Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Kezelhetetlen gyerek nevelésér...

Kezelhetetlen gyerek nevelésére ötletek?

Figyelt kérdés

7 éves, most kezdte az iskolát. Okos, de szófogadatlan. Soha, semmit nem úgy csinál, ahogy kellene. Órán beszél, szünetben randalírozik, újabban verekszik is. A verekedést leszámítva mindig ilyen volt, sosem fogadott szót.

Ja, kislányról van szó.

Ötletek?


2010. szept. 20. 18:27
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

A fiam volt kicsit hasonló,bár ő nem volt agresszív,nem verekedett,inkább hisztizett.

Én nyomtattam neki egy kalózhajót,amin volt kb 25-30 hely,ahova kis kalózfejeket lehetett ragasztani.Megbeszéltük,h minden nap rákérdezek a tanító nénikre,h megérdemli-e a kalózt,volt olyan is,h pl délelőtt jó volt,délután már nem ,akkor csak fél kalózt kapott..Amikor betelt a hajó,kapott egy nagyobb ajándékot.Ez működött nála,elég jól rendeződött a magatartása,az utolsó két hónapban szinte kifogástalan volt.(Pedig addigra már régen betelt a hajó.)

Lehet ilyent csinálni lányosban,kastéllyal,vagy bármivel,ami érdekli.

2010. szept. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Hát nálunk eddig 6 fekete pont gyűlt össze magatartásból. A terv az volt, hogy ha gyűjt 10 pirosat, kap valami ajándékot-amit ő választ... De innen nézve ez esélytelen.
2010. szept. 20. 19:30
 3/33 anonim ***** válasza:
86%
Első vagyok.Ott a tanárokkal se igazán van rendben minden,mert egy elsősnek az első néhány hétben fekete pontot osztani,hát...nálunk aki kapott,az nagyon kirívóan rosszul viselkedett.A fiam pl sosem kapott,pedig sokszor beszélgetett,és egy időben ha rászóltak-vagy bármi miatt ami nem tetszett neki-leszórta a cuccait,bebújt az asztal alá,onnan kiabált ki,meg hasonlókat csinált.:)Mi sokat beszélgettünk a tanítónénikkel,ők nem szidták,inkább arra voltak kíváncsiak,én mit tanácsolnék,mi jön be nála.Ezzel,h teleszórják fekete ponttal a kislányodat,csak lökdösik arrafelé,h elkönyvelje magát rossznak,és akkor meg se fog próbálni jól viselkedni.:(
2010. szept. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 A kérdező kommentje:
Hát ezt én is pont így látom. Annó egy pszichiáter főorvos mondta nekem, hogy teljesen mindegy milyen a gyerek otthon, az óvodában, iskolában a nevelőnek kell elérnie hogy tisztelje az a gyerek és figyeljen rá. Nem védeni akarom a gyerekemet, mert annak ellenére hogy imádom, tisztában vagyok vele, hogy nem egyszerű gyerek, mert itthon is sajnos körülötte kell hogy forogjon a világ, de nem hiszem, hogy a fekete pontozás célravezető lenne. Kapott pl azért is, mert véletlenül rácsukta egy kislány kezére az ajtót. Azóta sem értem hogy miért, hiszen balesetek előfordulnak...
2010. szept. 20. 20:08
 5/33 anonim ***** válasza:
63%

Mennyire voltál vele szemben szigorú, következetes szülő, mennyire alakítottál ki nála elvárásokat? Kapott bármiféle büntetést a rossz viselkedésért?

Vagy Te az abszolút liberális nevelés híve vagy, aki soha semmiért nem szól rá a gyerekére, nincsenek szabályok és elvárások?

2010. szept. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:

Nos, a helyzet kicsit bonyolult. Egyedül nevelem, vagyis apa nélkül. Viszont az anyámmal élünk kezdettől - nem részletezném az okokat, lehet találgatni - és nagyon nem egyeznek a nézeteink.

