Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kullancs elleni oltást beadatt...

Kullancs elleni oltást beadattad gyerekednek? Ha igen, mennyi idős a gyerkőc, ha nem, miért nem?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 2. 21:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Nem, nem adattam be. Hogy miért? Mert a kullancstól nem véd, csupán a kullancs által terjesztett agyvelőgyulladástól. De a másik, súlyos fertőzéstől pl. már nem, a Lyme-kórtól. A kullancscsípést inkább igyekszem megelőzni, ha olyan helyre megyünk: hosszú nadrág, zárt cipő.. meg persze utána alapos átnézés. Ha kullancsot találok, tudom, hogy kell kiszedni, mi vele a teendő... Az agyvelőgyulladást ezzel is meg lehet előzni..
2011. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Én beadattam, mert lehetek bérmilyen óvatos, a kullancsencephalitis nagyon nagyon durva betegség. Ha megelőzhető oltással, akkor nem kockáztatok. A Lyme-kór ahhoz képest nátha:(

A fiam 21 hónaposan kapta.

2011. ápr. 2. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Én be akartm adatni 2 évesnak (nagyon sokat kirándulunk, túrázunk) de a doki azt mondta, majd csak 3 évesen kapja.

Mi felnőttek is baadattuk(3-ból már 2-t megkaptunk), ill. 11 éves fiam is megkapta, ő már mind a 3-at.

2011. ápr. 2. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Pont ezen tipródok én is! Egyik oldalról hallgatom, hogy felesleges, mert, ha fertőzött kullancs csípi meg, akkor gyógyszerrel kezelhető. A másik oldal állítja, hogy szükséges, a legjobb a megelőzés. Meg persze itt vannak, akik azt mondják, hogy ez az egész oltás mizéria eltúlzott, csak el akarják adni az oltóanyagot. Én meg kapkodom a fejem, szeretném a legeslegjobbat a babámnak, és képtelen vagyok dönteni.
2011. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

az agyvelőgyulladás nem játék, nem Lyme-kór


[link]


Monspart sarolta tájfutónak is az volt,aktív sportpályafutását kullancs okozta betegség (enkefalitisz) szakította meg

2011. ápr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Az én 16 hónaposom a héten kapta meg az elsőt. A következőt 3 hét múlva fogja. A nagyobbikom 2 évesen kapta meg. Nálunk rengeteg a kullancs. Ma voltunk kirándulni, a nagyban ma is volt egy, pedig be is volt fújva riasztóval.


Kedves első! Az oltás valóban "csak" az agyvelőgyulladás ellen véd, de felhívnám a figyelmedet, hogy míg a lyme-kór jól gyógyítható, addig az agyvelőgyulladás sokszor halálos kimenetelű, vagy maradandó károsodásokat okoz. A keresztfiam 2 hétig volt kómában, intenzíven emiatt, és isteni szerencse hogy azon kevesek közé tartozik akiknek nem lett maradandó károsodása, illetve csak egy nagyon kismértékű hallásvesztése. Én biztos nem kockáztatok.


Aki oltat annak felhívom a figyelmét, hogy minnél előbb tegye, mert az oltás után nagyon fontos hogy fokozottan oda kell figyelni, hogy nehogy fertőzözz kullancs csípje meg az oltott személyt, mert az első oltás után még súlyosabb lefolyású is lehet a betegség. A védettség a második oltás után 2 héttel alakul ki. Mi Encepur juniorral oltattunk.

2011. ápr. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Kisfiam 17 hónaposan kapta az elsőt és most 18 hónaposan a 2-at. Hogy miért? Mert az udvarunkban a kutyában is volt, hátul a kertben meg a szomszéd néni szedte össze, aki lyme-kóros lett. + járunk olyan helyre lovagolni, ahol sok a kullancs. jobb félni mint megijedni.
2011. ápr. 3. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Én is beadattam. 1,5 hónapja kapta meg az elsőt és 2 hete a másodikat. 2,5 éves a fiam. Tavaly is gondolkodtam rajta, de akkor elmaradt, idén viszont már felkészülten akartam várni a kullancsszezont. A mi környékünkön a szakemberek szerint nagyon sok a fertőzött kullancs. Falun lakunk, rengeteget vagyunk a szabadban.
2011. ápr. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Mindkét fiam a 15 hós oltás után 5 héttel kapta.
2011. ápr. 3. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az egyik válaszoló írta,hogy milyen fajta oltást kapott a gyereke.Ebből is van több féle?Kedden beadatom én is a fiamnak,mi is "fertőzött" környéken lakunk,sokat járunk erdőbe.A második oltás után 2 héttel már védett lesz?
2011. ápr. 3. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!