Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kiságyból leesésgátlós ágyba...

Kiságyból leesésgátlós ágyba való átszoktatás hogy ment?

Figyelt kérdés
2,5 éves, muszáj átszoktatni, mert nemsokára szülök és kell a másiknak a kiságy.Tegnap este még csak az volt, hogy kimászkált a szobából, mindig visszavittem, aztán egyszer elaludt, hajnalban megint kijött, visszavittem, visszaaludt. Most viszont, a délutáni alvás zajlik, több mint 1 órája kínlódok, visít, mn.15ször mászott le. Viszont a régi kiságyba se akar menni, tombol, ugrál és őrjöng benne. Megszokja valaha az új ágyát?
2011. márc. 25. 15:24
 1/3 A kérdező kommentje:
azt elfelejtettem, hogy az szóba sem jöhet, hogy ott maradjak, amíg el nem alszik, mert egyszerűen nem alszik el, ha ott vagyok, nincs hozzászokva.
2011. márc. 25. 15:25
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk simán ment.Sosem mászott le róla.Szerintem mindig vidd vissza,egyszer meg fogja unni,és elalszik.
2011. márc. 25. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is viszonylag simán ment. Volt, hogy lemászott, de visszakísértem, eljátszottuk párszor, de megértette, hogy úgy is vissza fogom kísérni és ott maradt. Amúgy fontosnak tartom, hogy a gyerek tudja, ha felébred, hol találja meg a szüleit. Így van, hogy hajnalban arra kelek, hogy ott áll mellettem a hálóban, vagy ha este felébred, akkor a nappaliba jön, mert tudja ott vagyok. Ez biztonságot ad neki, és a szobaajtaját is csak behajtom. Amúgy nálunk nincs altatás, bekísérem, puszi, betakarom, kijövök, egyedül alszik el. De ha hajnalban felébred, alkalmanként hagyom még, hogy mellettem folytassa az alvást.
2011. márc. 26. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!