Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lassan 2,5 évesen cumiról...

Lassan 2,5 évesen cumiról leszoktatás. Javaslatok, hogy tegyük "könnyebbé"?

Figyelt kérdés

Már látszik a fogán is.... Csak alváshoz kap már cumit. Nem olyan tippekre gondolok, hogy vegyük el és kész, ezt tudom, hogy meg lehetne próbálni, de egy 5 hónapos mellett ha van valami egyszerűbb elterelő hadművelet, akkor előbb azt próbálnám meg.


A nehezitő tényező az, hogy bölcsis és a bölcsiben is van cumi alváshoz. Mi itthon még csak-csak megbirkózhatunk a cumi megvonásával, azonban ott h anekiáll balhézni, akkor vagy odaadják neki (ha otthagyom...), vagy ha nincs cumi a többi gyerek sem alszik....


Mit javasoltok? Az ötletem az, hoyg itthon vagy igy vagy ugy de nincs töbc cumi, a bölcsiben meg megpróbálják cumi-mentesen altatni, hátha sikerül neki, ha nem akkro ott még egy darabig van...


2011. márc. 31. 12:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam úgy szokott le a cumiról (3 éves volt),hogy nem tudtam hogy hova tettük a cumit. Már mindenhol kerestük a fiammal együtt, de nem találtuk sehol. Másik cumi meg nem kellett neki csak a régi ami eltűnt. Így kénytelen volt cumi nélkül elaludni. Másnap megtaláltam a cumiját,de nem adtam neki oda. Még pár napig emlegette hogy hol van a cumi, aztán már el is felejtette.
2011. márc. 31. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nálunk sajna tök mindegy neki milyen, csak cumi legyen.... :S
2011. márc. 31. 12:21
 3/7 anonim ***** válasza:

A 1,5 éves lányommal kórházban voltunk egy hétig, csak egy cumi volt vele, amit az első napon szétrágott. Úgy már nem kellett neki, újat meg nem tudtam szerezni. Az első este nehezen aludt el, a másodikon már könnyebben, aztán már nem volt gond. Azóta se. Ez csak azért írom, hogy működhet a hirtelen elvonás. Ha nem így alakul, én se így tettem volna.

Anyósom elmondása szerint a párom úgy szokott le, hogy húsvét előtt a rokonéknál meglátogattak egy nyuszicsaládot és azt mondta anyósom a fiának, hogy "Látod, szegény nyusziknak nincs cumijuk, hagyjuk itt nekik a tieidet. Meglátod, húsvétkor ajándékot fog hozni érte az anyukájuk." Állítólag bevált. És most időszerű is. :)

2011. márc. 31. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Csatlakoznék az előttem szólókhoz: a hirtelen megvonás az egyetlen - drasztikusnak tűnő, de - hatásos módszer.


A sógornőm lánya a vonatablakon köpte ki a cumit (állt a vonat az állomáson, apuka meg felemelte a kislányt, hogy kinézhessen), nem volt másik, pár napig emlegette, aztán elfelejtődött.

2011. márc. 31. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom hál isten magától leszokott 1 évesen, de a szuper dadában láttam egy jó módszert. Mond neki, hogy volt itt a jó-tündér és azt kérte tőle hogy adja a szegény gyerekeknek a cumijait mert nekik nincs pénzük rá, és ezért cserébe a tündér megajándékozza őt. Ha belemegy együtt szedjétek össze a cumikat vigyétek ki az udvarra(ha van), hagyjátok ott, másnap reggel pedig találjon a helyén valami ajándékot.

Én ezt csináltam volna ha nem szokik le magától, és a műsorban is bejött.:)

2011. márc. 31. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Celestial válasza:
A fiam 2 éves korában odaadta ajándékba egy kutyakölyöknek. Így, mivel tudta, hol van, nem is kereste többet.
2011. márc. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
sajnálom, h hiába kéred, én is azt tanácsolom, hogy hirtelen vegyétek el. Nekem a kislányom most 2 éves, 2 hónapja raktuk le a cumit. Megjártam mind a két utat, próbáltam ahogy te szeretnéd, már elértem, h csak alváshoz kelljen, meg sajnáltam, h jaj szegény mi lesz vele a drága cumi nélkül. Aztán beteg lett és akkor visszaadtam neki nappalra is, mert szegénynek biztos kell...aztán volt egy jó hónap, hogy egyfolytában a szájában volt, csak evésnél tudtam elkönyörögni....aztán 2 hónapja mentünk az orvoshoz, és átpellusozásnál ahogy bohóckodtunk, én is hirtelen megláttam a felső fogsor ívét...eldurrant az agyam, több se kellett, elhatároztam keményen, ennek vége. Valszeg ilyenkor még megérzik az ember hozzáállását, mert aztán én voltam a legjobban meglepődve, h se a délutáni se az esti alváshoz és azóta sem kérte. Néha emlegette ugyan, megmondtam h elvitte a cica...ennyi, beletörődött. Ha jók bent a gondozók a bölcsiben, ott sem lesz gond!
2011. márc. 31. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!