Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2éves fiamnak nagyon rosszak...

2éves fiamnak nagyon rosszak a felső négy fogai. Már alig van meg fogból vmi csak a sárgás fogbél látszik. Volt már hasonló valakinek? Milyen időközönként fog kiújulni?

Figyelt kérdés
Emiatt az ínyén kijött egy dudor. Két fogorvos is azt mondta szúrjuk ki eltömődtek a csatornák. Elvigyem h fogorvos szúrja ki vagy mi csináljuk a férjemmel?
2011. ápr. 6. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Mér rég el kellett volna vinni fogorvoshoz.
2011. ápr. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

cisztás az ínye,már valószínű a maradó fogis elkezdett szuvasodni a tejfog alatt.

rég ki kellett volna húzni a tejfogat, vagy amikor elkezdett romlani,akkor betömni.

az a baj,hogy a maradó foga is szuvasan fog kijönni.

azonnal fogorvos

2011. ápr. 6. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Már voltunk vele 1,5 éves korában fogorvosnál, azt mondta nem lehet vele mit kezdeni mert tejfogak.És hogy egyébként se lehet még bírni az ilyen kicsikkel. Akkor 1,5 évesen a száját alig akarta kinyitni, hogy megnézzék pedig előtte egy hétig jártunk a rendelőbe h megszokja és ne féljen. Mossuk a fogát már baba kora óta, azt mondták genetika, az én fogaim is nagyon rosszak. Szóval már voltunk kb.3 fogorvosnál is mert hát engem is zavar és idegesít de mindegyik azt mondta mossuk és ennyi nem tudnak mit csinálni vele.És egyébként se ez volt a kérdésem.De azért köszi
2011. ápr. 6. 13:13
 4/10 anonim ***** válasza:
így van, nem tudnak vele mit csinálni, ha kihúzzák, megsérül a csontfog és pont a múltkor írta itt valaki, hogy neki nem is jött ki a helyén, ahol kihúzták. Betömni nem szokták. Én is így hallottam nem tudnak vele mit csinálni, sajnos.
2011. ápr. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom, hogy nem tudnak vele mit csinálni.


Ha már kibújtak a maradandó fogai, akkor érdemes elmenni megint fogorvoshoz, és akkor azokon tudnak már elvégezni egy felületi kezelést, hogy ne romoljanak olyan gyorsan. Barázdazárásnak hívják, itt írnak róla: [link]


És kis bíztatás:

Egy barátom kisfiának rémesek voltak a tejfogai, teljesen feketék voltak elöl. A maradandó fogai viszont épek, csodaszép fehérek, és nincs vele semmi gondja a kissrácnak, 14 éves most :)

2011. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a 2 utolsónak!!!!(a megerősítést!!!)Sajnálom a drágámat dehát ha nem tudnak vele mit csinálni ez van...rosszat én se akarok neki, sajna még van jó pár év a maradandó fogakig...
2011. ápr. 6. 13:55
 7/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom a kisfiadat, hogy ilyen fogakkal kell leélje az életét. Az oké, hogy genetika IS, de gondolom, hogy azért te is rásegítettél egy kis cukros lötyivel, kakaóval, esetleg édességgel..., hogy ilyenek lettek 2 éves korára a fogai.
2011. ápr. 6. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem igaz, hogy nem tömik, a lányomnak is tömve lett egy foga 3évesen. utána fél évente jártunk vissza ellenőrzésre, hogy nem szuvasodik-e.

és fluortabletta, és fogmosás és természetesen semmi cukor, csak a mi gyümölcsben van.

2011. ápr. 6. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
2Ohónapos koráig szoptattam, addig csak vizet fogadott el a cumisüvegből a teát csak most kezdte iszogatni.A baj az volt (szerintem) h a tejem lehetett igen "cukros" ugyanis ő 9 hós koráig csak szopott más ételt nem fogadott el sőt 1éves koráig nem is tudott cumisüvegből inni.Szóval a fogain már 7-8 hósan kezdtek kis bemélyedések kialakulni.Lényeg a lényeg nem az édes italoktól és ételektől romlott neki.
2011. ápr. 6. 14:06
 10/10 anonim ***** válasza:
Nyilván a lányodnak annyira tönkre volt menve, hogy nem tudtak vele mit csinálni, alapesetben kitisztítják és nem tömik be. Csak ha nagyon muszáj.És persze ki is húzzák, ha nagyon muszáj.De inkább nem nyúlnak hozzá, hogy ne sérüljön a csontfog.
2011. ápr. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!