Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szerintetek meddig lehet...

Szerintetek meddig lehet "meztelenkedni" egy gyerek előtt? Álltalában a 2 éves kisfiam előtt öltözködöm, illetve látja ahogy átöltözöm, nincs ez Rá negatív hatással?

Figyelt kérdés
2011. márc. 28. 16:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs rá negatív hatással. Benned ő nem a nőt, hanem az anyukáját látja! Ha nem viszed túlzásba a meztelenkedést, nem is tartod tabunak, hanem az arany középutat keresed, jól fogod csinálni. Majd valamikor kiskamaszkorukban már őket fogja zavarni, hogy meztelenül látják a szüleiket. Addig meg nem igazán érdekli őket :)
2011. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ebben semmi. Direkt mondjuk nem neki vetkőzöm, de ha beront a fürdőbe amikor zuhanyozom (vagy rámtör a wc-n)...igen igen, ezt 5 évesen is megcsinálják még :-D ... akor nem csinálok belőle gondot. Ha kérdez, válaszolok. Mi még csak most jutottunk el oda, hogy már csukott ajtó mögött akar pisilni, illetve nem engedi, hogy mi mossuk meg fürdéskor...
2011. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy el fogtok ítélni, de nálunk a kamasz gyerekek (fiú is, lány is), simán bejönnek hozzánk a fürdőszobába traccsolni, amíg én, vagy apa fürdünk. Sem Őket, sem minket nem zavar. De azt nem szeretik, ha mi törünk rájuk, és ezt tiszteletben tartjuk.

Szóval ebben nincs korhatár, családja válogatja, kinél hogyan működik.

2011. márc. 28. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg családfüggő.Nálunk még mikor én 14-15 éves voltam akkor is csupazkodtunk egymás előtt.Soha egyikünket sem zavarta és ma sem zavar ha anya vagy tesóm vagy apám csupasz előttem hiszen így neveltek minket.


Nekem inkább az volt furcsa mikor megismertem párom.Náluk zárható volt a wc a fürdő és anyukája apukája meg tesója is csak a fürdőbe öltöztek vagy zárt ajtónál a szobába.Soha nem öltöztek egymás előtt.

2011. márc. 28. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
97%

Szerintem pont az a jó, ha ez a fajta minimális szexualítás nincs elrejtve, nem tabu. Igenis hagy lássa a kicsi meztelenül apát, anyát, akár rá is nyisson a mosdóban, teljesen normális, hisz ezzel azt jelezzük nekik, hogy elfogadjuk magunkat és persze láthatja mi a különbség a 2 nem között. Aztán persze kiskamasz korban eljön az az idő, amikor magukra zárják az ajtót és zavarba jönnek, ha így látnak minket. Ilyenkor ezt tiszteletben kell tartani, és figyelni arra, hogy zavarja őket és nem kinevetni emiatt őket.

Az én kisfiam is 2 éves. Mi felváltva együtt is fürdünk vele, nagyon jókat pancsolunk. Láthat minket meztelenül átöltözéskor is, de a WC-re is jön utánunk, a épp olyanunk van, számunkra ez nem tabu.

2011. márc. 28. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! akkor nincs miért aggódnom,mert látom másoknál is így a természetes.
2011. márc. 28. 17:43
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk felemás a helyzet. Apa nem meztelenkedik a fiunk előtt, én pedig sokszor még vele is tusolok. amikor terhes lettem a tesóval, és elkezdett nőni a hasam, akkor úgy döntöttem, hogy a közös pancsolásoknak vége, de sírva kérdezte, hogy azért mert jön a tesó már nem is szeretem őt? 33 hetes vagyok, heti 3-4 alkalommal vele tusolok. Közben simogatja a hasamat, és tervezgeti, hogy majd kinek hol lesz a helye a fürdőkádban. :)
2011. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha már eleve ebbe születik, ezt szokja meg, akkor bármeddig lehet meztelenkedni előtte, mert ez lesz számára a természetes. Óvodában úgyis látja a többi kisfiú fütyijét és a kislányok punciját. Legalább így nem lesz neki újdonság.
2011. márc. 29. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Két éves, de már nálunk se meztelenkedik apa, mert sokszor megjegyezte, hogy "apa kukója" (mikor látta fürdésnél). Úgyhogy párom szégyenlős lett és befejezte az előtte fürdést :)))
2011. márc. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
en ruha nelkul alszom, reggel elobb en oltozok fel, aztan ot oltoztetem at. nem hiszem, hogy ez gond lenne, normalis.
2011. márc. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!