Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményetek arról a...

Mi a véleményetek arról a szülőről, aki szinte kiabálva beszél gyerekével reggelente az oviban? Hallottatok már ti is hasonlót?

Figyelt kérdés
Nálunk az oviban van 1 apuka,aki reggel hozza a gyerekeket,kisebbik lánya másik csoportba jár,a nagyobbik lánya az én fiam csoportja mellettibe,az öltözőjük igy a miénk mellett van és minden reggel azt hallom,mit levág az apuka a gyerekekkel-hozza magával a nagyfiút is-szinte zeng tőle az épület,rendszerint az öltözés miatt problémázik a lányával.Múltkoriban már igy összenéztünk az óvónénivel,mikor kiabált az a férfi..Sztem nem mernek szólni neki.El tudom képzelni,akkor otthon mekkora hangja lehet és hogy bánhat a gyerekekkel.Én sosem kiabálnék ott,az csak egy dolog,hogy itthon van rá példa,de azért ahova jár,ott nem szégyeniteném igy meg.Ti mit gondoltok?
2011. ápr. 6. 07:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%

SAJÁT MAGÁT JÁRATJA LE.


SÜKET V. NAGYOTHALL


AZT HISZI HOGY A GYEREKE SÜKET V. NAGYOTHALL


SZERINTEM NEM ÉRDEKLI...

2011. ápr. 6. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
33%
Szerintem mindenki törődjön a saját dolgával. Nekem ez a véleményem.
2011. ápr. 6. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
65%
persze,nem kellene...de ahogy irtad,otthon te is "orditasz",mások előtt pedig ezekszerint megjátszod a nyugodt anyukát:Ső meg nem..ettől függetlenül ahogy irtam nem helyes,fogja vissza magát,de ne csak mások előtt ,hanem otthon is nyugodt legyen és türelmes.
2011. ápr. 6. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
47%

első v.


2. nak is igaza van de!


tegyük fel hogy a kérdező gyereke jó barátja is lehet a kiabálós apuka gyerekeinek..


elengedné hozzájuk játszani .v szülinapi zsúrra??????????????????


így is lehet nézni mert előfordulhat.

Nem kötözködni akartam a válasszal de nagyon nem lehet befolyásolni hogy kivel fog barátkozni egyik másik gyerek.

2011. ápr. 6. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%
Én igyekszem mindig a saját házam táján seperni. Biztos van, valami, amit meg én nem csinálok jól, ami zavar másokat!
2011. ápr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
72%
Ja j ne legyél már iylen álszent és foglalkozz a magad dolgával. Ha meg tökéletes vagy, akkor örülj neki.
2011. ápr. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
80%

Én ha kell itthon is kiabálok, és az óvodában is, ha megérdemlik. Nagyban teszek rá ki mit szól, ha megérdemlik. A múltkor is nagyon beszélnem kellett az óvónővel, de a gyerekek csesztek rám hallgatni és többször is elrohantak. Harmadjára elszakadt a cérna és utánuk kiabáltam. Na és? Most azért hagyjam rájuk és szaladjanak ki az útra, mert megszégyenítek bárkit és és megszólnak. Én úgy gondolom aki megszól annak a háza táján vannak a legkevésbé rendben a dolgai, már bocs.

Másrészt a gyereknevelés az itthon is az meg máshol is az. Nem viselkedek másként itthon se és máshol se. Ennyi erről a véleményem.

2011. ápr. 6. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
86%

Ilyen a temperamentuma... Különbn a gyerekei ezt szkták meg. Lagalább nem játsza meg magát mások előtt. Agyereknek az se jó, ha a szülő otthon ordít, de ha látják mások is, akkor legyűrve a saját késztetését, visszafogja magát.

Én óvónőként láttam már sokféle szülőt, sokféle gyereket, de nem bírálom mások nevelési elveit (csak ha valóban árt vele a gyereknek), mások viselkedését (ha az nem nagyon kirívó,nem túl visszatetsző), mert senki sem tökéletes. Lehet, hogy másnak épp az szúr szemet, ahogy én viselkedem...

2011. ápr. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
82%
Valóban nehéz megtalálni az arany középutat. Ha nem szól rájuk semmiért, akkor azért bántják a kedves apukát, mert nem képes nevelni. Pont a múltkor beszélgettem egy óvónővel, hát megdöbbentő dolgokat hallottam az óvodai mindennapokról. Meg is állapítottam, hogy higgyétek el a szülők zöme kő keményen ki van beszélve a háta mögött a óvónők által. Ezek tekintetében semmi értelme felháborodni, mert ki tudja én miért vagyok megszólva :)
2011. ápr. 6. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem különbséget kell tenni a között, ha valaki fegyelmezés miatt, többszöri figyelmeztetés után kiabál rá a gyermekére (ez sem szép szerintem mások előtt, de van, hogy más már nem használ), illetve azt, amikor a szülő - mindegy milyen külső okok miatt - olyan folyamatos idegfeszültségben van, hogy a legkisebb dacosság (pl. játszani van kedve a gyereknek, s pl. csibészkedésből fordítva veszi fel a cipőjét) miatt ordítozik a gyermekével. Ez utóbbi borzalmas. Az én idegeim is pattanásig feszültek, s állandóan fegyelmezni próbáltam a hatalmas mozgásidényű fiamat. Mióta magnéziumot szedek, türelmesebb vagyok (lehet, hogy csak placebo hatás, de a célt elértem vele), s ha már végképp nem bírom, még annyi "agyam" van, hogy kiabálás helyett felöltöztetem, s megfuttatom/motoroztatom. Ő levezeti az energiáját, én meg a feszültségemet. És hozzá kell tennem, ő is közreműködőbb lett (segít öltözni stb.).

Kicsit eltértem a tárgytól, bocsánat, de szerintem az ilyen szülőt segíteni kell. S szerintem az ovónéninek nem a másik szülővel kellene elítélően összenéznie, hanem apukával és anyukával beszélgetnie (nem támadólag, kioktatólag, de egy jó pedagógusnak a szülőhöz is kell értenie).

2011. ápr. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!