Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Konkrétan hogyan működik az...

Konkrétan hogyan működik az óvodai beiratkozás, ha nem iratkoztunk fel még semmiféle várólistára (nem is tudom, hogy van-e)?

Figyelt kérdés

Úgy értem,hoyg azokon a napokon amikor az van kiírva hogy beíratkozás, akkor mennek azok,akik már a várólistán vannak meg azok is akik nem iratkoztak fel listára korábban,de azévtől szeretnék járatni a gyerkőcöt?

Mire kell készülni konkrétan?

Kígyózó sorokra, órákig tartó sorban állásra?

Milyen papírokat kell hozzá vinni?


2011. aug. 4. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Így van, nem voltak kigyózó sorok meg órákig várás.

Kell vinni a gyereket meg a papírokat (TAJ kártya, lakcímkártya, anyakönyvi kivonat)

Ennyi.

Én felírattam várólistára, annyi volt az előnyünk, hogy választhattam csoportot meg tudtam, hogy fel fogják venni a fiamat.

2011. aug. 4. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindenhol más. Nagyvárosokban igenis vannak kígyózó sorok (főleg a menő ovikban) és több órás sorbanállás (önkormányzati hirdetményben közlik a beiratkozáshoz szükséges dokumentumokat). Majd várhatsz heteket, hogy megtudd felvették-e a gyermekedet.


Falvakban és kistelepüléseken viszont a védőnéni, óvónéni, polgármester bácsi vagy néni lehet, hogy személyesen keres fel, vagy meghívó levelet küld és vörös szőnyeget terít eléd, ha odaviszed a gyermeked....


Kis ország nagy különbségek...

2011. aug. 4. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs az oviban várólista, jövőre fog menni a pici lányom oviba, ezért már idén bementem tájékozódni, közölték, hogy náluk nincs ilyen, viszont ha dolgozol már akkor vigyél magaddal munkáltatói igazolást is.
2011. aug. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az eddigi válaszokat köszönöm,várok még tapasztalatokat!
2011. aug. 10. 22:06
 5/12 anonim ***** válasza:
Az óvodákban általában májusban vannak a beiratkozások.Bár szabad óvodaválasztás van, csak a helyileg körzetes óviba kötelesek felvenni a gyereket. Szeptemberben indul a nevelési év,de ha addig nem tölti a 3-at, akkor is a beiratkozás napján kell megjelenni. /pl ha jövő januárban tölti be a 3. évet, akkor már idén májusban be kellett iratkozni, mert nem a naptári évet veszik figyelembe. Költözésnél "be lehet esni" az utcáról a körzetes oviba, de nem mindig tudnak helyet biztositani. Ha szeptembertől vinnéd a gyereked, akkor májusban be kellett iratkozni. Ez nem várólista.Aki lakóhelyének nem megfelelő körzetbe szeretne menni, az azért lehet várólistán, mert a maximált létszámba belefér.Ilyenkor jelezhetnek neki, hogy mehet, nincs elég körzetes. (és jut neki öltözőszekrény, kiságy és óvónéni energiája...)Ez ma szinte elképzelhetetlen, mert bár kevés a gyerek,... iszonyú sok az ovodás- vagy kevés az ovi... (???)
2011. aug. 11. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mikor tölti be a 3-at?
2011. aug. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Általában több napig tart a beiratkozás, ezért kigyózó sorokra nem kell számitani. Bekért iratokat már megirták előző válaszolók, egyébként az ovi kapuján mindig tájékoztatnak, hogy mit kérnek. Sok helyen tartanak ismerkedős nyiltnapot- ezt érdemes kihasználni.
2011. aug. 11. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

2012 májusában töltö be a 3 évet, és 2012 szeptemberétől szeretném ha oviba járna.

Sajnos úgy hallottam,hogy errefelé van olyan hogy várólista, de ez csak hallomás - nemrég lakunk még itt,nem tudtam kideríteni.

Ez azt jelenti,hogy mondjuk most feliratom őt a 2012-es szeptemberi indulók közé, és alistán betöltött hely alapján dől el hogy belefér-e a létszámba vagy sem.



Igazából, ha jól értem,hivatalosan nekünk elég lenne jövő év tavaszán menni feliratkozni.

2011. aug. 11. 09:29
 9/12 anonim ***** válasza:
Nincs három éves kortól kötelező felvételi, csak azokat a gyerekeket köteles az ovi felvenni, akik a következő évtől iskolába mennek.
2011. aug. 11. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A legjobb és legegyszerűbb, ha bemész a konkrét oviba, és ott Te magad tájékozódsz, és nem játszótéri pletykák meg netes információk alapján intézed a dolgokat. Ezt nem kötekedésből írom! De tényleg annyira más mindenhol a rendszer, a módszer, hogy ahány embert kérdezel, annyi féle választ fogsz hallani.

Itt nálunk a kerületben pl. májusban, az ovik által meghatározott napon kell feliratkozni a várólistára!!!! (Akár több ovit is meg lehet jelölni), majd utána összeülnek az ovis vezetők, sakkoznak jó pár napig a helyekkel-jelentkezőkkel, június elején kirakják minden oviban a felvettek névsorát, és beiratkozni csak aug. végén kell menni azoknak, akiket felvettek. Az évvesztes (tehát szept-dec. között születetteket) nem veszik fel, ők nem is kerülnek fel a névsorra, de elvileg "talonban" tartják őket a választott oviban, és amikor betölti az gyerek a 3. évet, és még van hely a csoportban, felveszik.

JA, és itt semmiféle munkahelyi igazolást nem kérnek.


Ezt is csak azért írtam le, hogy lásd, ez egy x+1-dik verzió :)

2011. aug. 11. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!