Én követelnék és ragaszkodnék a "valamit valamiért" elvhez, magyarán következetességgel szeretném nevelni. DE a mama a mindent megengedő, "úgyis hamar felnő, majd megtanulja" elgondolással működik.

Miután én megtiltok valamit, ő megengedi, így a gyerek megtanulta, hogy anya nem számít.

2010. szept. 20. 20:28
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Akkor sajnos ez az engedékenység bosszulja most meg magát. Szerintem Te is tudod, hogy anyukád bármennyire is jót akart, sajnos jó nagy károkat okozott a lányodnál. Egyszerűen nem tanult tekintélytiszteletet, önkontrollt, engedelmességet. Ezek szörnyű komoly szavaknak hangzanak, de valójában alapvető fontosságúak a megfelelő szociális viselkedésben.


Ha nem akartok hosszú éveken keresztül kínlódni a kislányod zabolátlanságával, akkor szerintem érdemes lenne szakemberhez fordulnotok. Nevelési tanácsadóban ingyenesen segítenek.

De az mindenképpen fontos, hogy anyukád is megértse, hogy igenis kell szabályozni a nevelésben, a "mindent megengedek" elv csak arra jó, hogy totális szociopatát (társas életre alkalmatlan) embert neveljen. Ebben is tudna segíteni nektek egy szakember, hogy elfogadtassa ezeket anyukáddal.


Mindenesetre ahogy Te is érzékeled, valamit lépni kell, mert a struccpolitika nem fog működni. Komoly gondjai lehetnek még a lányodnak a jövőben a viselkedése miatt.

2010. szept. 21. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%

Jókat írtak az előttem szólók,én a jutalmazás-megvonás módszer mellett tenném le a voksom.Kapjon piros pontokért valami kitűzhető dolgot,vagy hűtőmágnest,vagy hercegnős matricát,vagy üveggolyót,bármit.feketékért viszont egyet elveszel.Ha 20 összegyűlik akkor választhat magának egy ajándékot,programot,bármit amit szeretne...

Fontos,hogy kézzel foghatóak legyenek ezek a dolgok,bármikor rá tudjon nézni,meg tudja számolni,szóval lássa,hogy több a fekete,mint a piros.

Én tavaly az elsősömnél üveggolyót használtam,sok volt a feketéje,igaz nem magatartás miatt,hanem be nem jelölt házifeladat,és hiányos felszerelés miatt.(nagyon szertelen,komolytalan,és szórakozott)

Valamint javasolnám,hogy amikor csak tudod tartsd a kapcsolatot a tanító nénivel,mert ugye ha látja,hogy szeretnél együttműködni az már sokat enyhít a problémán....

2010. szept. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Van egy táblánk amire jó és rossz pontokat ragasztunk, 10 jóért kap valami játékot, amit ő választhat ki. De ez sem érdekli.

A tanárnőkkel mindennap beszélek, de elég kellemetlen állandóan azt hallani, hogy "lehúzzák" a gyereket. A magatartása rossz, de a feladatokat jól megoldja - az valahogy sosem kerül szóba... :S

2010. szept. 21. 11:03
 10/33 anonim ***** válasza:
100%

Pedig szerintem ezt a módszert kellene tovább fejlesztened.Ne külön ragasszátok a jó és rossz pontokat,hanem a jó pontokat veszítse el a rosszakért cserébe.És biztos van amivel meg tudod fogni,na az legyen a tét,ha az ajándék nem kelti fel az érdeklődését.Legyen egy beígért program havonta 1x,mondjuk állatkert.

Az a kislányod baja,hogy nagyon van szeretve,tisztába van vele,hogy nem tud olyan rosszat tenni amiért te és a nagyi szeretetét,figyelmét elveszítené.

Nehéz az ilyen gyermekeket megfogni,és is nehezen találtam rá a fiammal arra a dologra ami már "tét" volt neki,amiért érdemes volt figyelmesebbnek lennie.

2010. szept. 21. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!