én nem vagyok az integrálás híve, mert a egy gyerek miatt a többi szenved, igenis különítsék el, amíg nem lesz javulás a viselkedésében.
2011. márc. 24. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 A kérdező kommentje:

Kedves Első

Sajnos a gyermek otthonról hozza a rossz példát. 9 gyermekes családból származik és közétkeztetésen van a bölcsődében 2 hónapja, mert az óvodába nem tudott beilleszkedni. Az Óvoda passzolta le a bölcsinek azzal a címszóval, hogy mivel úgyis év-vesztes lenne, itt szalajtson egy évet.

Anyuka otthon van.

Szerintem igenis az bölcsődei gondozók dolga/feladata a többi gyermeknek szellemi/fizikai biztonságot biztosítani.

Csak azt nem tudom, hogy beszéljem meg a gondozónőkkel, hogy ne legyen sértő számukra.

2011. márc. 24. 11:04
 4/30 anonim ***** válasza:
75%

Kedves Kérdező!

Első vagyok. Tényleg nem bántani akartalak a válaszommal, csak szerettem volna, ha látod az érem másik oldalát is.

Két típusú szülő van, akinek problémás a gyereke. Az egyik olyan mint én, mindent megtesz, hogy jobb legyen, de kell hozzá a közösség segítsége is.

A másik, aki sz@rik az egészre, ahogy a másik Válaszadó írta. Náluk még inkább a közösség erejére van szükség, mint az előzőnél.

A gondozónők önmagukban nem sokat tehetnek. Kellenek hozzá a szülők, és rajtuk keresztül a gyerekek is, akikkel már nagyon hamar meg lehet értetni, hogy annak a kislánynak szeretetre, segítségre, elfogadásra van szüksége. Mert ha pozitív hozzáállást tapasztal, könnyebben változik jó irányba.

2011. márc. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Magyarázd el egy rettegő 3 évesnek, hogy attól, hogy kiharap egy darabot a karjából étkezés közben, neki szeretetre van szüksége! Volt, mikor a ceruzát nyomta úgy bele a lányom karjába, hogy belilult. Erre mi a megfelelő válasz : jól van és attól még szeretlek. Ezt egy 3 éves nem fogja megcsinálni. Mi szülők meg nem vagyunk ott. Szerintem igenis a jelenlevő felnőttek dolga különböző eszközökkel fegyelmezni/nevelni a problémás gyermekeket.
2011. márc. 24. 11:16
 6/30 anonim ***** válasza:
100%

kedves kérdező!

az én 3 évesem is bölcsobe jár és szeptemberben kezdi az ovit, bárnekem nincsenek ilyen jellegű gondjaim, de empatikusan belegondolva és kivenném a lányomat abból a bölcsiből és megoldanám babysitterrel, vagy mamákkal azt a pár hónapot. Biztos tböbbe kerül és kényelmetlenebb is, de az alatt a pár hónap alatt a lányod annyi lelki és ne adj' Isten testi sérültést is szerez, hogy nem fogja feldolgozni egy életen át. Lehet velem nem egyetérteni és gyávának tenni, de én bizony megfutamodnék. És ha az iskolában is ez lenne, akkor onnan is elhoznám. Most így gondolom, de mint írtam, nem vagyok ebben a helyzetben, csak összeszorul a szívem, ha belegondolok, hogy úgy kéne otthagynom reggelente, hogy ő sír, mert fél.

2011. márc. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekeket fizikailag megvédeni valóban a felnőtt dolga. Kár hogy nincs hozzá elég szeme és karja.

Abban azonban szerintem nincs igazad, hogy nem érti meg egy 3 éves, amit mondasz neki. Ezt ne úgy képzeld el, ahogyan írtad, egy konfliktus után. Hanem arra tanítsd meg a lányodat, hogy akkor közeledjen hozzá, barátkozzon vele, amikor éppen béke van.

Elég ha annyit mondasz a saját gyerekednek, hogy annak a kislánynak nincs olyan jó dolga, mint neki, ezért viselkedik rosszul. De ha barátokat találna a bölcsiben, sokkal jobb kislány lenne Ő is.

Tényleg tudom, hogy ez mennyire nehéz. Nálunk testvérek között kellett ezt a helyzetet lerendezni, mert a két kicsi már félt a nagytól. De kellő kitartással megoldódott ez a helyzet is és a közösségbe járatás is.

Mindemellett megértelek az aggodalmaid miatt. Csak azt ne téveszd szem elől, hogy ennek is a kislánynak is joga van a gyerekkorához, és nem véletlenül kell intézménybe járnia, mert valószínűleg otthon nem kapna normális ellátást semmilyen téren.

2011. márc. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Azért írtam, hogy közel 2 éve járunk a bölcsibe. Május közepén fog elballagni. Nagyon várja már a ballagást és az ovit is. A kiíratás is nem jön szóba.

Eleve sem értem, hogy miért a "jó" gyereknek kellene távoznia a saját épsége érdekében?

2011. márc. 24. 11:25
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
érdekes amit írsz. Azt kérdezed, hogy mit csinálj, de igazából ha leírjuk, hogy mi mit csinálnánk, akkor azt támadásnak veszed. Én úgy látom, hogy te nagyon is tudod, hogy mit szeretnél csinálni, csak visszaigazolást akarsz kapni, hogy jól döntöttél. De ne feledd el, hogy nem mi vagyunk az "ellenség", hanem az a gyerek...
2011. márc. 24. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:

Hát lehet, hogy nem vagyok elég liberális ezen a téren.

Szokott vele játszani, hiszen január óta jár ebbe a csoportba, de az elmúlt 2-3 hétben már kezelhetetlen. Megharapja az gondozókat, majdnem eltörte egy gyerek karját, az én lányom karjából meg kiharapot egy darabot ebéd közben. Állítólag az a baj, hogy az anyja megint terhes. De ez ne már az én lányom kárára történjen.

Elhiszem, hogy ti a másik oldalon vagytok, de néha ezen az oldalon is meg kell védeni a gyermekeinket.

Volt/van másik nehezen kezelhető gyermek a bölcsiben, azoknál a szülők együttműködőek, de itt nem ez a helyzet.

A gondozónők meg szerintem tartanak a kislány szüleitől, nehogy nekik menjenek.

2011. márc. 24. 11:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!