Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy gyereknek mikor kell...

Egy gyereknek mikor kell abbahagynia a bilizést? Főleg éjjel és kakilás terén.

Figyelt kérdés

Az lányom már 4 éves, ovis. A bilijét még mindig használjuk kakilásra valamint éjjel az ágya végében van, hogyha felébred ne kelljen kibaktatni a wc-re.

Kakilni otthon kakil csak. Általában mikor hazaérünk az oviból megy a bilire és kakil is. Egyszer valahol volt és haza kellett hozzák, mert nem volt hajlandó ott kakilni, pedig még bilit is adtak neki, csak a sajátjába. Aztán sokat győzködtem, beszéltem neki és annyi eredmény már volt, hogy egyszer az oviba nagyon kellett neki és kakilt a kis wc-be, de azért ha lehet még mindig hazahozza, valamint egyszer rokonoknál a nagy wc-be mert nem volt más megoldás. Viszont ha egy távoli rokonunkhoz mentünk ott volt bili és abba nem volt gond soha. Érdekes.

De itthon csak a bilijébe kakil. A nagy wc-be még nem akart. De a wc-től nem fél, mert pisilni pisilt már számtalanszor a nagy wc-be mikor olyanja volt. Bár ha a legtöbbet, lehet kényelemből is de a bilibe szeret pisilni a leginkább.

Amúgy soha nem volt ez nálunk tabutéma, szoktunk erről beszélni, ha pisiltünk, kakiltunk bejöhetett, teljesen természetes dolog ez nálunk.

Éjjel pedig azért teszem oda az ágyához, mert így is vannak gondok az éjszakai bepisiléssel és örülök, ha néha felébred és felkel és abba pisil. Néha néha siker is van.

Csak néha rosszul érzem magam, mikor jön valaki és az én gyerekem meg bilibe pisil, kakil.

A bilit nem szoktuk a wc-ben tárolni, ott van a nappaliba, egy állandó helyen amióta csak elkezdett szobatiszta lenni, már vagy két éve. Engem nem zavar, viszont neki ott van a szeme előtt és ha kell megy és pisil, kakil.

Aztán szól hogy kakilt, megtörölöm a fenekét és viszem is ki, öntöm ki, mosom ki. Nincs ott órákig a cucc.

arra gondoltam, hogy még hagyon neki időt és majd ha nagycsoportos lesz akkorra majd látom merre alakul a dolog. Lehet magától kialakul majd ez.

Amúgy idáig semmit soha nem erőltettem, mégha láttam hogy másoknak már ezt azt csinál, tud a gyerekük, én mindenre hagytam időt. Volt hogy beszélgettünk róla és aztán egyszer csak ő magától kezdte el a dolgokat.

Csak azért megkérdezem másoknál akik engedékenyebbek hogyan vannak ezek a dolgok.


2011. ápr. 2. 13:59
 1/3 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha még bilizik. Szerintem magától el fogja hagyni, ha úgy érzi, úgyhogy ne parázz.
2011. ápr. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem baj, ha bilibe pisil és kakil, még ha más megy hozzátok akkor sem. Örülj neki, hogy nem a ruhájába csinálja.
2011. ápr. 3. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ha megérett rá el fogja hagyni. ne aggódj ezen. :o)
2011. ápr. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!