Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet alapja? Megpróbáljam?

Lehet alapja? Megpróbáljam?

Figyelt kérdés
2 éves lányom nem alussza át az éjszakát,napközben annyit eszik mint egy kismadár,éjszaka követeli a kakaót,azt javasolták próbáljam esti kakaóját tápszerrel csinálni és az beválik,és aludni fog reggelig,már 11 hótól kapja a tejet.
2011. ápr. 6. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:

szerintem ez ilyenkor már nem így van

ezt inkább akkor szokták javasolni, amikor egy anyatejes baba nem alszik, és többször kér enni éjjel, mert az anyatej nagyon hamar felszívódik, és nem telíti el úgy mint a tápszer. és ha már anyuka nem bírja az éjszakai etetéseket, akkor szokták mondani hogy próbálja meg az utolsó etetésnél a tápszert

de szerintem a ti esetetekben ez nem fog használni

2011. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
esetleg valami más ötlet?nappal nem hajlandó többet enni és nagyon válogatós is
2011. ápr. 6. 13:12
 3/8 anonim ***** válasza:

Mit eszik este lefekvés előtt?

Az én fiam 8 körül vacsorázik(tészta, krumpli, kenyér, virsli stb..) és lefekvéskor még iszik egy üveg tejet.

2011. ápr. 6. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

első

hát fogalmam sincs megmondom őszintén :(

esetleg annyi hogy próbáld meg minél későbbre tolni a vacsi idejét, és hogy minél többet egyen, igyon kakaót

de lehet azért kéri éjjel, mert már megszokta, mert minden kisgyerek felébred még éjjel, az enyém is, de ő nem enni kér, hanem ki kell venni a kiságyból, és magam mellé fektetni

szóval lehet a tied megszokta hogy ha felébred kap kakaót

2011. ápr. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de ez valószínűleg akkor fog rendeződni, ha elhagyja az éjszakai kakaót. A nővérem kislánya is szinte csak kakaón élt egy ideig. Éjjel anya zombiként ment ki kakaót csinálni. Ha jól emlékszem, ő egyszerűen ráérzett más ízekre, s magától elhagyta.
2011. ápr. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom, hogy hogy reagál rá két éves kislányod, de mi van, ha éjszaka mikor felébred "nem veszed figyelembe"? Nekem is két éves a kislányom és szerencsére elég jó alvó. Mikor kisebb volt és éjszaka felébredt többször is, tudtam, hogy nem lehet pisis és nem rég ivott, ezért hagytam kicsit nyöszörögni, játszani a kiságyában és mindig visszaaludt magától. Mára ezt megszokta és magától alszik el este, átalussza az éjszakát és reggel 7 körül jön ki a szobájából. Sokszor találok reggel egy-egy babát az ágyában, lehet, hogy mikor éjszaka felébred játszik, de aztán ugyan úgy visszaalszik. HA válogatós, egyen minden nap vacsira azt, amit szeret, csak egyen. Nálunk pl. általában melegszendvics, pizza vagy füstli a vacsi, mert csak ezeket eszi meg! Nem túl egészséges tudom, de napközben próbálok főzelékeket is adni!
2011. ápr. 6. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerintem az a probléma, hogy nem vacsorázik rendesen, éhes emiatt, szóval a vacsora problémát kéne megoldani.Ha közösen készítenétek a vacsorát? Szép, vicces étel lenne, pl. tükörtojásból vicces fejek egy kis zöldséggel, akkor se enne rendesen? Persze ez se egyik napról a másikra változna meg. A másik meg az, hogy válogatós. Ezen is változtatni kéne, hisz ő irányítja a saját étkezéseit, nem pedig te.

Be kéne őt vonni a főzésbe, 2 féle étlt felkínálni neki, majd megdicsérni, ha csak egy picit is evett belőle, majd egyre többre sarkallni. Lehetne esetleg pirospontokkal is jutalmazni,ha szépen eszik, majd pl. 5 pirospontot be le váltani valami kis apróságra. A cél az lenne, hogy ne legyen olyan válogatós és a rendesen vacsorázzon.

Az én kisfiam is kakaó mániás. 5-6 óra között vacsorázik. Ez 1 virsli, 1 tükörtojás, 1 fél bundáskenyér, vagy szalámis kenyér, stb. Lefekvés előtt megissza a kakaóját. De ha este fel is kel, akkor is max. teát kap és alszik tovább.

2011. ápr. 6. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem hiszem,hogy azért kakaózik éjjel,mert éhes.Nála ez már megszokás.(Ugyanez van nálunk is)Próbálom leszoktatni,de nagyon nehéz.Talán te kitartóbb vagy.lehet,hogy a nappali étkezése is helyreáll.Sok szerencsét!
2011. ápr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!